MTZ Belarus

Matiću, je l' beše ti ono pisao da imaš neku varijantu da bude jeftinije od te četvorke? Ili je reč bila da treba da ti montiraju neku navigaciju? Znam da je oko nečeg bila reč a ne sećam se šta tačno, cena ili neka navigacija na probu?
 
Tako je.Navigacija je stigla još za vreme prvog tretmana pšenice, ovih dana treba da stigne bazna stanica a autopilot najverovatnije do prolećne setve.Komplet će izaći nešto ispod 4k.
 
Na rusa mi brljavi km/h ,non stop skace sa 2-3kmh do realne brzine ,i tako stalno.Jedino nekad kad startujem motor i krenem neko kratko vreme pokazuje pravu vrednost,nekad se pojavi i ono O slovo u gornjem levom uglu onog kao ekrana gde pokazuje brzinu kretanja.Nije mi jasno jel do sata ili je do senzora u diferencijalu.Takodje mi ne pokazuje obrtaje tacno,tj oko 200-300 obrtaja manje od pravih pokazuje,i npr dok idem asfaltom jednom brzinom,lupim blago po satu rukom,kazaljka pada,npr pokazuje prvo 1500obrtaja,lupim jednom padne na 1300,i tako ako lupim jos par puta padne na nula obrtaja,a gas motora ostao isti,tj brzina kretanja na putu.Zbog ovoga sumnjam na sat,ali opet nzm ...probacu jos sprejom za kontakte da isprskam tu gde ulazi zica u sat,i kontakte senzora na mestu gde se zice spajaju brzon spojkom ispod kabine,nzm sta drugo da probam.Ako je nesto crklo,voleo bih da je sat xd,stvarno mi se ne skidaju rezervoari sad zbog senzora 😭....
 
Poslednja izmena:
A kod mene stao da obrce sate , a obrtaji rade normalno, ima li tu neke opravke, ili da odmah trazim drugi?
 
Pa nzm,mozda je kazaljka,ali koliko znam to se ne moze otvoriti taj sat ?.Mada sumnjam da je do nje,ipak da se ispravim,ne spadne nikad na nulu obrtaji ,koliko god da kuckam po satu,nego na 500 obrtaja mu je najmanje ,a to mu je i ler kao,a znam da je ler oko 700-800 obtaja bio pre nego sto je poceo da zeza.
 
Ја сам мој отворио до душе не од обртаја него онај већи све казаљке поидпсдале полако отворио наместио сад ради и што није радило.
 
A dobro i tamo na taj sat je kod mene pola kazaljki poispadalo,samo mi ni ne treba,pokazuje samo za gorivo i pritisak ulja ,ali za pritisak ulja imam mehanicki,i za temperaturu motora.Probam prvo sa kontaktima nesto da resim,provericu sve zice polako,ako ne to,valjda cu menjati taj sat prvo ...
Jos jedan razlog sto ne sumnjam toliko na senzore je da nekad se i sa desne strane tog ekrana pojavi ona kao 0 ili O slovo,nemam pojma sta je,valjda je to za desni senzor ,znaci nekad se pojavi za levi,nekad za desni,moze lako biti do zica negde problem.
 
Ja sam moj od pritiska ulja likvidirao, tri puta mi pucala cev , jednom maltene svo ilje izbacilo, nece vise.
Sad ima samo lampica.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pa ima vec elektricni davac da pali i gasi lampicu,koliki je pritisak mi je da ne kazem ne bitno.

Creva i cevcice nikad vise ,budalastina, samo elektro davac

I creva od goriva sam pobacao i napravio zglavna ( ma 30 bar), i sve bakarne platne zamenio , samo aluminijumske.

Ima onih aftermarket davaca i satica za pritisak ako me bude interesovalo, za sad ne.

2879c62d56b6a56468504bfcd17a85a5.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Gledao sam neki dan jednog Rusa 952.Lep traktor,malo mu je klipnjača bila napolju da vidi svetlo dana (na 200rh ,tako kaže gazda) nesretno paljenje na 24v,razvodnik hidraulika maže na sve strane,traktor ima oko 1400 radnih sati,reže motor kao da je benzinac. Umalo da mu nadjem četvrtu brzinu u sporom hodu kada sam ukapirao da mu je četvrta direktna i nema je u sporom hodu. CX 100 cilindar (slabo za njega) hidraulika, podešavajuće obe zadnje vertikalne poluge. Koja je realna cena takvog traktora?
 
@Spajki ako je motor sredjen lepo nije vazno sta se desilo ranije.
Razvodnik hidraulike koji god da je moze da se sredi za relativno male pare, znaci to curenje nije katastrofa.
Sto se cilindra c100 tice zavisi sta ce nositi na polugama, opet ni zameniti ga za c110 ili ubaciti pomocnu hidrauliku nije preterana cifre.
Gledajte ostale stvari na njemu, menjac, gume, motor, opste stanje traktora jer sve ovo sto je nabrojano nije tako strasno.
A cene je vec diskutabilna stvar.
 
Na menjacu nemas spori,brzi hod ,samo 2 ranga ,tu gde je 4-ta imas i 7-mu brzinu,ili ja nesto nisam dobro razumeo ?.Njemu je neispravna 4-ta brzina ?.
 
Traktor je inače u korektnom i dobrom stanju,prednje gume su malo trosnije i ispucale između ripni,zadnje su vrlo dobre(jer samo nove mogu biti odlične). Kardan radi,prednja vuča takodje,jedna čizma je bila pukla pa je zamenjena. Razmišlja se još uvek drugar pa reko da čujem ovde koju pametnu reč. Znam ja jako dobro za koliko para i vremena sve na Rusu može da se sredi ali ovaj drugar hoće da kupi traktor i da radi sa njim,ništa da ne sredjuje posle kupovine. Doduše,traktoru bi sav posao bio da uzore i spremi 30 - ako kJ godišnje.
 
Nazad
Vrh