MTZ Belarus

ne vredi ni svoje ruse ne opravljam, teram kod majstora (krvav je to hleb a niko ne ceni ) ima tu na forumu dobar strucnjak za ruse samo nece da se javi pametno cuti
 
samo bijim se da nemoradne pojes diplomu kupit ce mo i coca colu da je lakse proguta ako ne uspije sredit
 
@Arkadije Postavi dizalica ispod sredine prednjeg trapa i samo malo podigni trap, tacnije samo ga malo olaksaj i onda probaj da vidis kako ce ici. Ako je zaribao na rukavcu i dalje ce biti prilicno tezak za okretanje. A mozes i podici skroz pa probati rukama da zakrenes direktno na tocku. Ako ide lako trazi kvar na hidraulici.
Provereno ...odvojio sam tockove,desni ide lako a levi jedva sam pajserom pomerio :udri:...ne mogu da verujem da je zaribao nije smela voda da udje tamo gde ne treba.Pitao sam majstora i kao to bi trebalo nositi pod presu ...
 
@Arkadije Ne treba ti presa, malo se pomuci i skini to cekicem, samo stavi neko drvo izmedju rukavca i cekica da ga ne bi bas izubijao i sicice on jer kazes da si uspeo malo pajserom da ga pomeris. Tako se skidalo i ranije a tako je i sada najjednostavnije. I to sve sam mozes odraditi. A otisla ti je zastitna gumica na vrhu rukavca pa onda kupi nju i promeni. E da, sad sam se setio kako da olaksas skidanje, naspi nafte u rukavac, tj. od gore koliko moze da udje pa ce lakse skliznuti kada udaris par puta i malo ga zakreces. ;)
 
On verovatno i nema orbitrol pa bi da ga ubaci.

@aca Mislim da ti je jeftinije na vasaru da uzmes jer ako se dobro secam orbitrol i klip kostaju 120e a rezervoar vec imas (ceo hidro stub) i jos ti fali malo materijala da spojis klip i creva.
 
el zna neko na belorusu 1025 na satu neki pritisak meni stoji na 8 to je u crveno na granicu prema zeleno skroz dole na satu gde je gorivo desno levo je pritisak u kompresoru tj vazduh gore je temperatura a ovo je skroz dole meni kada sam kupio traktor dali knjigu od stari tip i sat je drugaciji godiste traktora 2009 da li je to sve ok jer bas je na granicu izmedju zelenog i crvenog malo vise u crveno
 
@Arkadije Ne treba ti presa, malo se pomuci i skini to cekicem, samo stavi neko drvo izmedju rukavca i cekica da ga ne bi bas izubijao i sicice on jer kazes da si uspeo malo pajserom da ga pomeris. Tako se skidalo i ranije a tako je i sada najjednostavnije. I to sve sam mozes odraditi. A otisla ti je zastitna gumica na vrhu rukavca pa onda kupi nju i promeni. E da, sad sam se setio kako da olaksas skidanje, naspi nafte u rukavac, tj. od gore koliko moze da udje pa ce lakse skliznuti kada udaris par puta i malo ga zakreces. ;)
Hvala na pomoci :ppozdrav: ...probacemo nesto ali posle oranja ,ne bih sad da ga rastavim pa posle da nemam cime orati ::namigivanje::
 
Arkadije samo zaspi sa naftom (1dcl) taj rukavac svaki put kad ides negde sa njim i olaksaces sebi dok ne dodje vreme za rastavljanje.
 
Ja bio danas do agropanonke
x1f0qg.jpg


2n01mpe.jpg
 
Kolika im je usteda kad ima 8 a ne 10 tegova.
Kako i gde nabavljate sijalice za instalaciju? Meni pregorela na prednjem migavcu, skinem ono 6v 21 w. Nema u prodavnicama u Pancevu, mada nisam jos sve obisao. Jer su sve sijalice 6v?
 
Nazad
Vrh