MTZ Belarus

Al ga opravi. Ostali samo dugmići. Koju (nepostojeću) ručicu kod leve noge ?
 
ma moze se blokirat kad podigne zakljucas i transportuj ali kada radis u njivi dok ores ili nesto drugo cim se malo duze zadrzis odma pada mora biti neko adekvatno resenje
 
Ispod sedista postoji jedna rucica za kardan i jos jedna da se blokira hidraulik u odredjenom polozaju,mehanicka stvar,no ako se to zakaci prilikom ljuljanja masine moze takodje doci do pucanja iste zakacke...
Ali opet to je samo za transport a ne resenje za njivu..
 
ne zadrzavaj se nigde samo zakljucas i pici kuci.traktor ima 2000h a jos se nisu upoznali :haha: ajd sad ozbiljno jedno pitanje da li su popustali dok su bili novi
 
Poslednja izmena:
Ta kocka nije pregledavana osim vizualno iz vana i izgleda OK . Majstor iz Vrbovca kaže da nije klip garant jer bi onda bio masan. Pripremio sam dva pakovanja gumica za klip pa ću ga prepakovati jer mi je jedan član foruma napisao da klip možda propušta unutra. Ali sve je to u sferi nagađanja i ja takve majstore zovem "monteri" jer idu redom i mjenjaju i na kraju kažu "ajeto" a šta je bilo i što se zbilo - neznaju.
 
Da, moguće je da klip propušta unutra ("mješa ulja"). Ja sam neki dan nosio naš prepakovat jer je curio van. Baja me odero cca 600 kn, a novi klip, kaže Tuna u Gibnju, cca 900-1000 kn. Nema druge nego klip dole i udri, ako to nije onda redom šarafanje po hidraulici. :) A jel dobro diže?
 
Ja sam menjao te gumice na klipu,mislim da sam ih platio oko 800 din.Razlog sto sam ih menjao-pustalo ulje spolja,ali je drzao dobro.Nije ih problem zameniti i bez majstora,ali mora da se skida tocak i rezervoar da bi se doslo do njega.
 
Kad se ulje ugrije onda malo teže. Moram ga malo gasirati a punu prskalicu stvarno malo puno teže.
Jel ti majstor stavio orginal ruske gumice iz onog seta. Pitam jer sam razmišljao da po uzorku probam nać takve gumice od JD ili nekog drugog zapadnjaka.
 
sa kim sam god razgovaro svi su bili zapeli za ventil nekakav i razvodnik niko mi nije spominjo klip
 
Mozda ne mora da se skida,ja sam tako radio. Mozda moze klin koji drzi klip da se izvadi od gore iz kabine? A koliko se secam,ne moze da se izvadi od rezervoara...Gumice sam kupio kod servisera i uvoznika viljuskara u mojoj okolini.Ne znam od cega su i cije proizvodnje.Odneo sam rasturen klip tamo,oni izmerili i dali mi gumice
 
Kupio i taj set za reparaciju ali nisam ništa dirao. Čak sam bio spreman kupiti novi kompletan razvodnik ali su me odgovorili.
Nema druge nego da sam postanem "monter" ili da se 15-og prišunjam u Šidu ruji, stavim ga u gepek ili ga ugraadim u sjedalo i pravac ovaomo da rješi problem i pohvata evriće , kad već neće regularno - radna dozvola, smještaj, pićence, prasence, ukrajinka ili teta po izboru ...
 
Nazad
Vrh