MTZ Belarus

gledaj sad da probam.onaj najdonji sa desne strane saraf odvrnes da iscuri ulje i nafta ako se izmesalo a obicno jeste.kad iscuri zavrnes onda odvres onaj gore desno na slici sto stoji pre regulatora vazduha i tu naspes 0,25 mot ulja. ako znas obeleziti na slici obelezi ta dva koja mislis da sam napisao ja cu ti reci jesu ti.al sam zakukuljio:haha:
 
Poslednja izmena:
pa da to tako treba napravili bi fabricki, a valjda lamelice sluze ako je nesto previse tesko prednjim tockovima da one proklizu da ne bi nesto puklo u mjenjacu ili u prednjem trapu
to i ja tako kontam ali pitam da bi cuo da li je neko to izbacio pa imao lose iskustvo sa tim ili dobro( jos bolje da i ja odmah izbacim)
 
gledaj sad da probam.onaj najdonji sa desne strane saraf odvrnes da iscuri ulje i nafta ako se izmesalo a obicno jeste.kad iscuri zavrnes onda odvres onaj gore desno na slici sto stoji pre regulatora vazduha i tu naspes 0,25 mot ulja. ako znas obeleziti na slici obelezi ta dva koja mislis da sam napisao ja cu ti reci jesu ti.al sam zakukuljio:haha:

shvatio sam, donji je iza poluge gasa, a gornji onaj sto je malo zamascen, hvala puno
 
Pogledacu to sutra.





Da li moze da se odradi skidanjem poklopca iz kabine,ili moram da razdvajam menjac?
Vec sam jednom rasturao kabinu i dizao poklopac zato sto mi je ispadao iz druge i trece brzine i ispalo je dzabe muke. Problem sam resio zamenom lagera koji stoji sa strane ispod poklopcica na tri srafa. Celi posao je bio sat vremena,a ja rasturao dva dana bez potrebe :-D
Zato sad prvo pitam ovde da nebi lomio kljuceve dzabe :)
Unapred hvala

slobodno se hvataj kljuceva i skidaj :) ja sam vadio sediste, onu zastitu na rezervoaru, rezervoar, levi tocak i blatobran i na kraju patos, zbog lakseg pristupa... javi kad prekontrolises i ustanovis kvar...
 
da donji je iza poluge gasa odvrni i taj i tu ce malo iscuriti ali mislio sam na onaj bas ispod pumpe sa desne strane za 14 kljuc na taj ispusti
 
model 892 stvarno manje troši od drugih modela mtz koji jesu troškadžije ali ne tako strašno
to je kod mene dokazano više puta
da su uzeli neki drugi model rusa potrošnja bi bila veća ali izgleda da su rusi model 892 ˝potrefili˝
 
Drugar uzeo još jednog 1221.3 .Cena za razliku od prošlog veća za 2000evra, a razlika nepuna godina.
 
danas sam tanjirao ceo dan i evo konacnih rezultata ::namigivanje:: .otisao sam u 8 ujutru i dosao kuci u 6 popodne .za to vreme sam istanjirao sa 1221.3 25 lanaca koji nisu bili na mestu .i kad sam na kraju pogledao potrosio je 100 litara Evro Dizela,ceo dan mu je temperatura stajala na 80 stepeni ,a pritisak ulja je bio ceo dan na 4 Bara.brzina je bila prva ona najbrza i isao je u opsegu od 10 km/h do 12 km/h.Sta misliti o ovim rezultatima ? :cao:
 
Ja sam sa svojim rusem 892 istarupao suncokret 38 kj. S time da je bilo trave, tarupao sam dva dana po 5 sati jer nije mi dala cijeli dan se vozikati i uz to sam potrošio 120 litara goriva. I uz to tarup mi hvata tri reda suncokreta...
 
prvo polje.kad dobije kisu icices dve brzine manje ali dve sake u dubinu.i ja sad vucem drugom direktnom(15kmh)a tanjiraca samo skace i ide plitko a kad je mokro prvom na pola i traktor ima sta da vuce
 
Nazad
Vrh