MTZ Belarus

cuo sam da to sad svi rade i da posle nemas zajebancije sa tim.ovako oce nece da ukljuci dotezi maticu menjaj lamelice i ostala cuda.vecito nesto sa tim
 
Ma moze moj rodjak nosi neke njemacke dvorbrazne obratace od 16 coli po brdima sa MF-om 355 a greda je ogr4omna ! U ravnici ima da ide ko metak!!
 
Juce mi se desio kvar na MTZ traktoru T40 '78-mo godiste,pa ne znam gde da postavim pitanje. Probacu ovde. Naime konstantno se cuje neko grozno krcanje u menjacu(kao kad saltam brzine) ,a rucica reduktora podrhtava,kao kad se lomi nesto u njoj. Kad ga prebacim u revers ili spore,ne cuje se nista,radi normalno. Kuci sam ga dovezao u sporoj brzini. Srecom da nisam bio daleko. Pre par dana sam isto osetio kao kad mi poskakuje ta rucica reduktora,kad zadrzim ruku na nju kao da povremeno zadrhti.
Mozda je neko imao ovaj problem pa me zanima sta me ceka i odakle da pocnem?
 
Evo slike mog novog traktora

2011-09-24-3.jpg
 
koristan bio i bolji da zaradi..:) a doduvaj mu malo zadnje gume ..

Juce mi se desio kvar na MTZ traktoru T40 '78-mo godiste,pa ne znam gde da postavim pitanje. Probacu ovde. Naime konstantno se cuje neko grozno krcanje u menjacu(kao kad saltam brzine) ,a rucica reduktora podrhtava,kao kad se lomi nesto u njoj. Kad ga prebacim u revers ili spore,ne cuje se nista,radi normalno. Kuci sam ga dovezao u sporoj brzini. Srecom da nisam bio daleko. Pre par dana sam isto osetio kao kad mi poskakuje ta rucica reduktora,kad zadrzim ruku na nju kao da povremeno zadrhti.
Mozda je neko imao ovaj problem pa me zanima sta me ceka i odakle da pocnem?


Prvo skini rucicu menjaca i reduktora, i onda stisni kvacilo pa probaj da stafcigerom gurnes viljusku reduktora i taba bi trebalo da moze da se vidi caura sa nutovima (zubima) (ona sluzi za prenos sporih brzih i rikverc brzina) koja se pomera tom viljuskom da li su joj nutovi pojedeni, a garantujem ti da jesu jer sam ja imao isti problem kao ti pre par godina, treba da promenis tu cauru, ne znam kolika je tacna cena msm da je bila negde oko 25 evra i 2 dana rastavljanja i sastavljanja traktora
 
Poslednja izmena od urednika:
PA da ali kako ne pukne u traktora kao sto su MF DF Landini JD NH ili Fiat agri goldoni itd itd u svih otih traktora nema lamelica pa nista ne puca!
 
Pogledacu to sutra.

i 2 dana rastavljanja i sastavljanja traktora



Da li moze da se odradi skidanjem poklopca iz kabine,ili moram da razdvajam menjac?
Vec sam jednom rasturao kabinu i dizao poklopac zato sto mi je ispadao iz druge i trece brzine i ispalo je dzabe muke. Problem sam resio zamenom lagera koji stoji sa strane ispod poklopcica na tri srafa. Celi posao je bio sat vremena,a ja rasturao dva dana bez potrebe :-D
Zato sad prvo pitam ovde da nebi lomio kljuceve dzabe :)
Unapred hvala
 
Nazad
Vrh