MTZ Belarus

resen problem kvara prednje vuce.Pukla vertikalna poluosovina u levom tocku,a uzrok kvara se ne zna,verovatno unutrasnji lezaj.Poluosovina 4800 din.,a lezaj 2500 din.
 
Jedini problem nastaje dovodjenje orbitrola u fazu, ali i to se rešava sa PP porukom da ne zamaram članove foruma sa dugačkim postovima.

Takav post garantovano nikog ne bi zamorio, čak šta više, mnogi bi Vam bili zahvalni da taj postupak postujete na forumu. Ja prvi! (Iako nemam trenutno problema sa orbitrolom, nikad se ne zna kad može da zatreba.) :ppozdrav:
 
Jedno pitanje za clanove! Imam problem sa MTZ 820..Ka zakacim tanjiracu, podignem je normalno, ali ne mogu posle da je spustim. Pricao sam sa majstorom, kaze da skinemo razvodnik i da je tu resenje naseg problema, e sad ja se secam da je neko imao slican problem, i da je ponudjeno resenje dosta jednostavno, bez skidanja razvodnika, pa ako bi neko ko se seca problema mogao da ponovi kako se to eliminise, bio bih jako zahvalan!
pokussao sam sa pretragom, i ne ide mi! Ipak tema ima 400+ strana
 
neverujem da je do razvodnika,prvo pogledaj ventile(spojnice) za kipovanje,dal si ubo u pravu rupu,obicno ako je upitanju krstak ili iglica cim se vrh malo potrosi nema dovoljan protok,neotvore se dovoljno,i onda pod pritiskom uspe da progura ulje i digne a nemoze da spusti ili jako sporo spusta.....verovatno ti je tu problem
 
I ja sam imao takav problem sa utovarivacem na fergusonu ( jst da nije MTZ ali je slican problem ), podigne normalno ali nece da spusti. Odvrnuo sam spojku, pritisnuo na prazno 2,3 puta, vratio i posle sve normalno. Sta je uzrok nemam pojma, ali uglavnom sada radi
 
stavio sam novu spojnicu, i opet nece. Samo napne (!?) crevo za spustanje, malo trgne klip na tanjiraci, i to je to.. Oni izvodi sa strane rade normalno
 
probaj za probu da uzmes jedan ekser,odseci ga na oko 2.5cm,smotaj ga u slovo U i stavi u krstak na muski ventil i zatim prikopcaj(ustekaj) i probaj......pa nas zovi na pivo
 
ako mislis da je jednostavno ti probaj da stavis maticu...............
posto spominjes kuglice jel koristis original ruske spojke ili......
 
glavni razvodna kutija ti je u pitanju , u tom bloku imas po tri ventila koliko i rucke. Imam i ja takav problem ali sam kipivanje prebacio na drugi i sad radi svaki ventil propusta ulje u dva smera i verovatno kod jednog ventila nece u oba pravca samo otezano. Ako kupis novi kompletan blok kostace ti 100 eura i mozda ce ti se isto desiti, U komsiluku se desilo ista stvar kad na kraju nasli su gresku nisu spoljili povratni vod kako treba...
 
Ljudi pomagajte!Na Mtz-u 82.1 u sred tanjiranja pocne da udara nesto u motoru i spadne pritisak ulja sa 3 na 2 bara i mi ga odma ugasimo.Sta to moze da bude,jel imao neko slican slucaj?!
 
Ne znam sta je,u nedelju ga otvaramo pa cemo videti.Do sada je sve normalno radio i danas od jednom poceo da udara i spadne pritisak ulja.Probali posle da ga upalimo,lako on sastavi,ali mnogo nesto udara.Koliko su od prilike sklopovi zanjega,ako kojim slucajem budem radio generalnu?!
 
Gospodo, molio bih vas da od orbitrola ne pravite space shatl.Svako ko i malo poznaje mehaniku može da rasklopi orbitrol, zameni o-ring gumice, semering, aksijalni igličasti ležaj, pripadajuće pločice, lisnate opruge .... i da istim redom vrati delove u kućište.Jedini problem nastaje dovodjenje orbitrola u fazu, ali i to se rešava sa PP porukom da ne zamaram članove foruma sa dugačkim postovima.
Pa de si ti kolega bio da pomognes kad sam ja imao problema sa orbitrolom i gumicama,visio sam na forumu non stop svaka cast kolegama koji su mi pomogli ali ti tefinitivno nisi!!!Nisam siguran da je orbitrol prosta mehanika kao sto ti navodis!
 
Ljudi pomagajte!Na Mtz-u 82.1 u sred tanjiranja pocne da udara nesto u motoru i spadne pritisak ulja sa 3 na 2 bara i mi ga odma ugasimo.Sta to moze da bude,jel imao neko slican slucaj?!
Meni se to desilo u branju kukuruza prosle godine,lupanje u motoru ali kad ga ponovo upalis on radi ali lupa verovali ili ne pukla je bolcna u maloj pesnici,za neverovati ali istina pukao klip i zeznuo stublini,to sam sve zamenuo bukvalno na njivi i nastavio sa radom.Preporucujem ti da skines glavu ako ustanovis da se nesto nije desilo sa ventilima vodjicama i podizacima,eto to je moje iskreno iskustvo::super::
 
Daj Boze da je neki lezaj ili bolcna,samo da nije radilica.Sutra ga rasturamo pa cemo videti.I moj isto pali normalno kao i do sada,ali takodje lupa.
 
Potrosio mi je i poprilicno ulja,a do sada nije ni kap trosio.Sa maximuma je svukao do malo iznad minimuma.Da mozda nije zvizno neki ventil?

---------- Poruka napisana 16-10-11 u 09:59 ---------- Prethodna poruka je 15-10-11 at 18:50 ----------

Karter skinut,sve u redu sa lezajevima i radilicom.Idemo sada dalje,skidamo glavu!
 
Nazad
Vrh