MTZ Belarus

Na koliko bara se duvaju gume 18,4 r34 i prednje 360/70 - 24 u pitanju je traktor 1025.3 ? Ne mogu da nadjem temu o gumama.. :D
 
Ako hoces da traju-na 2.5 sve...ako hoces udobnost(a opet u rusu je to diskutabilno) na 1.5...ali trajace znatno krace gume...pucaju po boku.
 
Ja ove Seha sto sam uzeo ,dal zbog 14 platana ili materijala,ali na 2 bar su kao kamen tvrde,u kabini neizdrzljivo,ide to na 1.5 ,jeb... mi se za gumu nek puca ona sto puta,bolje to nego moja ledja,a i lezajevi na poluosovinama ce se sjeb.. brzo.Njegove fabricke belshina su 8 platana i na 2 bara su bile kao jastuk mekane spram ovih ....
 
Na koliko bara se duvaju gume 18,4 r34 i prednje 360/70 - 24 u pitanju je traktor 1025.3 ? Ne mogu da nadjem temu o gumama.. :D
Vulkanizer tvrdi zadnje na 2 bara prednje na 2,5. Ja mislim da je to previše, hoće jaje da iskoči ako nosi težak plug ili spremač.
Ja duvam na 1,5 zadnje i na 2,2-2,3 prednje. Moje prednje su 13.6-20 a zadnje 18.4-34 1025 sa grbavim mostom
 
Ово је из књиге МТЗ
daa2e0954810d8f99909af5370369f9a.jpg
 
Ako hoces da traju-na 2.5 sve...ako hoces udobnost(a opet u rusu je to diskutabilno) na 1.5...ali trajace znatno krace gume...pucaju po boku.
A jaoj bratski, pa ti onda bolje da kupiš točkove sa punom gumom...

Pa 18,4-R34 na 2,5 bar-a je na granici pucanja.
Vidite li da u tabeli, za tu dimenziju, preko 1,4 bara nema podataka o nosivosti?!
Nije to lokomotiva ljudi moji, traktorska guma mora biti mekana.
Za transport po asfaltu tvrđa, za rad u polju što mekša.
:ppozdrav:
 
A jaoj bratski, pa ti onda bolje da kupiš točkove sa punom gumom...

Pa 18,4-R34 na 2,5 bar-a je na granici pucanja.
Vidite li da u tabeli, za tu dimenziju, preko 1,4 bara nema podataka o nosivosti?!
Nije to lokomotiva ljudi moji, traktorska guma mora biti mekana.
Za transport po asfaltu tvrđa, za rad u polju što mekša.
:ppozdrav:
Fabricke gume sam menjao pete godine traktora...sara 60% i bacio sam ih-popucale na 20 mesta po boku.kupljene druge i necu da se mislim,s obzirom na cenu guma-na 1.5 kod mene vise nece.i 2,5 svakako nije granica pucanja,ali da ne sirimo dalje temu.
 
Напукао ми волан на Русу како не знам (котур волана како кажу)Дали је неко монтирао неки други тј од аута спортски као Фанђо😂
 
Sportski se ispružiš dok brojiš novce. 😂 Posle da meštani mrze kolegu jer je metnuo navigaciju i autopilota u traktor jer to Bože dragi samo tajFuni meću! 😂😂😂
 
Nazad
Vrh