MTZ Belarus

U vezi snage si u pravu,ovi traktori 1221/1221.3 imaju vise snage nego sto pise ja gledan i kad orem i tanjiram pored ima jedan covek sto ima traktor od 150 konja necu da kazem koji da ne bi bilo posle da je taj traktor los,ali ovaj 1221.3 ide isto kao taj,
 
Snage nema nista vise od one deklarisane, ja bi da sam na vasem mestu obratio paznju na obrtni moment, koji je kod motora D-260.2 odnosno 260.2 S2 izrazito visok, najvisi u klasi. Kod motora 260.2 iznosi 530 Nm, a kod 260.2 S2 je 559 Nm, u opsegu od 1450-1800 ob/min. E zato oni deluju malko "jaci" od ostalih u toj klasi. Isto i raspored mase i sama masa igra vaznu ulogu.
 
Treba da menjam zadnje gume na MTZ-820,da li još neko osim Rusa radi gume 15,5/ 38 ?
Kod Šuloka su obične 40400 sa unutrašnlom a radijalne od istog proizvođača 43100.(VOLTYRE)
 
Snage nema nista vise od one deklarisane, ja bi da sam na vasem mestu obratio paznju na obrtni moment, koji je kod motora D-260.2 odnosno 260.2 S2 izrazito visok, najvisi u klasi. Kod motora 260.2 iznosi 530 Nm, a kod 260.2 S2 je 559 Nm, u opsegu od 1450-1800 ob/min. E zato oni deluju malko "jaci" od ostalih u toj klasi. Isto i raspored mase i sama masa igra vaznu ulogu.

ja sam video da i 1221 ima najvecu kubikazu u klasi, mozda mu i to doprinosi toj razlici u snazi
 
Treba da menjam zadnje gume na MTZ-820,da li još neko osim Rusa radi gume 15,5/ 38 ?
Kod Šuloka su obične 40400 sa unutrašnlom a radijalne od istog proizvođača 43100.(VOLTYRE)
Ja sam danas uzeo od Suloka radijalne za 43100.Ostale ponude su mi bile na 47000-48000.Mislim da su spominjali domace i ruske bivalo je + 3000-4000 za ruse.I ako sam dobro shvatio jako malo tih trenutnoima Srbiji.Trgovac iz Temerina je predamnom zvao naso ih je tek iz 4-5 pokusaja.
 
juce sam tanjirao sojiste i dzombaru sa Rusem (820). Dolazi optimalni rok za setvu psenice a zemlja suva i nikako nje za oranje, a obzirom da najavljuju kisu za vikend valjalo bi sada posejati psenicu. Tanjiraca je od 32 tanjira sa v rasporedom. Sojiste je islo dobro i vec posle jednog prohoda je bilo ok za setvu dok sam dzombaru dva puta morao da predjem. Vozio sam u petoj brzini oko 9 na sat. Iza mene samo oblak prasine. Kada sam zavrsio primetio sam da mi pomalo kaplje ulje tu ispod volana ,hm nadam se da nije nista ozbiljno. Probacu danas da dotegnem onih 5-6 sarafa sto drze taj poklopac. Obzirom da u ovih deset godina koliko imam traktor ,nikad nisam koristio hidraulicne prikljucke, moguce da je sada ulje naslo sebi put. pozdrav
 
Treba da menjam zadnje gume na MTZ-820,da li još neko osim Rusa radi gume 15,5/ 38 ?
Kod Šuloka su obične 40400 sa unutrašnlom a radijalne od istog proizvođača 43100.(VOLTYRE)
kako to izgleda poskupeo jasam pre dve nedelje uzeo zadnje obične po 37200 a prednje po17000 izgleda poskupeo trazio sam i drugde al niko neradi više za rusa bar ja nisam našao
 
ljudi,prednja vuca mi ne radi na Mtz 820,ali nesto je u prednjem diferencijalu otislo.Sta to moze da bude?
 
Može biti konusno-tanjirasti par, trkači...ima tu svašta da se pokvari.

2qtxv0p.jpg
 
juce sam tanjirao sojiste i dzombaru sa Rusem (820). Dolazi optimalni rok za setvu psenice a zemlja suva i nikako nje za oranje, a obzirom da najavljuju kisu za vikend valjalo bi sada posejati psenicu. Tanjiraca je od 32 tanjira sa v rasporedom. Sojiste je islo dobro i vec posle jednog prohoda je bilo ok za setvu dok sam dzombaru dva puta morao da predjem. Vozio sam u petoj brzini oko 9 na sat. Iza mene samo oblak prasine. Kada sam zavrsio primetio sam da mi pomalo kaplje ulje tu ispod volana ,hm nadam se da nije nista ozbiljno. Probacu danas da dotegnem onih 5-6 sarafa sto drze taj poklopac. Obzirom da u ovih deset godina koliko imam traktor ,nikad nisam koristio hidraulicne prikljucke, moguce da je sada ulje naslo sebi put. pozdrav
Verovatno ti je procurila gumica na orbitrolu,ili nesto od hidraulike,ja sam imao problema sa curenjem orbitrola i resio sam zamenom gumice ali treba da uradi strucno lice!
 
Gospodo, molio bih vas da od orbitrola ne pravite space shatl.Svako ko i malo poznaje mehaniku može da rasklopi orbitrol, zameni o-ring gumice, semering, aksijalni igličasti ležaj, pripadajuće pločice, lisnate opruge .... i da istim redom vrati delove u kućište.Jedini problem nastaje dovodjenje orbitrola u fazu, ali i to se rešava sa PP porukom da ne zamaram članove foruma sa dugačkim postovima.
 
Nazad
Vrh