MTZ Belarus

Je bi rekao jedno 12m posto mi je dvoriste odprilike toliko i jedva okrenem u njemu.
Motanje levo desno zavisi i od raspona prednjih tockova, pricam o rusima sa orbitrolom 😉
 
Mi smo ranije na 82.1 kad su bile kisnije godine sirili prednji i zadnji trap za oranje,a posle suzavali za prskanje. Dok to nismo radili,imao je jednak levi i desni ajnslag,posle toga nikad vise nismo mogli da ga dobijemo na jednako. Sad u desno mozes da ga okrenes gde hoces,a u levo ti treba 50% vise prostora. Jedino sto nije dobro zbog cizmi toliko jako da se namota.
 
Sta moze biti na rusu kad se teako ubacuje u sporohod i brzohod, ubaci on i radi normalno ali kako je pre upadalo sad bas tesko ide.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kod nas na 558 je na levo moglo vise nego na desno.

Za okretanje samo da je poteznica na traktoru sto isturenija ka nazad i sa jednim manevrom verujem da moze ispod 10m da se okrene zmajevka. Prednost Farmtech, Fligel je sto smes da podmotas rudu skroz pod prikolicu i nece se prevrnuti tako da moze u jos manje mesta.
 
Kad poredim mtz 52 i 560 nebo i zemlja što se okretnosti tiče
Još na 52 čim je teret u kašici teže ide volan što kod 560 nije bio slučaj


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nije on toliko težak na volanu!!
Ali 560 hidro volan je lakši i od pasata sa servom!!
52 je sa teretom npr kao 560 mehanički
95e orbitrol 35e klip


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mi smo ranije na 82.1 kad su bile kisnije godine sirili prednji i zadnji trap za oranje,a posle suzavali za prskanje. Dok to nismo radili,imao je jednak levi i desni ajnslag,posle toga nikad vise nismo mogli da ga dobijemo na jednako. Sad u desno mozes da ga okrenes gde hoces,a u levo ti treba 50% vise prostora. Jedino sto nije dobro zbog cizmi toliko jako da se namota.

Kod mene kad se ore na razor smota kako hoćeš, a kad ide na slog onda kad misliš da treba motati- kasno je...
 
Bojane, u ovom slucaju limitirajuci faktor nije ruda(poteznica) nego sam ajnslag
Zato sam i napisao sa manevrom. Tu sam mislio na pola kad dodjes konta motanje i nazad onda limitirajuci faktor postaje tocak. Ako odjenom se okrece onda je anslag limit ali ne vidim razlog pola metra nazad cimnuti zarad mnogo bolje okretnosti.
 
Jel probao neko na 1221 da pojaca ajnslag, da se oni vijci granicnici malo skrate-uviju? Mada i ovako blatobrani dodiruju sasiju al mogu i oni da se skrate, samo dal ima jos prostora u klipovima! Ovo je robija koliko mu teba mesta da se izmanevrise na leniju, pogotovo kada su svi uzorali oko tebe i svi razore do puta opizdili.
 
Nazad
Vrh