MTZ Belarus

Sa gumama od 8-10 platana 2 bara je mekano spram guma sa 14 platni na 1.5 bara.Imam Belshina sa 8 platni i one su uvek delovale mekano nebitno koliko ih naduvam ,a Seha sa 14 platni stoje kao da nemaju tereta sa 1.4 do 2 bara,ne osete ni traktor ni plus prskalica 1600-1700kg na polugama.Na tim Belshinama su mi ventili bili skoro iscupani,skidali smo ih i repozicionirali unutrasnju gumu da se to ne desi,komsija je iscupao ventil kad je orao na malom pritisku u zadnjim gumama.Ja nzm kako kod vas moze da radi bez problema sa 1.2 bara u oranju,podrivanju i slicno ....
 
Možda zato što imam običan plug tri brazde 757,a najteže što nosi je spremač 3.7...
E sad za prskalicu ili slično što ima tonu i po povlačim reč,to jeste ozbiljan teret...
 
znaci mogu na 1.8 da ih duvam komotno... razumte me ja sam seljak decko nikad nisam ni merio pritisak u gumama na manjim traktorima kad je prazna prazna kad je puna puna XD.
a sad ovde vidim da nesto ne valja ...a nekako mi u podsvesti da se zanje gume duvaju do 1.5 bara pa mi nije jasno.
 
Na koliko duvate zadnje gume na 82.1? Zakačio som 3 brazde vogel i kad ga podigne gume malo leže... Ja reku da ih doduvam a one već na 1.5 bara.
Zavisi da li su radijalne ili dijagonalne i koje su dimenzije. Neću da komentarišem većinu komentara.
Do sada sam čuo da ima plugova ravnjaka, obrtača, prevrtača, a sada sam čuo da ima i okretača. Ajd' živeli.
 
Imam jedno pitanje za članove i za majstora Nebojšu ako čita,u pitanju je belarus 1025,znači motor je uradjen,glava komplet čak smo i stavili ventilator sa 8 pera umesto 6,motor radi perfektno,ne dimi vidi se da ima snage,nije mu teško kad radimo a i ne silimo ga ali kad je topao dan temperatura ide na 80 i neki stepen i onda me to brine da ne potera do bliže 100.Sad pitanje je koliko je to normalno,termostat mu je čini mi se 78 ili 72 sad da ne slažem ali kad je vruće on tera temperaturu preko 80,da li bi terao više ne znam jer se bojim da probam pa ubacim u brzinu manje,a ponavljam uopšte mu nije teško ali ako je toplo i ograne sunce kreće temperatura gore.
Da li to sve 105 -ce imaju problem taj jer sam čuo od par ljudi da isto tako im se ponaša kad je toplije? I da li bi on dizao temperaturu i dalje ili bi stao tu na 85,86? Ja ne smem da probam🙂
 
Pod jedan ISPRAVAN SAT,da budete sigurni u njega.
Onda ga stisnete slobodno u teškoj operaciji i pratite naravno temperaturu.
80 i kusur nije ništa strašno već normalno,problem bi bio ako bi nastavio da prelazi preko 90 i kusur.
Ako ostaje na 80 i kusur onda samo pun gas I polako a ako ide preko 90 i dalje onda prvo ozbiljno čišćenje hladnjaka pa propeler sa 11 pera.
 
Imam jedno pitanje za članove i za majstora Nebojšu ako čita,u pitanju je belarus 1025,znači motor je uradjen,glava komplet čak smo i stavili ventilator sa 8 pera umesto 6,motor radi perfektno,ne dimi vidi se da ima snage,nije mu teško kad radimo a i ne silimo ga ali kad je topao dan temperatura ide na 80 i neki stepen i onda me to brine da ne potera do bliže 100.Sad pitanje je koliko je to normalno,termostat mu je čini mi se 78 ili 72 sad da ne slažem ali kad je vruće on tera temperaturu preko 80,da li bi terao više ne znam jer se bojim da probam pa ubacim u brzinu manje,a ponavljam uopšte mu nije teško ali ako je toplo i ograne sunce kreće temperatura gore.
Da li to sve 105 -ce imaju problem taj jer sam čuo od par ljudi da isto tako im se ponaša kad je toplije? I da li bi on dizao temperaturu i dalje ili bi stao tu na 85,86? Ja ne smem da probam🙂
Kod mene na 892 hoće više da greje kada je napolju toplije, preko 25°. Dobro, imao sam problem sa krivom glavom i ventilima pa je ovo baš bilo izrazito tj jes nije radio kako treba. Mada i sad kad sam ga sredio i ubacio propeler od 11, a i dok je bio nov uvek je više grejao kad je napolju toplo.
 
Aj kad se vec prica o dizanju temperature, da li je mit ili 1221 hoće da se greje i ako je uparen sa adekvatnom mehanizacijom? Pricao mi je jedan drugar da je isao kod kolege na ispomoc u tanjiranju pa je vozio 1221, na svakih par krugova mora da stane da o'ladi.. Nesto mi tu ne štima
 
Aj kad se vec prica o dizanju temperature, da li je mit ili 1221 hoće da se greje i ako je uparen sa adekvatnom mehanizacijom? Pricao mi je jedan drugar da je isao kod kolege na ispomoc u tanjiranju pa je vozio 1221, na svakih par krugova mora da stane da o'ladi.. Nesto mi tu ne štima
Nije mit,starije verzije 1221 su imale problem sa pregrevanjem i to neki traktori neki ne.
Delimično su problem rešili sa propelerom sa više pera.
Veliki problem im prave prave mali hladnjaci,nisu za naše vrućine a problem prve i bos pumpe jer je dosta pumpi došlo lose nastelovano.
Jbg zbog toga se klasičan 1221 i ne prodaje više kod nas.
 
Nije mit,starije verzije 1221 su imale problem sa pregrevanjem i to neki traktori neki ne.
Delimično su problem rešili sa propelerom sa više pera.
Veliki problem im prave prave mali hladnjaci,nisu za naše vrućine a problem prve i bos pumpe jer je dosta pumpi došlo lose nastelovano.
Jbg zbog toga se klasičan 1221 i ne prodaje više kod
Jedno pitanje Nebojša,da li i koliko je veći hladnjak od 1025 u odnosu na 820?
 
Nazad
Vrh