MTZ Belarus

Danas sam testirao rusa 1221 u oranju. Sa 3 brazde obrtac na 44cm zahvat. Isao sam 3 rang 2 brzina i tu ide 8.2km/hi ima viska snage a u trecu kad ubacim onda je brzo i tu ide oko 10.5km/h. Kod nas je laka zemlja i mislim da bi vukao lako 4 brazde ali se bojim da mu je tesko za transport..
Koliko vi brzo idete sa 1221? Da li da povecam na 48cm zahvat ili da probam sa 4brazde?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja o tome mogu samo da sanjam. Po meni lakše se vuče više užih brazdi. Provereno na 82, lakše vuče 3x25 nego 2x35.
 
Ja o tome mogu samo da sanjam. Po meni lakše se vuče više užih brazdi. Provereno na 82, lakše vuče 3x25 nego 2x35.

Ali i lakse gusi plug ako ima zetvenih ostataka......
ja sam radio i sa 4 obrtac 4x35 i kupio 3 brazni vario,i radim pretezno 3x45 eventualno 3x42.....
3x45 ti dodje skoro isto kao 4 x35,nije taj traktor za 4 glave obrtac,nije problem vuci vec nositi,polomi traktor od ljuljanja,ako vec imas laksu zemlju stavi 3x45 i ori 4 brzinom u 2 rangu 9kmh,tom ja orem brzinom i taman mu je,nestenje a potrosnja vise nego dobra,plus sto na 3x45 ako ima kukuruzovine ili nekih drugih zetvenih ostataka nece gusiti plug(ako nije neki nizak klirens)
 
ako ti je vec laksa zemlje probaj ti orati i 3 brzinom 3x44 ako traktor moze da vuce a idi manjim gasom do 9kmh,pa uporedi potrosnju 4 brzina 2 rang i 3 brzina 3 rang
 
Ali kod 1025 nisam nikad orao tom brzinom zato sto mi onda rikverc bude jako brz :) ali probacu kako se na ovom ponasa.. radi se o plugu vogel noot m1050 3+0. Primetio sam danas sa mnogo bolje zaorava od kad sam povecao zahvat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj je xm 1050 3+0,jeste malo problem 4 zbog brzog rikverca al ako lenija nije ubijena na kvacilu ga okrenem bez muke,samo mali gas
 
Ja sam pojacao jos pre 7 godina,veeeelika razlika u okretanju s plugom prevrtacem,ulazenjem s lenije u njivu spremacem itd.....
pojacao sam ga toliko da skoro tocak kad se namota dodiruje tegove prednje,jedina mana je ta sto moras skinuti prednje blatobrane,odvrnes tri sarafa i komplet s nosacem ih skines,nemam ih nameru vracati to jest planiram al cu probati na sledeci nacin,da zasecem deo blatobrana gde udara u sasiju a to je otprilike na polovini pa do skoro pola blatobrana i do dole ili pri kraju i onda stavim umesto tog isecenog dela gumenu zavesicu,kad se namota pun onda gumena zavesica ce udariti u sasiju i smotace se,mislim da je tako na nekim zetorima ili ursusu uradjen fabricki pred. blatobran

pozdrav, samo da sugerišem ovde ako dozvolite .... Na New Hollandu td5 (možda i na drugim je, ali za ovaj znam) je fantastično rešenje tog problema gde se ceo blatobran sa nosačem zanosi kada dodirne šasiju, ili kad nešto oko održavanja treba - pa se smakne ceo blatobran. Ako znate na šta mislim, a to rešenje planiram da prekopiram i na 1221.3 ako može, nisam još proverio izvodljivost.
 
Ja na 1025 nisam nikad iskljucivao prednju vucu. Osim kad idem od njive do njive. Koristim u oranju spremanju i tanjiranju. Za sada 4.000 sati ima i nikad nista hvala bogu nije bilo od kvarova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I ja imam 1025rm 3900radnih sati jel znas za sta sluze ruckice sa strane na mjenjacu iste kao ona sto prebacuje kardan 540 1000ob
 
Nisam te bas razumeo sta tacno ne znas sta je. Mislis na rucice u kabini traktora ili napolju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh