MTZ Belarus

Ja sam stavio dva od 75ah .
Dva od 75 imaju u paralelnoj vezi udarnu struju 1350A
a jedan od 150 nema ni 1000A

I cenovno su bila dva jeftinija nego taj jedan veliki.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
Hoce li moci da ga pale zimi dva po 75 A?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
mesto grejaca moze da posluzi i dzak od koncetrata ,zguzvas ,potpalis pa ugrejes usisnu granu :LOL:
 
Grejac antifriza isto imam,i jako dobra stvar,bolje od bilo kojih drugih grejaca,ako ti je traktor kuci naravno i imas struju 220v za njega.
Ovo mislim bas na grejac za rusa,onaj na bloku sto ide,mana tog je sto nema aktivne cirkulacije vode kroz blok.Ima drugih grejaca po oglasima koji ne idu na blok nego na neki nosac pored motora,a crevima spojis sa motorom,jedno crevo kod termostata valjda,drugo na izlaz za grejanje,tako nesto.Uglavnom sa tim grejacem ima stalne cirkulacije rashladne tecnosti kroz motor i brze i ravnomernije ugreje isti nego ovaj sto ide na blok.Mada i ovaj je skroz ok,deo motora ka kabini ce biti puno topliji nego ka hladnjaku,ali opet motor upali jako lako.
 
Немамо толике минусе овде, али грејач у блоку може и проблем да направи, гледао сам код руса. Нагура у блоку температуру70-80°С и када упали стигне хладан антифриз у блок мотора из црева или хладњака. Разлика може да буде велика, и преко 100°С. Зато имају пумпе и вебасто, загревају цео моторни простор и течности.
 
@Sapatnik Ne ugreje toliko,mozda oko 50-60c max,tj moze i vise zavisi koliko ostavis da greje,on se pali gasi,tj ima termostat,ali se toplota kroz blok siri sve vise i vise.Grejac se gasi na 70c.
 
Mislim da je grejac antifriza nepotrebna stvar kod nas!!!
Ako ne pali sa svojim grejacem na -5-10 celzijusa sta pricati
I zasto svi izbegavaju start sprej????
Ako nece da sastavi das mu malo da SHMRKNE i sastavice
Pa vecina starijih JD je imala start sprej na motoru postavljen

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Mislim da je grejac antifriza nepotrebna stvar kod nas!!!
Ako ne pali sa svojim grejacem na -5-10 celzijusa sta pricati
I zasto svi izbegavaju start sprej????
Ako nece da sastavi das mu malo da SHMRKNE i sastavice
Pa vecina starijih JD je imala start sprej na motoru postavljen

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Luka sta je za rusa da pali na našim minusima.
Ako je motor iole ispravan,dizne,pumpa dobre mora da pali kao mina,naravno alnaser i sve vezano za I oko njega se podrazumeva jer mora da ga zavrti muški.
 
Mislim da je grejac antifriza nepotrebna stvar kod nas!!!
Ako ne pali sa svojim grejacem na -5-10 celzijusa sta pricati
I zasto svi izbegavaju start sprej????
Ako nece da sastavi das mu malo da SHMRKNE i sastavice
Pa vecina starijih JD je imala start sprej na motoru postavljen

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Kazu "navuce se" pa mora sve vise da se prska..😂😂 Gazda se navuce pa posle prska i kad je akumulator los..
 
Postane "NARKOMAN"
Nije rus konjce pa da se nauci

Moja 52 iz 1966g pali. bez dekompresora sa grejacima cele zime a motor dobro duva
Kakvi su tek onda ti motori sto nece da sastave???
Ja 52 koristim samo zbog kasike nizasta drugo ni kabinu nema
pa me boli uvo za motor
To je u stvari "SIROTINJSKI TELEHENDLER" koji radi 100_200h godisnje

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Generalna popravka motora je završena, ostalo je da se Mtz Belarus 1025 sklopi i vrati u rad. Kao i pri rasklapanju, ponovo ista ekipa mehaničara iz pakla radi i sklapanje traktora. Kako smo sve to uradili, kakvih je problema i smešnih scena bilo, pogledajte u videu...Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Na koliko duvate zadnje gume na 82.1? Zakačio som 3 brazde vogel i kad ga podigne gume malo leže... Ja reku da ih doduvam a one već na 1.5 bara.
 
1.5 bar ....hoces da ti otkine ventil ili sta ?.Nikad u tezim operacijama mi nisu zadnje gume ispod 1.8-1.9 bari.Drugo su gume na nekim zapadnim traktorima,flotation i slicne ....
 
Nazad
Vrh