MTZ Belarus

zavisi kolku tanjiracu oces da vuces sa rujkanom.?sa 28 diskov ide solidno...
Vukao bih onu koju moze, ovde je brdska zemlja. Potrebna mi je teska tanjiraca i najjeftiniji moguci traktor koji moze da je vuce posto nemam sretstva da investiram u neku mega masinu a vidim da Rusevi 82 mogu povoljno da se nadju zato me i zanimaju iskustva ljudi koji obavljaju tesko tanjiranje uz pomoc ovog traktora :ppozdrav:
 
koje ulje preporucujete za mtz 820,cena nije vazna,samo da valja ulje,znaci da ne trosi i da ima normalan pritisak.do sad sam koristio bison 15x40,i sve je bilo ok,i nedavno menjao ulje i opet sipao bison i toliko je lose ulje da gubi pritisak a i trosi.motor je radjen zimus,tako da nije do motora.ulje stalno kupujem na istom mestu,nije da sam na drugom mestu kupio pa sta ja znam.nego eto poceli su i to ulje da pakuju mali kinezi ::jako_besan::

Sipaj Bison 20w60,ali gledaj da na etiketi pise Braca Tomic. Na 300 sati se menja,odlicno ulje i nece ga trositi,veruj mi.
 
ja sam ove godine probao ferocoop 30 diskova ukošena do kraja i vukao je bez problema pripremao sam kukuruzišta za pšenicu a lane sam sa oltovom 36 diskova još lakše radio jedino zbog težine traktora mora biti uključena prednja vuča a snage ima dovoljno
 
Za clanove batad i zico 78. kod mene je pre par godina na 1025 bio slican problem sa "upustanjem" agregata i u transportu i u radu.Npr, plug u oranju (dobro nastelovan) stalno zabadao prvu brazdu pa moram svako malo da ga cimnem gore.Uglavnom, ispostavilo se da u N polozaju rucice nije zatvarao protok ulja i stalno je spustao po malo. otvorio sam onaj oklop oko rucice za podizanje i spustanje poteznica i tamo ima ona sipka sa navojem koju povlacis rucicom. ima maticu i ispod kontra maticu. smo sam ih zavio (ili dotegao) par krugova i od onda nema problema sa upustanjem. Za ostale clanove, nedavno se javio problem sa onim sistemom za zakljucavanje hidraulika u transportu. Prvo sam mogao da ga zakljucam ali je morao pajser da radi kad otkljucavam, a sad nece ni jedno ni drugo. Jednostavno ne moze da prebaci preko onog nokta gde treba da zakljuca. jel moguce da se iskrivila ona sipka od rucice do te viljuske za zakljucavanje?
 
Sipaj Bison 20w60,ali gledaj da na etiketi pise Braca Tomic. Na 300 sati se menja,odlicno ulje i nece ga trositi,veruj mi.
ja imam 892 i koristim Bison ulje 10w- 40 i do 100 rc mi netrosi i onda pocinje da trosi a menjam na 200 rc sada imam 120 rc i sipao sam vec 2 litre

- - - - - - - - - -

Moj MTZ82 vuce u 6.zec ovu tanjiracu vrlo dobro,u ritu 5. zec
mt6qn4.jpg
koliko je teska tanjiraca i koja joj dubina ulazi u zemlju ?
 
Za clanove batad i zico 78. kod mene je pre par godina na 1025 bio slican problem sa "upustanjem" agregata i u transportu i u radu.Npr, plug u oranju (dobro nastelovan) stalno zabadao prvu brazdu pa moram svako malo da ga cimnem gore.Uglavnom, ispostavilo se da u N polozaju rucice nije zatvarao protok ulja i stalno je spustao po malo. otvorio sam onaj oklop oko rucice za podizanje i spustanje poteznica i tamo ima ona sipka sa navojem koju povlacis rucicom. ima maticu i ispod kontra maticu. smo sam ih zavio (ili dotegao) par krugova i od onda nema problema sa upustanjem. Za ostale clanove, nedavno se javio problem sa onim sistemom za zakljucavanje hidraulika u transportu. Prvo sam mogao da ga zakljucam ali je morao pajser da radi kad otkljucavam, a sad nece ni jedno ni drugo. Jednostavno ne moze da prebaci preko onog nokta gde treba da zakljuca. jel moguce da se iskrivila ona sipka od rucice do te viljuske za zakljucavanje?
Naj verovatnije da je to,i meni se desavalo da se iskrivi
 
Nemojmo ljudi da se lazemo 82 ispusta dusu sa V24 kad se pusti na postenu dubinu - kad se podignu tockovi i tanjiraca udje u zemlju 5 kornjaca plafon u mojoj lakoj zemlji gde vucem
potingera 3x30 , u temi tanjirace negde mozes da nadjes sliku mog rusa 82.1 sa tanjiracom v 24
 
Jel imao ko problema sa ventilom na kompresoru?
Normalno je da kad nabije odredjen pritisak pusti odjednom "višak" zar ne?
Al moja masina pušta non stop, čim nabije samo:pst,pst,pst,pst :)
ima pritisak al čudno radi!
 
Да приупитам вас који имате рују.
Да ли вам плуг падне доле ако је десна ручица за дубину спуштена, а лева подигнута скроз горе?
Код мене на 1221.3 плуг се спусти скроз доле сам или ако случајно штруцне мало у транспорту, односно када изађем из бразде подигнем га и док поново не уђем уме да се спусти ако негде штруцне.:sta:

[video=youtube_share;k3-WHFgrwgk]http://youtu.be/k3-WHFgrwgk[/video]
 
Ma u dvoristu, kakvo skretanje sa plugom u zemlji. Kad ga podignem vidim da je jako blizu desnoj polugi (onaj deo koji nosi ruku hidraulika) mozda malo i udari kada ga podizem. Iz kabine kada plug dizem deluje da u jednom trenutku malo ode ulevo, mozda bas kad udari.
 
Nazad
Vrh