MTZ Belarus

Prestace krcanje pri promeni brzine za par dana, oce to tako ko nije vozio rusa prvih dana pa posle prestane i ide k'o u sir :)
 
Pozdrav imam problem sa mtz 952 kada nosim prikljucak konkretno plugove polako mi hidraulika popusta nemoze da drzi 10.-tak.min da li ima neki ventil da se steluje pritisak ili su gumice propusile negdje
 


Uploaded with ImageShack.us

>Joj ja to okruglo ne vidim kod mene evo slika ...
Ovo je jedina slika u upustvu za rukovanje koju sam nasao o meracu za ulje ...a verujem da je to za starije modele dok noviji koriste isto ulje i za hidraulik i za volan...


Uploaded with ImageShack.us

Zna li neko sta da radim ja :cao: ...evo postavio sam neke slike pa ako treba postavicu jos neke,kad bi barem malo olaksao upravljanje tockovima bio bi zadovoljan ..ima li negde neki ventil mozda ?...Meni upravljanje ide lako dok je traktor u pokretu i na malo vecem gasu ...cim smanjim gas meni volan postane mehanicki ::lose::
 
Drzi ga stalno na vecem gasu. :haha:
Moguce da ti je u rukavcima katastrofa, tj. da su poceli da zaribavaju ili ti je pumpa oslabila pa nema dovoljno snage da vrti tockove na leru.

@zico Najverovatnije gumice na klipu.
 
Jedino da je nesto zaribalo a sumnjam na prednji levi tocak ...ovako traktor je malo radio sumnjam da se nesto istrosilo puno ...a ima li neki ventil negde da pojacam protok ulja?
 
pa nije bijo crko u garanci proljetnu sjetvu je odradijo a garancija ljetos istekla sad poceo da me zeza kupljen u Bijeljini a oni uvoze iz agropanonke jel se moze reparirat razvodnik ili novi
 
nije razvodnik. platis majstora i nelupas glavu taj kvar neces otkloniti sam a ni preko foruma to su sve pusta nagadjanja
 
problem je i majstor i oni smo nagadjaju ima jedan sto radi servis i on nagadja a ovaj drugi misli da je neki ventil kao pogledace mozda je razvodnik itd. inace kod nas nema puno ruja tek su se pojavili nekoliko komada zadnje dvije god. do tada bijo je pojam.
Samo su bili imt i zetor
 
@Arkadije Postavi dizalica ispod sredine prednjeg trapa i samo malo podigni trap, tacnije samo ga malo olaksaj i onda probaj da vidis kako ce ici. Ako je zaribao na rukavcu i dalje ce biti prilicno tezak za okretanje. A mozes i podici skroz pa probati rukama da zakrenes direktno na tocku. Ako ide lako trazi kvar na hidraulici.
 
Evo ja dođem po tebe u Šid. Kupimo i ponesemo kole koliko hoćeš a kad riješiš kvar kao kod zoc-a letiće i evrići.
 
Meni nije smiješno jer problem postoji već godinu dana i ovi ovdje ovlašteni serviseri hoće da ugrade ventil u kabini pa da ja ručno tim ventilom blokiram da priključak ne padne. Ja to ne želim. Inače sjetvospremač od 3.3 m i plug 3 brazde padaju očigledno a o prskalici od 1000 litara da ne govorim. Traktor 952 i ima cca 2000 sati.
 
evo resicu vam kvar za dzabe.podignes hidraulik do kraja otkacis malu rucicu kod leve noge i kvar resen nece da popusti sigurno garantujem :haha:
 
Nazad
Vrh