MTZ Belarus

A ima i ljudi koji su nasledili debeo minus i raspad sistema, pa nisu pobegli, nego volja kao u vuka i grbaca puca desetak godina samo do nule da se dodje i kad se onda prvi put kupi nesto i vidis da ipak nije sve bilo uzalud , nemerljivo
 
Sinisa da li 1021.3/1025.3/1222.3?
Bojčetiću, ako slučajno postoji 892.3 ili tako neki model od 80-90ks a da nije izvedba kao npr 952 onda bih uzeo takvog umesto 1021.3. Po meni to je potpuno promašen traktor. Toliku snagu na taj menjač i kvačilo sa simplom lamelom, prednja vuča na kardan koji se lomi pod žešćim uglovima.... Bolji mi onda 1025.3. Ovo važi za izbor manjeg traktora. A za izbor velikog onda bi gled'o 1221.3. I sve ovo važi pod uslovom da su svi ti .3 modeli kvaliteta kao što su ova dva 1025.3 kod nas u selu. Za onog jednog nisam čuo da je imao problema, a ovaj drugi znam da nema. Ustvari zveknule su mu zadnje gume na 2600rs i morao je menjati osovinu monoblok hidraulike sa čaurama, i greje mu se hidraulika (to mi je jedna od zamerki kod mtz-a).


Putine, kako se zove firma?
 
Bojčetiću, ako slučajno postoji 892.3 ili tako neki model od 80-90ks a da nije izvedba kao npr 952 onda bih uzeo takvog umesto 1021.3. Po meni to je potpuno promašen traktor. Toliku snagu na taj menjač i kvačilo sa simplom lamelom, prednja vuča na kardan koji se lomi pod žešćim uglovima.... Bolji mi onda 1025.3. Ovo važi za izbor manjeg traktora. A za izbor velikog onda bi gled'o 1221.3. I sve ovo važi pod uslovom da su svi ti .3 modeli kvaliteta kao što su ova dva 1025.3 kod nas u selu. Za onog jednog nisam čuo da je imao problema, a ovaj drugi znam da nema. Ustvari zveknule su mu zadnje gume na 2600rs i morao je menjati osovinu monoblok hidraulike sa čaurama, i greje mu se hidraulika (to mi je jedna od zamerki kod mtz-a).


Putine, kako se zove firma?
I meni su riknule obe zadnje gume na 2600 sati na 1221.3
 
Pa po pisanju nekad i jesi ograničen (već kad se samoprozivaš), lako je sa punim novčanikom biti gazda, gazdistvo staro 3-4-5 generacija i svi su nešto kupovali, gradili, štedeli i ti sad prosipaš pamet kako nešto nevalja a do juče si vozio isto to sranje a sad si se usrećio sa zapadnim otpadom (da se razumemo skidam ti kapu za održavanje i rad ali kad si takav velik mudonja što nekupiš nove zapadne mašine, stavi malo omču oko vrata tojest kredit), ovde 80% poljoprivrdnika jedva sastavlja kraj sa krajem i da nije tih poluproizvoda (kako ih vi novokomponovane gazde zovete) ne bi imao sa čim da radi.Znamo mi šta je dobro a šta ne valja ali jednostavno život je takav i napredak je spor (pošteno sticanje) kod nas, uvek ima nešto preče, kad pišete nešto imajte malo poštovanja prema drugima pošto nemamo svi isti starni broj, kreni ti miko moj od nule kao mnogi pa ćeš videti kako boli, ja sam (nije od nule) počeo sa ursusom 335 (koji je i danas u gazdinstvu) jednobraznim plugom, drljačom, prskalica rau 440lit, parač 4 reda, levator, i 1 trotonkom i špediterom (ostalo od dede i ćaleta) i imali 16,5kj svoje zemlje i svo vreme do dana današnjeg (vremenom sam uvećavao gazdinstvo uz podršku porodice normalno) nisam pravio problem kad je nešto trebalo da se radi, kupi, obnovi, pomogne finansiski dal mojima ili supruginim roditeljima i izdržavam moju porodicu (5 članova).Kad premotam film unazad kako sam ja to sve stigao i šta je sve protutnjalo preko mene dobro i mrdam trepavicama, ali posledica ima nažalost po zdravlje samo idemo dalje.Izvinte na ovom pisanju ali nekad mora tako uf.
Nemam ja nameru da se sa takvima kao sto si ti bilo sta objasnjavam i dokazujem.
Niti sam te prozvao niti sam imao nameru bilo koga da prozovem, a ti si ovakvim postom samo pokazo koliko si ustvari plitak i nedostojan bilo kakve dalje rasprave.
Sve najbolje.
 
Pa najveci je problem sto podrivac vuce na dole,pogotovo sto ja nemam jezeve na podrivacu i onda kad ga skrka 40cm,gume izgledaju kao da su od pudinga,razlivaju se
 
Sale svaka ti je ka Njegoseva 😀.
Ljudi salu na stranu al ova rasprava je apsolutno bespotrebna.
Ovde ima par ljudi koji toliko imaju nesto protiv rusa, imt, kineza i ostalih "poluproizvoda" da je to prosto neverovatno, kao da su im preko noge preseli.
A sto je najveća tuga vecina od njih je kapitale napravila bas tim kursevima i sto bi moj otac rekao sad kad su se malo ogazdili zaboravili kako je to kad prosto nemozes da priustis jd, fendt i Mercedese audije i ostale besne masine.
Ja sam juce u Ilandzi radio kod coveka koji je kupio 1221 polovnog, prvi rus u dvoristu, ima i nekog jd serije 6 od 150ks,znate oznaku bolje nego ja,sedam dana je radio sa rusom i jd je na prodaju, komisija mu daje 37000e za njega, kaze prodaje ga i ide u AP po novog 1221.3 jer ne vidi nikakvu prednost tog jd nad rusom.
Dal je taj covek lud sto ce da menja jd za rusa ili je lud njegov komisija sto ne kupi rusa umesto jd nije to nije na drugima da sude i procenjuju jednostavno i jedan i drugi imaju svoje argumente i po njima su oni u pravu.
 
[mention]nikola indjija [/mention] Treba to njegove poluge, ramena, osovine, da izdrze, lepa je tu vaga (mislim na kratku tanjiracu i Rusa iz Nebojsinog posta)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kilaza nije neka, vaga je zajebana.
Dize je kao od sale na leru e sad ljulja ga lepo, dal ce praviti neke dalje probleme to cemo videti.
 
Планирам да узмем житну сејалицу одо око 1300кг + 650 кг семена, и то да сеје 1025.3, Мислите ли да ће то бити проблем?
 
Nazad
Vrh