MTZ Belarus

I da, koja razlika je izmedju davača sa jednim ili dva ulaza sem buksne? Moj ima 2, ali koristi samo jedan. Na isti način kao i ovaj što ima jedan.
 
Evo zanimacije od danas i juce. Nesto ga muci, kao da nema snage i nesto je postao lenj na gasu, jesenas sve normalno bilo. Poceli sa ispiranjem i dovodima goriva, menjali creva za svaki slicaj. Rezervoar nesto slinio i brljao odole, mislili da je na prelivu dole i da to brlja, kad smo ga skinuli dole ima mala pukotina i na nju brljalo malo... harletovali smo pukotinu, sutra sklapanje pa proba, ako ne dobrijemo nista idemo dalje, ide pumpa na proveru pa cemo videti onda.

 
Danas sam prvi put upalio rusa posle zimskog odmora. Jeedvaaa, ali jeeedvaaaaa...

Najpre sam dopunio akumulatore, pa onda prvo startovanje uz prethodno grejanje njegovim grejačom, nije originalni sa bakljom već električni u usisnoj grani (po mom mišljenju baš nešto i nije od pomoći). Vergla li vergla, na odžak baca dim, ali se motor ne javlja uopšte. Onda zovem u pomoć komšiju i on rukom na usisu simulira dekompresor, a ja opet verglam i verglam, ni da se javi... Onda se setim saveta jednog kamiondžije koji mi je jesenas prevozio kukuruz, kaže nabi industrijski fen (za skidanje farbe) u ulaz vazduha, dobro ugrej ceo vazdušni filter i onda pali. Probamo i tako, najpre samo duva u usis vreli vazduh pa polsle nekog vremena krenem sa verglanjem ne prekidajući ubacivanje vrelog vazduha sa fenom, opet vergla li vergla ali se opet uopšte ne jvalja, ama baš ni malkice. Ponavljali i kombinovali različite metode (npr. prvo fenom ugrejemo pa onda nekom daščicom (peče cev usisa vazduha) zatvorimo usis (simuliramo dekompresor), ali ni mrnjau... I odustanemo, divanili još malo na dvorištu i onda kaže komšija da nismo probali sa start sprejem, reko' imam neki kog sam našao u kabini rusa kad sam ga kupio. Probamo sa njim i poče da se javlja motor i posle nekoliko štrcanja staljin upali!!!! E onda sam išao po gorivo ali traktor nisam gasio na pumpi, kad sam se vratio ugasio sam ga dok ne pretočim gorivo u burad u šupi.

Nakon jedno dva sata sam ponovo palio rusa da sklonim prikolicu i da rusa vratim u garažu, i kresnuo je na zub! Generalka je već od ranije dogovorena za proleće - nakon setve, jedva čekam...
 
Nakon sto je okrenuo par puta radilicu bez znakova da ce upaliti,trebao si odma sprej ,kakvi fenovi i cuda.Inace mozes ga paliti sam sa spolja,otvoris desna vrata,ne treba ti komsija,
 
X puta sam se pitao sto se mnogi ljudi plase spreja tj paljenja sa njim.
Kad sam mnoge pitao u cemu je problem obicno je odgovor bio da nije dobro da se ne navikne.
 
Ljudima prvo treba objasniti da nije jedna boca spreja za jedno paljenje.
Sto bi jedan moj kolega rekao " kad mu malo treba da sastavi das mu da omirise samo".
Vidjao sam razne havarije zbog spreja al okrenut lezaj nisam, zato pitam.
 
Nazad
Vrh