MTZ Belarus

Mislim da kod start spreja nije problem mazanje već detonacije u kompresionom prostoru što stvara jake udare na čelo klipa koje se prenosi na klipnjaču, ležaje i radilicu. Kod start spreja se uvek čuje čekićanje tokom verglanja.
Uvek ?,pa bokte jel vi ne znate sta je malo a sta previse ?.Kome se cuje cekicanje zbog start spreja nek bezi od njega kao djavo od krsta,jer ce ocigledno vrlo brzo sjeb.. masinu.
 
Ti si neki madjionicar ako uspes da upalis traktor sprejem a da se ne cuje cekicanje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam palio 558 pa , bar 30 god zimi start sprejom, nikad nista.Bilo je da sam i preterivao u pocetku.Nikad problem niti sam ikom u selu cuo da se to desilo.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ljudi korišćenje starta u normalnim kolicinama sigurno nece napraviti nikakvu stetu, moze samo da pomogne da spasi alnaser, akumulator i zivce.
Pored recenice "rus je to" dosta puta sam se sreo i sa recenicom "moj deda je tako isto radio" a dosta puta sam je cuo za start tj protiv starta 😀
 
Гледао сам на јт где уместо старт спреја користе спрејеве прорив инсеката само да имају етра у себи. Мањи је % етра и нема детонације у мотору и усисној грани.
 
Moj 82.1 do sad nije nikad izdao. Najniza temperatura na kojoj je upalio je bila -27C,i to bez bilo kakvih pomagala i trikova,bukvalno pali kao mina,dok 1221 od prvog dana pali na sajlu ako je temp ispod -10C i to kad upali cekica kao da je progutao celu bocu Start spreja
 
Ti si neki madjionicar ako uspes da upalis traktor sprejem a da se ne cuje cekicanje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Mi smo mnoge krševe palili uz pomoć spreja jer drugačije nije moglo
Bitna stvar kod spreja je da daš sprej dok vergla i da ne preteraš, ako prvo nadojiš sprej pa tek onda verglaš bude problem naravno da sam preterao par puta
Ali veruj da zavisi i do spreja koji je sprej!!
Imam neke gde treba samo pioniri a imam nekih kojih treba baš dosta dati!!!!
Verovatno koncentracija etra je različita!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Jel zna netko jel se na MTZ 1025.2-3 i MTZ 1221.2-3 može ugraditi reduktor za pužne brzine? Jel ta opcija uopće postoji na tim modelima MTZ-a? Ujedno kupio bi taj reduktor za pužne brzine za MTZ-82, 820 ili 892. Ako netko zna pošto se prodaju i jel ga netko ima za prodat molio bih da napiše.
 
Je l' može neko da napiše kratko uputstvo kako se koristi sprej? Mislim u kom trenutku prsnuti, koliko prsnuti... Ja mislio to je prosto, zaverglaš i kad već vergla prsneš, al' sad me uplašiste... :)
Nema tu nekog upustva,cak i proizvodjaci katu,spricnes pa verglaš,nigde ne piše koliko se sprica.

Ja ga tako i koristim,spricnem pa verglam,nekad zalupa,nekad ne,nekad spricam jednom,nekad vise puta nema neke doze i pravila.

Kad nestane start sprej,nekad se posluzim i karburator cleanerom,doduše samo jednom i cekao sam da se razleti sve :ROFLMAO:
 
Screenshot_20210304-194913.png



Da li je neko imao nesto slicno?sve ovo se izmenja u hodu u par sekundi,i onda se vrati onako kako treba da pokazuje,tj odredjenu brzinu kretanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh