MTZ Belarus

Danas merena potrosnja na 1221. Brzina rada 9.5km/h 2rang 4brzina. Dubina oranja 27-28 a zahvat pluga oko 140cm 3 brazde. Na kraju tacna potrosnja izasla 13litara/kj. Ja zadovoljan sa obzirom da je bilo malo proklizavanja.
Od dosta njih sam cuo da trose mnogo ali sada mogu mirno da spavam :)
Cak sam od kuce poneo balon od 5litara da dospem pre pocetka. Za 30min koliko mi je trebalo do njive je otislo samo 3 litre..


Sent from my iPhone using Tapatalk

nesekiraj se za potrosnju,meni je isto ove godine bio prosek 13lit. u 4 brzini drugi rang,u toj brzini orem od 2012 god,mtz 1221 je potrosac samo za one koji ga nemaju
 
Veruj da nisam!!!!
Ja pričam isključivo svoja iskustva!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk

verujem u tvoje iskustvo al ja taj traktor imam od 2012 godine u svojem dvoristu,i bez obzira sto je zena vlasnik traktora dobro znam kako duva kompresor i prikolice,jednostavno nemozes me ubediti u suprotno.......poslato celo baste uz pomoc pracke
 
Najbitnije je da konusni nema lufta levo desno na nutovima sekundarnog vratila,ako se pojavi malo veci luft nepomazu ni lepkovi ni varenja ni nikakva cuda,ako se to nesanira svaki remont oko toga je kratkotrajan
 
Najbitnije je da konusni nema lufta levo desno na nutovima sekundarnog vratila,ako se pojavi malo veci luft nepomazu ni lepkovi ni varenja ni nikakva cuda,ako se to nesanira svaki remont oko toga je kratkotrajan
Kao sto sam rekao, mora da se ispostuje par stvari, od kojih je jedna i to da zupcanik mora da naidje bukvalno 0 na 0,zato je i naglaseno kvalitetno sekundarno i kvalitetan zupcanik.
 
Dal se moze pumpa u mjenjacu izvaditi sa strane bloka mjenjaca kroz one bocne poklopce da se onako ocisti i opet vratit
 
Možda glupo pitanje kako treba da se razradjuje nov traktor Belorus ili neki drugi? To iz fabrike u brazdu mi nekako sumanuto zvuči.
Nekad su se razradjivali 50 sati tj bila je preporuka da se postepeno opterecuju u tih 50 sati pa nulti tj prvi servis i onda gas,sad se politika promenila, nije mi bas jasno zbog cega al dobro.
Moja preporuka za motore koje ja radim je da se ipak malo povede racuna u tim nekim satima a sad sta ce ko i kako na to vec ne mogu da uticem.
 
Dal se moze pumpa u mjenjacu izvaditi sa strane bloka mjenjaca kroz one bocne poklopce da se onako ocisti i opet vratit
Pumpa se i vadi sa sve okruglim deklom sa leve strane, raskaci se tj iskljuci pogon pumpe, odviju se srafovi i užuce se napolje, al mislim da za tim nema potrebe, dovoljno je filtere cistiti i ponekad zameniti ulje.
 
Danas sam inace radio jednog 1025.3 i kod gazde je pre par dana stigao jedan 1523.3 i mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio kao i vlasnik koji je odusevljen masinom.
Klima, vazdušni gramer, ehr,kamera za nazad,pristojnija kabina,price o dva prsta lufta okaciti macku o rep.
Snage gazda nemoze da veruje koliko ima.
Sve u svemu stvarno zanimljiv traktor za taj novac.
Nosi i vuce cetiri glave igra se sa njima.
70e14cb912d4bb38236fa92f648bd90d.jpg
40b5ec1b85ff4844d0b86aba6ce1da5d.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Sa desne strane ispod kabine je fabricki postavljen jos jedan rezervoar. Ukupna
Danas sam inace radio jednog 1025.3 i kod gazde je pre par dana stigao jedan 1523.3 i mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio kao i vlasnik koji je odusevljen masinom.
Klima, vazdušni gramer, ehr,kamera za nazad,pristojnija kabina,price o dva prsta lufta okaciti macku o rep.
Snage gazda nemoze da veruje koliko ima.
Sve u svemu stvarno zanimljiv traktor za taj novac.
Nosi i vuce cetiri glave igra se sa njima.
70e14cb912d4bb38236fa92f648bd90d.jpg
40b5ec1b85ff4844d0b86aba6ce1da5d.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Ispod kabine je dodat jos jedan rezervoar tako da je ukupna zapremina 250l.
 
Daleko je od novog al nije ni previse star, ima 10,12 god i 4000 u kusur hiljada sati.
Crkao je zbog jako glupog razloga, ostao je bez kapi vode u rashladnom sistemu,vozen tako dok nije otisao u nepovrat.
Sto je najveća tragedija traktor radi mnogo usluga i retko kad je parkiran kuci, neki zakljucak je da mu je neko ispustio vodu namerno jer vode nema nigde, nije nigde iscurela, nema je u karteru, samo je mogla na slavinu da izadje, sonda od sata ostala suva i jednostavno nije pokazivao pregrevanje.
 
Traktor je stajao parkiran ispred kuce,pre dva tri dana je imao u ulja i vode, prenocio, otisao da radi bez vode,zavrsio kako je zavrsio, u njemu je bio antifriz znaci nije zaboravljena voda. Kao sto sam napisao nigde nema vode, jedino objasnjenje je da je neko ispustio.
 
Ne znam, meni to ne ide u glavu! Pa jbt neko treba da bude sjeban u glavu ko oni ludaci iz americkih filmova da uradi tako nesto. Covek to ne moze uraditi, pa jbt neko je krvario da kupi taj traktor, kako mozes to nekome uraditi?
 
Nazad
Vrh