MTZ Belarus

Već te prednje gume mogu roknuti ranije nego što misli. Rus je to, stalno nešto može da ima.
 
Sta moze biti da mi rus kao da trokira na nekim obrtajima, crkao mi obrtomer pa ne znam tacno , ali po zvuku tipa 1200-1500 obrtaja kao da neko brzo dodaje i oduzima gas, ispod tih obrtaja i iznad radi ko sat.

Pumpa isla na proveru, dizne isto ne znam sta vise gledati.

Tvrdi mi majstor sto je pumpu radio da moram dotegnuti onaj sraf na poklopcu na razvodu.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Možda glavi regulator u pumpi, nema to veze što je pumpa rađena, može da se desi...

Ja imam sličan problem, ali kod mene je vezan za ler gas. Kad upalim traktor on krene da radi na oko 600 obrtaja i pošto ja smatram da mu je to malo odmah mu ručnim gasom podignem obrtaje na nekih 900. I sad dalje ništa ne diram i posle nekih 30-60 sekundi ler se sam od sebe poveća na preko 1000 obrtaja. Onda moram da vraćam ručicu ručnog gasa da vratim ler na 900 obrtaja. E onda krenem da isteram traktor iz garaže (tu naravno dam nožni gas da bih izašao) i kad potom hoću da stanem oduzmem nožni gas i ler opet padne na 600. Onda samo kratko dam ponovo nožni gas i ler opet skoči na 900. I tako stalno, ne mogu da imam konstantni ler, ili je dobar (900) ili padne na 600. Ako ručicom ručnog gasa povećam ler kad spadne na 600 onda čim mu pipnem nožni gas on ode na preko 1000 ili i više i bruji bez veze. Takođe kad sam u radu, npr. proletos kad sam setvospremirao, idem prohod na 1900-1950 obrtaja, dolazim do lenije, oduzimam gas, dižem setvospremač i izlazim na leniju sa manjim gasom. I ako stanem i potpuno pustim pedalu nožnog gasa ler mi ostane na nekih 1200. Onda tako bruji traktor na tim obrtajima i posle nekih 30tak sekundi padne na željenih 900. Ne pomaže ni da potpuno vratim ručicu ručnog gasa, ni da nogom podglavim pedalu nožnog gasa i da je dignem gore, jednostavno ler ne pada ispod tih 1200 dok mu prosto ne dođe samo od sebe da spusti obrtaje. Mislio sam da zaglavljuje nešto u sistemu poluga od papučice gasa do pumpe, ali sve je čisto, pozmazano i lako pokretno i do toga nije. Onda sam počeo da kontrolišem kako stoji sama polugica na pumpi i ona je naslonjena na šraf koji ograničava ler, znači maksimalno je vraćena i to mi govori da na te promene lera ne utiču polugice od ručnog i nožnog gasa. Džabe ja nogom pokušavam da podignem pedalu nožnog gasa ili ručicu ručnog vraćam nazad, nema uticaja na polugicu gasa na samoj pumpi jer je ona već u maksimalno zadnjem položaju (zalepljena na šraf koji ograničava ler). (Znači traktor radi na 900 obrtaja i ja izađem iz njega i polugica na pumpi je naslonjena na ograničavač lera, ne može više nazad ni da mrdne. Onda rukom kratko stisnem nožni gas (onako sa zemlje) i čim se pedala podigla gore ler padne na 600, pogledam polugicu na pumpi ona opet zalepljena na šraf koji ograničava ler.)
Na višim obrtajima pumpa radi dobro.
Pumpa je proletos rađena i kad sam pitao majstora šta može da bude on kaže glavi regulator. Ići će pumpa ponovo kod bošiste čim skinem soju i uvučem slamu, pa da pre oranja vidimo gde je problem.
 
Па овако раде сви белоруси на фарми где радим. Али не стално него им наиђе што би се рекло. И тако већ годинама. Што би мајстор рекао добро је то. Кад џони почне овако да ради онда је чешање по глави.
 
Daner ništa tu ne diraj nego vozi to, taj radi ko formula, ima odziv na gas kao da je odvrnuta pumpa, samo loži i pazi na temperaturu.
 
A nekom je to normalno meni nije, pre cackanja pumpe radio je normalno, najgore mi sto na tim obrtajima ide sejalica ,rasturivac itd.
A cekica u motoru kad naidju ti obrtaji.
Straota slusati.A gas prima ko benzinac

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Grokće kao suprasna krmača!
Da li ti je uključen kompresor možda? Tako radi i kada je zagrejan i opterećen?
 
Nije kompresor ukljucen, nnisam ga u teret terao, samo vozao po putu(ako mu je to ikakvo olterecenje)
Skidam danas pumpu pa opet kod bosiste.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Данер, ево решења. Није ме мрзело да идем по киши до паркинга.
b9d9efcacbbd23a6c5daecf672422cb9.jpg
 
Daner,ti hoćeš da praviš savršenstvo od nečega sto ne može biti savršeno. Malo ranije paljenje zna da zvuci ovako i da bude ovako oštar a na većim obrtajima to jako neprijatno zvuči. Regulator takodje zna jako da jebe rad pumpe i motora. Zapni ti za njega nešto da se on lepo zagreje i optereti pa ces videti onda kako se ponaša.
 
Nazad
Vrh