MTZ Belarus

pitanje u vezi sa termometrom (mtz 82.1):
-imao sam problem sa satom koji nikoako nije prelazio temperaturu viseod 40 stepeni pa cak ni u oranju,st je bio original njegov sa termodavacem,posto zima resih da sredim to,pa opet po nagovoru majstora ;),narucih sat sa sondom koja ide direktno u glavu motora (valjda se tako zove),evo slike za svaki slucaj,








upalih traktor i zamislite,kazaljka ni da se makne sa 40c,izvkoh sondu stavih u vrelu vodu,radi ko svajcarski sat,vratih nazad opet nista,ajde reko da proverim radi reda antifriz da ne bude da nije dostigao temperaturu.ispustio sam oko 3 litara antifriza iz traktora,ubacio termometar,(obican termometar) u njega, i temperatura oko 80 c!!!

meni zajsta nije jasno u cemu je problem? moze li bilo kakva pomoc?
 
hpim1400.jpg

hpim1397.jpg

hpim1405.jpg

Kip hidraulike ovako izgledaju posle 550.r.č izgleda da je upitanju ruski kvalitet ili je koliko para toliko i muzike.
 
Sramota,550 rh.Cena diktira kvalitet.Napravili su hiper produkciju i tu sada nema kontrole kvaliteta.Moj ruja je (1025)2007,i već je počela fušeracija,a ovi kasnije drži se.Ćuti i trpi.Na vašar u Rumu u nabavku i naći ćeš polovno u mnogo boljem stanju,što za neke zapadne traktore se nemoze reći.Koliko para toliko muzika.::novac::
 
danas sam razgovaro sa prijateljom pokusat cemo da razbusimo i ubacimo piksne od tvrdjeg materijala morat cu sve klinove da promijenim na polugama svi su se pojeli neki vise neki manje stavili obicnu gozdjusinu.
 
pa valjda bi bila mazalica ne mazem na imt koji je star 30 god pa nije dobijo toliki luft jos uvijek su na njemu orginal dijelovi na polugama
 
Bas nemogu da verujem da na 550 sati to tako izgleda?? Pa ti si od prvog sata njega kacio odmah u posao.. Ne racunajuci koliko treba traktor da se razradi on nema ni 300 sati rada onda.. Koje je godiste??? Moj je 2003-2004 i nema takvih problema poluge i klinovi su kao prvog dana... Na mnoga mesta nema mazalica pa se ipak podmazuju...
 
2011 Avgust pa sa neki 80 sati je poceo da radi a do tad je samo se vozo putem odradijo dve serzone oranja i proletno spremanje ostalo provede u garazi uredu za podmazivanje slazem se ali mislim da mnogi vlasnici ne podmazuju ove dijelove i na polugama isto
 
Do 2000god to je bio neki kvalitet ovo sad je loso jako...pogotovo sto ih sklapaju kod nas.Ne znam ljudi moj 820 je 99god ne fali mu ni ocina kod mene je 10god,pukla je bolcna u maloj pesnici pre par god to sam resio sa 55e i svojim rukama,kazu los odlivak,promenio par creva od servo volana,promenuo gumicu na orbitrolu,gumice na hidraulicnom klipu,dotegao lezaj na prednjem tocku,promenio lezaj na zadnjem,semeringe kod obloga kocnica i to sve sam uz neka sitna finansijska sredstva.Vidim svi kukaju na te mladje ruse ne znam sta je to mozda dok se malo ne razrade :haha:ja sam sa mojim prezadovoljan za sad!
 
Poslednja izmena:
I ja sam se uverio u to da do 2004 su bili kvalitetni jer znam da ima u selu jedan 920 ama nista mu nije a ne gasi se dan i noc sad covek po snegu radi sa njim i nista... Moj je tu negde 03-04 i nigde nije zardjao ama nigde,ali ja ga i odrzavam,a kupio jedanu selu 820 sad nov kabina mu je zardjala a jos ga nije ni u njivu ubacio,bio sam da ga vidim i primeti se da nije to kao serije do 2004,boja je losija rdja probija,plastika jos gora nemam reci.. Ipak nisam pogresio sto nisam uzeo novog vec ovog sa veoma malo radnih sati a tu 2003 god... :ppozdrav:
 
Izgleda da ce na kraju tako i biti... Ma sta se plasis toliko od kupovine rusa,nije to los traktor,ja sam se preporodio kad sam seo u njega posle rakovice.. Nisam vozio Fenda pa da se kajem... Rus ide i ide a kad se nesto pokvari resis u toku dana,nema narucivanja delova nema cekanja nema da brines da neces naci deo.. Kupi i vozi...:ppozdrav:
 
Ja sam mog 820 uzeo 2004. i mogu reci da vecih problema nisam imao. Sad mu je vec osma godina, polako razmisljam o zameni, i ne znam sta bih pametno mogao da odlucim. Ovo sto citam je katastrofa... Trenutno sam najblizi polovnom traktoru sa zapada. Rusi mi mnogo nesto smrde, u Kineze jos nemam poverenja (mozda neopravdano, ali sta cu!), za novi zapadni ne bih davao mnogo para!
 
pitanje u vezi sa termometrom (mtz 82.1):
-imao sam problem sa satom koji nikoako nije prelazio temperaturu viseod 40 stepeni pa cak ni u oranju,st je bio original njegov sa termodavacem,posto zima resih da sredim to,pa opet po nagovoru majstora ;),narucih sat sa sondom koja ide direktno u glavu motora (valjda se tako zove),evo slike za svaki slucaj,









upalih traktor i zamislite,kazaljka ni da se makne sa 40c,izvkoh sondu stavih u vrelu vodu,radi ko svajcarski sat,vratih nazad opet nista,ajde reko da proverim radi reda antifriz da ne bude da nije dostigao temperaturu.ispustio sam oko 3 litara antifriza iz traktora,ubacio termometar,(obican termometar) u njega, i temperatura oko 80 c!!!

meni zajsta nije jasno u cemu je problem? moze li bilo kakva pomoc?


ljudi ima li ko resenje za moj problem,jos malo ce nov dan a ja nemam sta da radi ;)
 
ljudi ima li ko resenje za moj problem,jos malo ce nov dan a ja nemam sta da radi ;)

Па ако је баш досадно ја бих поново скинуо сонду .. загрејао неки већи комад гвожђа у врућој води и пробао у два положаја сонду .. кад механизам казаљке стоји хоризонтално и кад стоји вертикално .. :osmeh:
 
nebi znao šta bi moglo biti jedino da nije kanal do sonde zarasto od kamenca pa sonda nema dobar kontakt sa antifrizom pa je ne može ni ugrijati na višu temperaturu.Po meni drugog kvara tu nema,probaj malo zaviriti kad je skineš kako je iza
 
Nazad
Vrh