MTZ Belarus

Ne moze da sve bude dobro a da glavi tocak, negde mora da ima greska, da niste pretegli one konusno valjkaste lezaj?
Jeste pri zameni otvarali dole reduktor, u kakvom je stanju?
Evo danas tanjirao ceo dan i nije glavio ništa . Danas sam se setio da je rujkan imao bliski susret sa pacovom i da nije možda električar povezao kontra prekidač za prednju vuču . E sad pitanje kako da znam kad je kako uključena ?
 
Jel ima neko ideju koliko ima kila ova tanjiraca?
Kratka od tri metra, agronovak.
8ffb45033ceb0b4c9e45349b77223a25.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja nisam ni pitao dal ce mu nesto biti ili nece nego dal neko zna kilazu, nesto me interesuje radi nekog poredjenja, a dal ce bas 1025 i to sa obicnim hidraulikom da je nosi ne znam bas, ima ovo cudo i kila a i vagu.
 
Ja nisam ni pitao dal ce mu nesto biti ili nece nego dal neko zna kilazu, nesto me interesuje radi nekog poredjenja, a dal ce bas 1025 i to sa obicnim hidraulikom da je nosi ne znam bas, ima ovo cudo i kila a i vagu.
To ti je ova poljska i covjek radi sa njom 1025 s obicnom hidraulikom , pitacu ga ali oko 50-tak jutara ove godine, bez hidro lifta 1250
 
Кад уђем у Агопанонкин магацин и видим бравицу за врата,шарку,брисач,потезницу,брезон,чеп резервоара,фелну,фар Сунце ме обасја па нек цури и пиша на све стране и мајстор нек ноћи код мене у кући ако треба ја сам ујтру у бразди.
 
Кад уђем у Агопанонкин магацин и видим бравицу за врата,шарку,брисач,потезницу,брезон,чеп резервоара,фелну,фар Сунце ме обасја па нек цури и пиша на све стране и мајстор нек ноћи код мене у кући ако треба ја сам ујтру у бразди.
Nekad ne mora ni iz brazde, moze i tu da se uradi 😂
 
Кад уђем у Агопанонкин магацин и видим бравицу за врата,шарку,брисач,потезницу,брезон,чеп резервоара,фелну,фар Сунце ме обасја па нек цури и пиша на све стране и мајстор нек ноћи код мене у кући ако треба ја сам ујтру у бразди.
Slažem se, a sve to ti i treba, i još svašta nešto, ako voziš Rusa. :haha:
Nije ni AV da nisu snabdeveni, samo su postali malo...... čudni?
 
Da, da... :)
Šalu na stranu, ali stvarno je za Mtz-a pokrivenost delovima dobra. Kakvi su da su delovi, al ih ima na sve strane. Mada evo recimo drugar je morao menjati onu podiznu osovinu i čaure u mono blok hidraulici (pišo je u pm) na mtz-a 1025.3 i nešto je našao a nešto nije od ta dva.... Jbg zaboravio sam šta nije našao.... Valjda čaure, a osovinu je našao na jednom mestu pa je tako sastavio.
 
Da,mi nosimo sa 1221 punu sejalicu psenice i to je 2t i nosi je bez problema,a ta tanjiraca ga bas jako cima i ubija mu zadnje gume
 
Mozda sam ja lud, mozda ogranicen, sto kazu kod nas gluMpav, al' mi nikako nije jasno ko je od njih dvoje lud. Dal ti iz Agropanonke, il' taj srecnik sto je kupio novu stvar "gajnc" ispod cekica?
Ko je taj traktor proizveo, ko kontrolisao proizvodnju, ko uradio probni test traktora, ko ga je izvezao do tog parking mesta. Jel ga uopste neko pogledao dok je sklapan.
Za ovakve majstorluke kazu "igrala se deca na tehnickom".
 
Pa po pisanju nekad i jesi ograničen (već kad se samoprozivaš), lako je sa punim novčanikom biti gazda, gazdistvo staro 3-4-5 generacija i svi su nešto kupovali, gradili, štedeli i ti sad prosipaš pamet kako nešto nevalja a do juče si vozio isto to sranje a sad si se usrećio sa zapadnim otpadom (da se razumemo skidam ti kapu za održavanje i rad ali kad si takav velik mudonja što nekupiš nove zapadne mašine, stavi malo omču oko vrata tojest kredit), ovde 80% poljoprivrdnika jedva sastavlja kraj sa krajem i da nije tih poluproizvoda (kako ih vi novokomponovane gazde zovete) ne bi imao sa čim da radi.Znamo mi šta je dobro a šta ne valja ali jednostavno život je takav i napredak je spor (pošteno sticanje) kod nas, uvek ima nešto preče, kad pišete nešto imajte malo poštovanja prema drugima pošto nemamo svi isti starni broj, kreni ti miko moj od nule kao mnogi pa ćeš videti kako boli, ja sam (nije od nule) počeo sa ursusom 335 (koji je i danas u gazdinstvu) jednobraznim plugom, drljačom, prskalica rau 440lit, parač 4 reda, levator, i 1 trotonkom i špediterom (ostalo od dede i ćaleta) i imali 16,5kj svoje zemlje i svo vreme do dana današnjeg (vremenom sam uvećavao gazdinstvo uz podršku porodice normalno) nisam pravio problem kad je nešto trebalo da se radi, kupi, obnovi, pomogne finansiski dal mojima ili supruginim roditeljima i izdržavam moju porodicu (5 članova).Kad premotam film unazad kako sam ja to sve stigao i šta je sve protutnjalo preko mene dobro i mrdam trepavicama, ali posledica ima nažalost po zdravlje samo idemo dalje.Izvinte na ovom pisanju ali nekad mora tako uf.
 
Nazad
Vrh