MTZ Belarus

Ja sa 820 nosim skoro 900+kila isto velika vaga.Tako da ova kilaza za 1221 nikakva
Kao sto sam napisao ta kilaza za taj monoblok nije nista, al je vaga velika.
Serija 6 ju je donela iz Agronovaka i kaze decko koju ju je vozio da je i jd ljuljala poprilično, sad ne znam kilazu tog jd.
 
Komšija moj uzeo tu rodu agronovak 1025 se igra u njivi sa njom ali na putu uhuhuhuh....Ima i ariona za njega je odlična.
Verovali ili ne RD od 3 metra mašio tako zaljulja 1221 da se uplašim.
 
[mention]nebojsa100 [/mention] Znam kakav je teret, ja imam Landstal 1700kg, od te kilaze valjak je koliko se secam 450kg... A ni taj jez nije mnogo laksi, mislim da je on oko 350kg... Nosim je sa serijom 6, i ja se slazem da ljulja

[mention]nikola indjija [/mention] Sad se vracam unazad, mislio sam da je 1025, nije bas da je nikakva ni za 1221...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da tezina je ista mislim,ja napred imam 450 kg tegova fabrickih a na 952 imam 250 kg fabrickih tegova,e sad zasto je to tako nemam pojma. Sto se hidraulike tice radili smo pumpu tj ubacili smo drugu to o je uradio majstor Lala iz Srbobrana,stara riknula e sad koju je ubacio nemam pojma
 
Komsija je nosio sejalicu kao moju sa 1025 sa obicnom hidraulikom najveci problem je sto ga je dizala metar od zemlje kad treba da izadje iz njive
 
Kilaza nije neka, vaga je zajebana.
Dize je kao od sale na leru e sad ljulja ga lepo, dal ce praviti neke dalje probleme to cemo videti.
Mozda te nisu svi razumeli. Problem je sto je glavni teret taj zvezdasti tucani valjak koji je na bar 2.5 metara od traktora, tako da u transportu oseti svaku neravninu i ljulja traktor. Kuter za sitnjenje mase suncokreta je 1700 kg i blizu je traktora i isto se desava da traktor 1221.3 vaga u transportu. Sad je pitanje na koliko se pumpaju gume. Ja ih pumpam na 1.5. Da li je to dovoljno?
 
Ja problema sa dizanjem nisam imao,ali opet vodim racuna da su lenije poravnate,i lagano izlazim na put i okrecem
 
Mozda te nisu svi razumeli. Problem je sto je glavni teret taj zvezdasti tucani valjak koji je na bar 2.5 metara od traktora, tako da u transportu oseti svaku neravninu i ljulja traktor. Kuter za sitnjenje mase suncokreta je 1700 kg i blizu je traktora i isto se desava da traktor 1221.3 vaga u transportu. Sad je pitanje na koliko se pumpaju gume. Ja ih pumpam na 1.5. Da li je to dovoljno?
Upravo tako.
 
[mention]coci064 [/mention] Razumeli se, problem je u valjku koji je daleko i nije ispod 350-400kg...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dok se mi bezbrizno dopisujemo da izvinete sranje. Javlja mi sin da je u oranju otisla zadnja desna na 1221.3. Mora nova, sto znaci da moraju obe. Zvali Suloka u Adi. Dve zadnje sa unutrasnjim 116000. Naj gore sto ne radi do ponedeljka i eto ti uz neplanirani trosak i tri izgubljena dana. Traktor nov kod mene od 2013 godine, 3000 sati.
 
Nazad
Vrh