MTZ Belarus

Matori ga pazario u ZZ Višnja iz Subotice 2005. I oni su tad bili uvoznici, dok nisu propali.
Šta sam uspeo da saznam je da su to mašine za tržište EU i Severne Amerike koje je Višnja uvezla iz Madjarske. Uglavnom, pokazao se odlično. Za 17 godina i 4,5 hiljada sati nikakvih problema nismo imali.
0QBOA8.jpg
 
Nesto sam naucio a to je da nikad od babe devojka.
Da imam potreve za takvim traktorom za 20 000e to bi bio best by izbor, ali treba tu dosta svih resursa.
Nije ovo kupovina za nekoga ko će da dovede majstora i kaže sredi šta treba.Ko može sam da sredjuje za njega ima matematike.

Šverceri redovno ovakve primerke nalaze preko,pa kad se našminka eto ga kao nov nov.
 
Ako ja ne zapalim belorusa nece niko!!!
Malo malo pa zaglavi dizna vec sam 2.5 garniture ulozaka dizni promenio.
Stavim nove upalim radi ko sat 10 min i zaglavi.
Novi tip filtera stavio kontam mozda ona stara glupost ne valja ista prica.

Jel moguce iz pumpe nesto da zaglavljuje dizne?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ako ja ne zapalim belorusa nece niko!!!
Malo malo pa zaglavi dizna vec sam 2.5 garniture ulozaka dizni promenio.
Stavim nove upalim radi ko sat 10 min i zaglavi.
Novi tip filtera stavio kontam mozda ona stara glupost ne valja ista prica.

Jel moguce iz pumpe nesto da zaglavljuje dizne?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Koje dizne, tj koji proizvodjac?
 
3 razlicita

da me obijes , u lazaru sam bio uzeo 171-01 bile blize 3000 komad , imao je zig al nisam zapamtio,pobacao

Kupio neke leve od rusa sto dovlace delove zaglavile

ove zadnje su azpi oko 2200 komad.

Koje god da stavim zaglave.
Ko da se kruni pumpa ili neki elemenat.Jel to moguce?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ako ja ne zapalim belorusa nece niko!!!
Malo malo pa zaglavi dizna vec sam 2.5 garniture ulozaka dizni promenio.
Stavim nove upalim radi ko sat 10 min i zaglavi.
Novi tip filtera stavio kontam mozda ona stara glupost ne valja ista prica.

Jel moguce iz pumpe nesto da zaglavljuje dizne?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Mozda je glup predlog imao sam problem sa gorivom u kamionu i radio i pumpu i dizne i opet isto,i toliko sam poludeo i rezervar skidao i pravo i na kraju isto, i slucajno na pumpi uzeo onaj aditiv sto se sipa u gorivo za dizne, kamion se posle 20km preporodio, vise nikad zastucao nije,produvao ga svaka mu cast, a radjene i dizne i pumpa.
 
3 razlicita

da me obijes , u lazaru sam bio uzeo 171-01 bile blize 3000 komad , imao je zig al nisam zapamtio,pobacao

Kupio neke leve od rusa sto dovlace delove zaglavile

ove zadnje su azpi oko 2200 komad.

Koje god da stavim zaglave.
Ko da se kruni pumpa ili neki elemenat.Jel to moguce?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Od dizni samo THM sve ostalo hoce da pravi sranja, ne kazem da je na ovom traktoru to slucaj al postoji velika mogucnost.
Mogu delovi pumpe da pocnu da prave opiljke pa da glave.
Ja sam sve druge proizvodjace batalio bas iz tog razloga, uradim dizne ono posle sat dva obavezno neka zaglavi i to ostane otvorena pa sipa gorivo kao na cesmi.
Ja bih stavio sve nove thm pa probao, ako opet neka stane onda pumpa dole, ili odma pumpu dole al bih opet sve dizne izmenjao.
 
Ako ja ne zapalim belorusa nece niko!!!
Malo malo pa zaglavi dizna vec sam 2.5 garniture ulozaka dizni promenio.
Stavim nove upalim radi ko sat 10 min i zaglavi.
Novi tip filtera stavio kontam mozda ona stara glupost ne valja ista prica.

Jel moguce iz pumpe nesto da zaglavljuje dizne?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Mislim da ti iz boš pumpe idu opiljci. Imao slučaj tri uloška na istoj dizni sredio.
 
@ daner

Nisi možda zamenio creva od filtera do pumpe kad si menjao filter ili možda još i pre toga? Jedan kolega je menjao creva oko pumpe i greškom je zamenio creva pa je u pumpu doveo crevo sa nefiltriranom naftom. Nedugo nakon toga je morao da nosi pumpu na remont (dizne takođe da menja)...

Ili možda da probaš da u evrodiezel dodaš malo ulja ili diesel lub, možda je previše suva nafta pa zato zaglavljuje...
 
Daner, nemoj da se mučiš. Dođem ja po njega, oteram mojoj kući i zapalim. Biće ti mnogo lakše, a i nećeš imati problema sa prijavom komšija i lokalnom komunalnom policijom.
 
Pitanje za brze spojke hidroulike. Koliko je bitno da budu čiste prilikom spajanja. Tj. koliko će eventualna prašina koja se nakupi na njim ući u sistem i oštetiti zaptifke , semeringe itd. ?
 
Nazad
Vrh