MTZ Belarus

Pitanje za brze spojke hidroulike. Koliko je bitno da budu čiste prilikom spajanja. Tj. koliko će eventualna prašina koja se nakupi na njim ući u sistem i oštetiti zaptifke , semeringe itd. ?
Ne znam koliko će ući prašina, to bi filter trebalo da prečisti, ali gledaj bar krpom da prebrišeš spojke od prašine da bolje nalegne i da ne flisuje ulje. Duže će trajati ona gumica u ženskom delu spojnice
 
Da,tanjiraca mi na navoj,plug mi na navoj dve prikolice na navoj a dve zmajevke na brzu spojku. Reducire nigde nisam nasao pa sam morao da pravim prelaz sa navoja na brzu spojku

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja imam samo te na navoj ruske na svakoj masini gde ima hidraulicna creva,za preko deset godina nzm jel sam promenio 2-3 gumice ....spojke se zavijaju rukom,tako i odvijaju.
 
Ja imam samo te na navoj ruske na svakoj masini gde ima hidraulicna creva,za preko deset godina nzm jel sam promenio 2-3 gumice ....spojke se zavijaju rukom,tako i odvijaju.
Gde si nabavio reducire? Ja nikako da nadjem pa moracu preko zime kod strugara da mi napravi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jel te na zavijanje mogu da nabudzim na imt-ove i na rakovicu,naravno uz reducire koje bih ili kupio ili pravio kod strugara,da li to pije vodu? Muka mi je vise od jurenja alatki po selu.
 
Jel neko prepravljao izlaz za vazduh sa razvodnika da ne bude na navoj nego brza spojka? Jel bi tu trebalo staviti mušku ili žensku?(zbog prašine i uvek flisuje ulje iz bureta) i da li uopšte ima da se kupi brza spojka sa unutrašnjim navojem pa da se direkto našrafi na onaj izlaz za crevo?
 
Misliš tamo gde se navrće crevo za duvanje guma?

Tu mislim da ne može jer tu gde se zavrće crevo nije samo priključak za crevo već je i ventil koji se aktivira zavrtanjem creva (zavrtanjem creva potisneš neki klipčić unutra i time aktiviraš ventil da preusmeri vazduh u crevo umesto u bocu). Tj. bar je tako na IMT-u i Rakovici, a na rusu nisam siguran a ne ide mi se sad po kiši da gledam.

Drugi problem je da li bi na kraj creva za duvanje guma mogao da se stavi npr. pištolj za duvanje guma koji može i da zatvori protok. Znam da na jednom traktoru to može a na drugom ne (tj. ne sme), al' sam sad zaboravio gde može, da l' na Rakovici ili Rusu.

Što se tiče brze spojke za vazduh, ako bi i moglo mora se koristiti reducir jer brze spojke koriste colovni navoj, a na traktorima su milimetarski navoji. Naravno ženska spojka se montira jer mora da zatvori izlaz vazduha kad nije utaknuta muška, a muška je skroz otvorena.

Zato je bolje rešenje koristiti vazduh direktno iz boce, pa negde na nju namontirati žensku spojku . Npr. na rusu sa zadnje strane boce postoji davač za havarijski pritisak (pali lampicu kad padne pritisak u boci da te upozori da više nemaš kočnice na prikolicama), na njegovo mesto se može staviti neki T član da dobiješ mesto za spojku a da ti ostane i taj davač. Opet su potrebni reduciri jer davač ima 12x1,5 mm navoj...
 
Може брза спојка да се стави на боцу свакако она у себи има вентил који затвара проток ваздуха. Узме се она што иде на компресоре и уврне се без проблема. И може се користити оно црево за компресоре.
 
Може брза спојка да се стави на боцу свакако она у себи има вентил који затвара проток ваздуха. Узме се она што иде на компресоре и уврне се без проблема. И може се користити оно црево за компресоре.
Jel znaš možda koji je prečnik i korak tog navoja na izlazu? Jel i ti misliš na to što je rekao dukej na bocu stavim T izlaz, na jedan krak vratim davač za lampicu a na drugi idem žensku spojku kao na kompresoru? A pošto nisam kući sad, T izlaz ide spoljni navoj u bocu da se uvrne, a na račvanju da budu dva unutrašnja da bih mogao da uvrnem davač i spojku? Jesam dobro skapirao?
 
Тако је све си до детаља сконтао. 😁👍
Једино те на
Навоје не знам који су то смо радили једном лику на 560.
 
Nazad
Vrh