MTZ Belarus

Probaj sa duplim stiskanjem kvačila.
Znači stisneš-izbaciš iz brzine-pustiš kvačilo-ponovo stisneš -ubaciš u brzinu-pustiš kvačilo.
 
Probaj sa duplim stiskanjem kvačila.
Znači stisneš-izbaciš iz brzine-pustiš kvačilo ponovo stisneš -ubaciš u brzinu-pustiš kvačilo.


Znači stisneš-izbaciš iz brzine-pustiš kvačilo daš gas ,pustiš gas ponovo stisneš -ubaciš u brzinu-pustiš kvačilo.

štos je potrefiš broj obrtaja motora sa brojem obrtaja menjača a za to treba dosta osećaja i vežbe ali kada ukačiš ruke i noge će same da rade.

dok sam imao rusa 82.1 naj jednostavnije u toj situaciji mi je bilo da prebacim naglim pokretom onaj menjač između nogu u sporije brzine malo zakrči ali
ništa strašno a dobije se manja brzina tu negde kao osma
 
Zaboravio sam na gas ali ti probaj par puta i naćeš gde ide najbolje.Onda tako postavi ručni gas i nema potrebe da stalno dodaješ i oduzimaš gas.
 
Ima jedna caka, ubaci u 8. brzinu i daj pun gas kad si prazan ako imas sat koji ti ocitava brzinu pogledaj koja je maks brzina u tom prenosu, kad saltas iz vece u manju moras se kretati manjom brzinom od te maks brzine da bi mogao da uzupcis zupcanike.
 
Kad se salta u vise brzine ide duplo kvacilo a u nize medjugas.
Tako je kod kamiona a trebalo bi i kod Belarusa da je tako.
 
Dragan 18
upravu si.uvek treba da je malo niza ta brzina od maksimalne da bi lepo prebacio a da ne zakrci,a ako je veca nema sanse da ubode u manju brzinu
ja kad saltam 1221 iz vece u manju stisnem kvacilo i dam malo gas ili ga kao zaturiram i lepo upada,a na 892 vec moram da stisnem kvacilo pa izbacim iz brzine pa kvacilo pa ubacim u brzinu ali izmedju toga uvek malo gasa dam,al samo kada saltam iz vece u manju
 
Kolko ja znam, ako nista drugo ono iz iskustva, jel, 1221 ima sinhronizovan menjac tako da tu nemas sta da turiras menjas iz koje oces u koju oces bez problema.::namigivanje::
 
al uslo mi je u naviku da sta kod da teram da kad prebacivam iz vece u manju da malo zaturiram osim koli i kamiona,1221 ili dam malo gas da ne bude da kad ga vratim u manju da mi ne uspori mnogo nego samo da nastavi tu brzinu ako me razumes
 
Prošli tjedan smo odlučili testirat potrošnju goriva na naša tri traktora u radu sa malčerom. Košena je trava u voćnjaku sa malčerom Zanon TRV 2250 radnog zahvata 2,25 m. Uvijeti rada za sva tri traktora su bili isti (visina trave, temperatura...). Redovi dužine oko 650-700 m. Prije svakog testiranja trakotri su predhodno radili oko sat vremena da se ugriju. Testiranje je išlo na način da su rezervari, nakog što su traktori ugrijani, napunjeni do kraja, traktori upaljeni, gas stavljen na željene okretaje i nije spuštan idućih sat vremena. Prvi koji je radio sa malčerom je Belarus MTZ-892, 90 ks, 4,75 l. Gas mu je bio na 1700 o/min (oko 1000 o/min kardana). Drugi je testiran New Holland TN95FA 92 ks, 3,9 l. Gas mu je bio na 2300 o/min. I treći je testiran New Holland T-5060 106 ks, 4,5 l. Njemu je ko i malom NH gas bio na 2300 o/min. Bilo je par ponavljanja mjerenja, a gorivo je plavi dizel.
Na kraju je MTZ-892 je trošio 5 l/h, NH TN95FA je trošio 7,5 l/h dok je NH T-5060 trošio 10 l/h.
Napominjem da je mjerenje rađeno samo u radu sa malčerom (rad sa kardanom, jel). Ostala mjerenja u radu sa drugim priključcima nismo u detalje odradili, al doće i ona na red. :osmeh:
 
Prošli tjedan smo odlučili testirat potrošnju goriva na naša tri traktora u radu sa malčerom. Košena je trava u voćnjaku sa malčerom Zanon TRV 2250 radnog zahvata 2,25 m. Uvijeti rada za sva tri traktora su bili isti (visina trave, temperatura...). Redovi dužine oko 650-700 m. Prije svakog testiranja trakotri su predhodno radili oko sat vremena da se ugriju. Testiranje je išlo na način da su rezervari, nakog što su traktori ugrijani, napunjeni do kraja, traktori upaljeni, gas stavljen na željene okretaje i nije spuštan idućih sat vremena. Prvi koji je radio sa malčerom je Belarus MTZ-892, 90 ks, 4,75 l. Gas mu je bio na 1700 o/min (oko 1000 o/min kardana). Drugi je testiran New Holland TN95FA 92 ks, 3,9 l. Gas mu je bio na 2300 o/min. I treći je testiran New Holland T-5060 106 ks, 4,5 l. Njemu je ko i malom NH gas bio na 2300 o/min. Bilo je par ponavljanja mjerenja, a gorivo je plavi dizel.
Na kraju je MTZ-892 je trošio 5 l/h, NH TN95FA je trošio 7,5 l/h dok je NH T-5060 trošio 10 l/h.
Napominjem da je mjerenje rađeno samo u radu sa malčerom (rad sa kardanom, jel). Ostala mjerenja u radu sa drugim priključcima nismo u detalje odradili, al doće i ona na red. :osmeh:
Mislim da je to zbog ove razlike...
 
Jasno da je zbog toga. MTZ-892 ima otvoren motor na 1800 o/min što znači da i maks. okretaje kardana (540 i 1000) ostvaruje na manjim okretajima, dok Holandezi "idu" do 2300 o/min i tu razvijaju 1000 o/min kardana (TNFA-a bi čak trebo "zakucat" debelo preko 2400 o/min da bi dobio 1000 /min kardana). Neznam zašto su u tvornici tolko "nasvirali" okretaje motora da bi dobio 1000 o/min kardana. Da su 1000 stavili na 2000-2100 razlika bi se dobro osjetila.
 
Poslednja izmena:
Hvala,svima na odgovorima,inace vozim 52 od kad znam za sebe kod nje nemam takvim problema mozda je menjac vec razradjen:osmeh:,1221.3 je milina voziti sinhro menjac nema krrrr krrrr,ali i na ovaj 820 cu polako da se naviknem na menjac tek ima 200 sati :ppozdrav:
 
jel neko od vas izbacivao osovinu i lamelice iz srednjeg kucista(srednji nosac kardana)prednje vuce i namestio da bude kad se povuce rucica za ukljucivanje non stop ukljuceno bez opcije proklizavanja.i kako mu se to pokazalo
 
Nazad
Vrh