MTZ Belarus

Mislim menjaca, pali i gasi hidrauliku tj pumpu na rucici u donjem desnom delu rezervoara hidraulicnog ulja a na menjacu se nalazi cetvrtku koja pali i gasi pumpu menjaca, pitanje je bilo ako sam dobro razumeo za 1025.
Hvala nebojsa. ta rucica ima i sa lijeve i sa desne e strane bloka mjenjaca i ima jedna pozadi kod klipa hidraulike isto na bloku diferencijala za sta su one i u kojem stepenu mora bit ta rucica od pumpe u mjenjacu jer stao mi je sat odjednom onaj sto mjeri pritisak ulja motora mjenjaca, gorivo i ostalo
 
Pa da, ona drzi menjac pod pritiskom tj podmazuje ga, pokrece kardan.
Par sam vadio što su riknule, a ona pali i prednju vuču?
I smetala mi je kad sam rasturao te menjače
Kao i na 82 glavni problem je bio što se odvrne matica sa osovine konusnog onda digne snop i otkine viljuške, često odlomi kućište kud idu osovine viljuški
Onda se dešavalo da ne čiste filtere menjača pa zapali igličaste ležajeve
Kako im upadne pucvala unutra nikad nisam skontao pa zalepi sito na toj maloj pumpi i zaštopa filtere
Za te motore na 1221 im skidam kapu!!!!
Ali troši ko tanker
Više problema je bilo sa starim tipovima kardana i tom monoblok hidraulikom
Onda on je prednju vuču palio preko struje pa je pali i preko štop svetla tu je bilo zajebancije
Kao i sa kvačilom kad voze magarci
A o kompresorima ne vredi trošiti reči
dok naduva 2 vagonke izadje nokat tamo gde ga niko nema!!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
To si ti nesto pobrkao sto se tice kompresora majstore,1221 naduva vagonke a da sekundara neuspe da napravi krug,ako negde to nemoze onda tu ima drugih problema,prikolice pustaju ili traktor od kompresora do boce i kojekuda pusta vazduh pa nemoze da nadruka,to su vec drugi problemi
 
Par sam vadio što su riknule, a ona pali i prednju vuču?
I smetala mi je kad sam rasturao te menjače
Kao i na 82 glavni problem je bio što se odvrne matica sa osovine konusnog onda digne snop i otkine viljuške, često odlomi kućište kud idu osovine viljuški
Onda se dešavalo da ne čiste filtere menjača pa zapali igličaste ležajeve
Kako im upadne pucvala unutra nikad nisam skontao pa zalepi sito na toj maloj pumpi i zaštopa filtere
Za te motore na 1221 im skidam kapu!!!!
Ali troši ko tanker
Više problema je bilo sa starim tipovima kardana i tom monoblok hidraulikom
Onda on je prednju vuču palio preko struje pa je pali i preko štop svetla tu je bilo zajebancije
Kao i sa kvačilom kad voze magarci
A o kompresorima ne vredi trošiti reči
dok naduva 2 vagonke izadje nokat tamo gde ga niko nema!!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Luka pumpe retko crkavaju, jednostavno su toliko proste da nema sta mnogo da crkne u njima, one sto sam ja menjao uglavnom su stradale zbog male kolicine ulja u menjacu pa su jednostavno pogorele.
Sve vezano za menjac ona napaja ukljucujuci i prednju.
Najslabija karika 18/4 menjaca je upravo ta matica ali ako se manjac skocka kako treba i spostuje par stvari kod njega moze jako dugo da sluzi baze problema.
Menjac koji nose 1025 i 1222 tj 16/8 je salu na stranu jako dobar menjac, ima neka prosta a dobra resena, 90% kvarova koje sam ja radio na tim menjacima verovao ili ne bili su kocijasi direktan uzrocnik,ukljucujuci da na traktoru od 5 i 6 iljada sati vlasnici ne znaju da menjac ima filter a ne da su ga cistili a o zameni ulja da ne pricamo.
Sto se motora tice taj sestak je jako zahvalan, prost, jak kao djavo, sasvim pristojno dugotrajan i jeftin za popravku kao i sve na rusima.
Potrosnja dosta zavisi od agregatiranja masine a i od kocijasa, skoro sam radio 1221 kod coveka gde je verovao ili ne stigao u dvoriste kao zamena za nekog JD serije 6 od 150 ks i gazda se kune da rus trosi manje od JD a nasledio je njegove priključke.
Kardan je resen i bez greske je, kvacila su sasvim dobra u normalnim rukama.
Rusku struju necemo komentarisati jer nema svrhe ni smisla.
BOZE DRAGI KAKAV POST KAO ROMAN DA SAM PISAO 😃
 
Sve u svemu jedan 1221 je sasvim solidan traktor, moze da sluzi jako dobro uz minimalno odrzavanje.
Naravno tu treba izuzeti prve serije koje su imale problem sa pregrevanjem zbog malog hladnjaka.
1221.3 daleko ozbiljniji i stvarno dobra masina, dal ga ljudi voleli ili ne ili ga zvali polu proizvod al je za te pare ubica.
 
Danas merena potrosnja na 1221. Brzina rada 9.5km/h 2rang 4brzina. Dubina oranja 27-28 a zahvat pluga oko 140cm 3 brazde. Na kraju tacna potrosnja izasla 13litara/kj. Ja zadovoljan sa obzirom da je bilo malo proklizavanja.
Od dosta njih sam cuo da trose mnogo ali sada mogu mirno da spavam :)
Cak sam od kuce poneo balon od 5litara da dospem pre pocetka. Za 30min koliko mi je trebalo do njive je otislo samo 3 litre..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas sam inace radio jednog 1025.3 i kod gazde je pre par dana stigao jedan 1523.3 i mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio kao i vlasnik koji je odusevljen masinom.
Klima, vazdušni gramer, ehr,kamera za nazad,pristojnija kabina,price o dva prsta lufta okaciti macku o rep.
Snage gazda nemoze da veruje koliko ima.
Sve u svemu stvarno zanimljiv traktor za taj novac.
Nosi i vuce cetiri glave igra se sa njima.
70e14cb912d4bb38236fa92f648bd90d.jpg
40b5ec1b85ff4844d0b86aba6ce1da5d.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel zna neko kolika je cena pomocnog rezervoara za gorivo? Jedna velika mana na 1221 je 130litara rezervoar


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Зашто се та фамозна матица на 82-јкама и мењачу 18/4 одврће ,шта је узрок томе ? Предимензионисани прикључки,вучa великих терета ,спшомиње се већ који пут да је то проблем па би ме интересовало зашто се то дешава?
 
Poslednja izmena:
Зашто се та фамозна матица на 82-јкама и мењачу 18/4 одврће ,шта је узрок томе ,предимензионисани прикључки,вуче великих тер
Neko moje razmisljanje je da je popusti kontra udarac, cimanje na kvacilu kad masina krene napred pa je nesto cimne nazad. Al nije to nikakava babaroga,kvalitetno sekundarno vratilo, kvalitetna matica,dobar osigurac plus neki lepak, naravno pravilno nastelovan menjac i to mora da radi, nema odvijanja.
 
Neko moje razmisljanje je da je popusti kontra udarac, cimanje na kvacilu kad masina krene napred pa je nesto cimne nazad. Al nije to nikakava babaroga,kvalitetno sekundarno vratilo, kvalitetna matica,dobar osigurac plus neki lepak, naravno pravilno nastelovan menjac i to mora da radi, nema odvijanja.
Хвала мајсторе 😊
 
Nazad
Vrh