MTZ Belarus

podrivanje ili razbijanje pluznog djona . ne dolazi do mesanja horizonata zemljisnih. pluzni djon je obicno na 30 ak cm dubine i ima razlicitu debljinu u zavisnosti od mehanizacije i dubine obrade. najbolji efekat se postize kada je najmanje vlage u zemljistu kako bi djon pucao . izvodi se na dubini od par cm dublje od donje granice djona. znaci ako je djon na 30\35 cm a sam djon ima 20 cm neophodno je radnim telom ici na min 60\65 cm dubine. radna tela sa krilima daju bolji efekat jer izdizu djona za par cm i drobe ga na vecoj sirini.
po svemu nabrojanom ovo na snimku nije podrivanje vise gruberisanje. em nije dobra dubina , previse plitko, mesa se zemlja, zemlja se lepi za jez iza pa je ocigledno prisutna vlaga u istoj...
ostavi dva radna tela, krkni ga na min 65 cm po suvom pa da vidis kako ce ruja da stenje....
 
Цркла оба акумулатора. Е, наздравље. Као што је Сремац рекао да неће да чита о кваровима јер се онда и њему деси тако и ја да престанем да слушам коме је шта цркло - пре 3 4 дана причао колега како му је звизнуо акумулатор и ево данас моји. Али шта да се ради, иде живот.
 
Paljenje na 12V ili 24V? Ako je 24V da li je BAR sklopka ili pretvarač ispred hladnjaka? Da li su oba akumulatora istovremeno stavljena nova ili je jedan stariji od drugog? Da li je neki skidan za druge namene pa posle vraćan na traktor?
 
12 волти. Нису купљени истовремено, мислим да је један у пролеће а други у јесен 2019. Да ли су скидани па враћани ... не верујем.
Пре 11 година ми цркне акумулатор на торпеду а имао годину дана. Исти овај мајстор ми је рекао иди мењај. Ту је била борба да га замене иако је у гаранцији. Те треба да га "убије", те не пуни алтернатор, те онај који је у продавници није за замену већ за продају итд. На крају ми дали тај који је за продају и ја га монтирао и трактор упали на зуб. Трајао је 7 година.
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo i mišljenje je da kad su dva akumulatora paralelno vezana u traktoru moraju da budu potpuno ista. Znači novi i zajedno stavljeni u traktor i nema pojedinačnog skidanja dok ne krepaju. Naravno u međuvremenu kontrolisati vodu i najvažnije redovno dopunjavati ako se ne koriste u dužem radu. Otprilike jednom mesečno staviti na punjač da ih napuni do kraja. Tada akumulatori najduže traju, naravno ako nisu falični. A npr. skidanje jednog za neke druge stavri (npr. za pretvarač za pumpu centralnog grejanja preko zime) znatno smanjuje vek OBA akumulatora.
 
Treba mi kontakt onog lika sto rastura Belaruse u Curugu ako neko od kolega ima. Hvala

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Ja jos nikad nisam dosipao vodu u akumulator, pa nekad guraju na traktoru i do 7-8 godina. (proatomic i firecell)
A na kolima odem npr i kupim exide i crkne posle god dana, i blentaju me za garanciju.

Vise ni ne uzimam garanciju, bacam odmah.


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Sa ProAtomic i ja imam dobro iskustvo,tj bas on je i izdrzao oko 9 godina u traktor,svi ostali nisu drzali vise od 3-5 godina max.
 
Ако нема потрошача може и један. Ако качиш приколице са исправном сигнализацијом, светла на трактору има ту шта да потроши. А тек паљење ако је добар минус напољу...
 
Ja sam stavio dva od 75ah .
Dva od 75 imaju u paralelnoj vezi udarnu struju 1350A
a jedan od 150 nema ni 1000A

I cenovno su bila dva jeftinija nego taj jedan veliki.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ако нема потрошача може и један. Ако качиш приколице са исправном сигнализацијом, светла на трактору има ту шта да потроши. А тек паљење ако је добар минус напољу...
Za mraz je svetinja grejac antifriza ,zagrejes ga 15 min i pali ko u pola leta ,a za instalaciju prikolica mislim da je dovoljan altenator

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh