MTZ Belarus

Danas na izlazu iz Novog Sada kod Jelić pumpe stoji jedan nov 1221 a servisna služba ga čerupa. Nije stigao ni to Kaća.



🎼 Ла-ла-лааа.... Спикинг вордс оф виздом.... ла-ла-лаaa. 🎼
Миловане, кажу да је разумно да, када се иде по новог "Белоруса", уз све што понесеш, напуниш батерију мобилног и на брзо бирање умеморишеш број сервисне екипе "Агропанонке". ;)

:ROFLMAO:
 
Mi ga parkirali da sipamo gorivo,kad ono smrzla creva od klime. I onda su jos sat vremena trazili sta je. Uglavnom zablokirao solenoid.
 
Inace za sada sam zadovoljan traktorom. Napravio sam 80 sati. Od toga je 70 sati u podrivanju,nije skinuo ni kap ulja,ulje je jos uvek zuto. Na 1221 secam se ulje je zagaravilo prvog dana. I ovaj motor ne duva u opste na odusak. Sto se snage tice,oseti.se da je jaci i to nije zanemarljivo jaci.
Sto se tice potrosnje,8-9L po kj podrivanja. Mozda cak malo manje trosi od 1221 i to vrv zato sto trazi manje gasa,a svi su mi rekli da 1221.3 mnogo vise trosi.
I da,sve brzine su brze za 1km/h.
Sve u svemu prezadovoljan sam,traktor ima bas dosta snage.
 
Inace za sada sam zadovoljan traktorom. Napravio sam 80 sati. Od toga je 70 sati u podrivanju,nije skinuo ni kap ulja,ulje je jos uvek zuto. Na 1221 secam se ulje je zagaravilo prvog dana. I ovaj motor ne duva u opste na odusak. Sto se snage tice,oseti.se da je jaci i to nije zanemarljivo jaci.
Sto se tice potrosnje,8-9L po kj podrivanja. Mozda cak malo manje trosi od 1221 i to vrv zato sto trazi manje gasa,a svi su mi rekli da 1221.3 mnogo vise trosi.
I da,sve brzine su brze za 1km/h.
Sve u svemu prezadovoljan sam,traktor ima bas dosta snage.
Milovane jel cackana pumpa, jel ima × na srafu na pumpi?
 
Ima. Kazu da na svakom samo malo pomere taj sraf,posto losije pale kad stignu. Ovaj moj stvarno pali kao mina,ne cuje se da vergla. Mada mi kaze majstor da neke samo obeleze a ne pipnu pumpu. Proverice kad dodje na prvi servis,uglavnom taj sraf treba da je na 8mm,od ne znam cega.
 
Ima. Kazu da na svakom samo malo pomere taj sraf,posto losije pale kad stignu. Ovaj moj stvarno pali kao mina,ne cuje se da vergla. Mada mi kaze majstor da neke samo obeleze a ne pipnu pumpu. Proverice kad dodje na prvi servis,uglavnom taj sraf treba da je na 8mm,od ne znam cega.
Moj savet je da im ne das da se igraju sa pumpom sravcigerom i od oka, nije to matica na tocku pa ko ga j....
 
Ne,ne. Svakako necu,nego poznajem dobro tog majstora i insistiracu da njega posalju na prvi servis,bas iz razloga da proveri sta su dirali.
Inace traktor nema gram dima,dobro pali,malo trosi,prima gas kao Tdi.😀
 
Na rusu nisam menjao ali sam na Zmaju 142, imao sam onaj njegov standardni veliki, jebavao me je saaalno, biksne, namotaji, te pomocni te glavni, automat.... haos, i sledeci put kad mi je crkao, skinuo ga bacio i kupio Magneton Češki mali brzi za S46 motor po katalogu, vrti motor kao lud, vec sigurno 5-6 godina, a oko 100 i nesto evra ga platio, a za popravke starog sam dao sigurno duplo
Je l znaš ime te radnje ili neki link? I meni treba za kombajn,jutros sam jedva upalio.
 
Imao sam problem sa prednjom vučom , crkle horizontalna i vertikalna osovina . To sam zamenio poorao 5-6 hektara i danas mi blokirao desni točak , a prednja vuča nije bila uključena . Kad sam ukjučioprednju vuču radilo je sve normalno. Srećom bilo je u njivi pa nije došlo do nekog loma . Ali ne znam šta je uzrok toga , i šta bi moglo da se uradi da ne dođe ponovo do havarije
 
Predpostavljam da mislis na reci cu laicki elektromagnet koji se aktivira okretanjem kontakt ljuca. To je deo koji je za pumpu pricvrscen sa dva M5 imbus srafica. Ako je to onda cu ti obrazloziti koji problem imam sa njim.
Bas to, daje kako su meni objasnili bosisti "startno punjenje" pumpi, dok on ne odradi napred nazad taj motor tesko pali i sa sprejom a kamoli bez njega, kad on odradi svoj deo posla pali na zub sto bi rekli.
 
Imao sam problem sa prednjom vučom , crkle horizontalna i vertikalna osovina . To sam zamenio poorao 5-6 hektara i danas mi blokirao desni točak , a prednja vuča nije bila uključena . Kad sam ukjučioprednju vuču radilo je sve normalno. Srećom bilo je u njivi pa nije došlo do nekog loma . Ali ne znam šta je uzrok toga , i šta bi moglo da se uradi da ne dođe ponovo do havarije
Jel na tom tocku bila havarija sa osovina a?
 
Nazad
Vrh