MTZ Belarus

Kod mene na 892 hoće više da greje kada je napolju toplije, preko 25°. Dobro, imao sam problem sa krivom glavom i ventilima pa je ovo baš bilo izrazito tj jes nije radio kako treba. Mada i sad kad sam ga sredio i ubacio propeler od 11, a i dok je bio nov uvek je više grejao kad je napolju toplo.
Pa i ovo je samo kad je napolju toplije preko 25 recimo stepeni ili bliže 30.Kad je ispod 20 ili recimo pre podne i predveče temperatura ne prelazi 80.
 
Do 85 stepeni nemaš problema.Ako konstantno drži u tom rasponu na konju si, optimalna temperatura motora, nema pothlađenosti, ispravan termostat, čist hladnjak i samo gas.
 
Do 85 stepeni nemaš problema.Ako konstantno drži u tom rasponu na konju si, optimalna temperatura motora, nema pothlađenosti, ispravan termostat, čist hladnjak i samo gas.
Termostat je nov,e sad da li bi terao temperaturu na više od tih 85 ne znam,već sam napisao bojim se da probam pa u naredni krug krenem brzinom manje ili stanem koji minut.
Da li 1221.3 imaju taj problem? Sa grejanjem po vrućini mislim,jer danas je takvo vreme došlo da i u jesen i u proleće kad su radovi budu velike temperature.
 
Ja koliko sam video pre par dana ima i dalje nov metalni 1221 da se kupi u AP.

Između 820 i 1221.3 razlika je oko 12-13L u sistemu kod mene. Na 1025 mora biti manje bar za 5-6L....
Postoji model sa metalnom maskom al to nije klasičan 1221,ovog vode kao 1221 "tropik" jer ima veći hladnjak od stare verzije 1221,zato i ima onu retko lepu haubu.
 
Termostat je nov,e sad da li bi terao temperaturu na više od tih 85 ne znam,već sam napisao bojim se da probam pa u naredni krug krenem brzinom manje ili stanem koji minut.
Da li 1221.3 imaju taj problem? Sa grejanjem po vrućini mislim,jer danas je takvo vreme došlo da i u jesen i u proleće kad su radovi budu velike temperature.
1221.3 nema nikakv problem jer ima sistem hlađenja od 1523.3.
 
Protiv svih pravila mehanike ja sam ipak odlučio da i na mom 892 i na miletovom izvadim termostat...preporodio sam se...orem i tanjiram već par dana sa oba dva,ne fali ni kap vode,temperatura je oko 75,do 80 plafon kad ih baš stisnem,ono ranije ili moram da stanem ili da idem sporije i opet je znalo da im fali vode a temp ne pređe 90,do 85 gledam da ih držim i nije vredelo...
Poslao mileta za ns po nove termostate, nisu imali od 72,samo preko 80 i ja pop..m i izvadim ih...kad nađem od 72 u planu je da vratim termostate gde im je mesto...
 
Pozdrav drustvo
Treba mi vase misljenje u vezi Belarusa 1221.3 da li moze nositi i vuci 4 brazde prevrtaka? Neki laksi plug vogela 950
 
Protiv svih pravila mehanike ja sam ipak odlučio da i na mom 892 i na miletovom izvadim termostat...preporodio sam se...orem i tanjiram već par dana sa oba dva,ne fali ni kap vode,temperatura je oko 75,do 80 plafon kad ih baš stisnem,ono ranije ili moram da stanem ili da idem sporije i opet je znalo da im fali vode a temp ne pređe 90,do 85 gledam da ih držim i nije vredelo...
Poslao mileta za ns po nove termostate, nisu imali od 72,samo preko 80 i ja pop..m i izvadim ih...kad nađem od 72 u planu je da vratim termostate gde im je mesto...
A šta će biti kada napolju bude -10⁰C a ti moraš da ideš da radiš sa njim ? Termostat ne sme biti nigde problem ako je urađeno stručno.
Koliko često izduvavate hladnjake ili ih perete ? Nije dovoljno da izgledaju čisti.
Verujem u konstruktorske greške i ne vidim problem promenuti hladnjak za adekvatan.
 
Pozdrav drustvo
Treba mi vase misljenje u vezi Belarusa 1221.3 da li moze nositi i vuci 4 brazde prevrtaka? Neki laksi plug vogela 950
U "normalnoj" zemlji bi trebalo da može da ga vuče bez nekih problema a i da mu pofali malo snage to je relativno lako rešivo.
Veći problem može da pravi nošenje do njive ako je plug težak,resivo je i to dodavanjem tegova napred.
 
Tacno na 27km pocne da skakuce cim malo smanjim postaje normalno i ako poteram brze dobro je ali sam malo stariji pa brza voznja nije za mene
Imao sam do skoro jednog 1025 sa ravnim mostom na održavanju i dosta vremena je provodio u transportu,vukao je tehnostroj kamper za đubre i vlasnik tvrdi da što se skakanje prednjeg mosta tice preporodio se zamenom prednjih guma,skinute neke koje su došle fabričke sa njim a stavljene su neke radijalne ali zvučnijeg imena.
 
Jasno za zaprljanost filtera al mi je malo nejasno za grejanje zato sam i pitao.
Jednom kada budes u mogucnosti leti popni se iznad haube traktora do šoferke u radnoj temperaturi motora i,stavi glavu kod fabrickog usisa...i disi jedan minut...nakon toga izdigni se iznad kabine...sve ce ti se samo reci.
 
Imao sam do skoro jednog 1025 sa ravnim mostom na održavanju i dosta vremena je provodio u transportu,vukao je tehnostroj kamper za đubre i vlasnik tvrdi da što se skakanje prednjeg mosta tice preporodio se zamenom prednjih guma,skinute neke koje su došle fabričke sa njim a stavljene su neke radijalne ali zvučnijeg imena.
I ovaj je sa ravnim mostom i fabrickim prednjim gumama ove godine nista od zamene probacemo dogodine.Izdrzacu tih 120rc godisnje
 
Cini mi se da je nekad ranije pisano da se to skakanje moze resiti razlicitim pritiskom u prednjim gumama, leva, desna. Nisam probao da znam, ali ne kosta nista da se proba.

Sent from my 2201117TY using Tapatalk
 
Nazad
Vrh