Motorne pumpe za vodu

Probaću da spustim crijevo na dno da probam još pročistiti.
 
Kod mene svaki bunar oko 30m a sito 12m .Voda uglavnom oko 5-6m i na svakom bunaru kopali bagerom od 2.5-do 3m u dubinu i tu oteram dole traktor i tako navodnjavam.Ako idem od gore da ne ukopavam gubim oko 2bara
 
Evo i danas čistim vodu, pijesak provociram kad ugasim motor otvorim ventil da naglo pusti vodu dole, i tako mi dolazi pijesak na izlaz.
 
Plastični bunar fi 110, dole rupe sječene reznom pločom 3 mm. Pijesak će nestati dok se očisti bunar.
 
Neznam na koju mrežu misliš, nisam duvao kompresorom, nisam čuo da to ovde neko radi. Danas je malo bolja situacija, ima malo više stabilne vode, ali non stop prolazi vazduh na usisu i vidi se vazduh na izlaznom crijevu.
 
Mreža na tom delu gde si seko reznom pločom,na tom delu moraš imati mrežu da ne propušta pesak(zato se i zove sito)Na plastičnim bunarima bitno je kakav lepak se koristi na sastavima.Ja sam imao problem sa vazduhom na jednom bunaru,i majstori došli ponovo,pored izbušili drugu rupu,tu postavili cevi i ni trunkice vazduha nisam imao.Kraju kad je video da je njegova greška nije mi ništa naplatio za drugi bunar(Priznao da je imao nekoliko reklamaciju zbig vazduha jer je koristio xxx lepak)
 
Te mreže se kod nas ne stavljaju, samo rezovi brusilice, cijev je 9m iz komada, nije lijepljena. U tu cijev sam ubacio aluminisku cijev 8.3 m, varena iz 3 komada. Vazduh mislim da dolazi zbog spuštanja vodenog stuba prilikom rada pumpe na leru sa 6m na 7m, i kad se da gas vodeni stub onda pada još niže i nastaje prekid vodenog stuba. Danas se popravila količina vode na oko 260 270 L/min, to je još daleko ispod normalne količine vode, a ona je sigurno preko 500 L/min.
 
Kakva god da je pumpa,puno je 7m,kod mene bilo na oko 6m,iskopali rupu od 3m,oteram dole traktor i tako zalivam,pre neki dan merio,voda je skoro na 3m.Sa tim ukopavanjem dobio sam 1.5 bar na tifonu
 
Netreba meni pritisak veći od 0.7 bari jer zaljevam kpk. Samo imam sumnju da mi vodeni stub u radu pumpe sa 6m pada na 7 -8 m, pa mi zato dođe do prekida vodenog stuba, a specifikacije pumpe samousisna Wilager 3cola kaže dubina usisa maksimalno 8m.
 
Mreža na tom delu gde si seko reznom pločom,na tom delu moraš imati mrežu da ne propušta pesak(zato se i zove sito)Na plastičnim bunarima bitno je kakav lepak se koristi na sastavima.Ja sam imao problem sa vazduhom na jednom bunaru,i majstori došli ponovo,pored izbušili drugu rupu,tu postavili cevi i ni trunkice vazduha nisam imao.Kraju kad je video da je njegova greška nije mi ništa naplatio za drugi bunar(Priznao da je imao nekoliko reklamaciju zbig vazduha jer je koristio xxx lepak)
Kakve veze ima vazduh u usisu sa sastavima na kolonama ne vuce pumpa vodu na tim cevima pa da uvuce vazduh,na tim sastavima moze jedino da ulazi pesak i druga prljavstina nema to veze sa vazduhom

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kojom logikom,kod mene u kraju uopste se ne lepi sastav,neko zamota onom armiranom trakom a neko probusi dve rupice i uveze zicom. Dokle ima vode ima vode iznad vode je vazduh pa bilo odakle da dodje dali odozgore ili na sastavu cevi

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja ubacim u pvc cijev drugu cijev fi 70, i pumpa kroz nju vuče vodu, ova vanjska može biti sva šuplja, ona nema ništa sa vazduhom. Nekad sam u bunar fi 110 samo malo oko 30 cm ubacio usisno crijevo i preklopim šlauf preko spoja i tako vukao vodu. U ovom slučaju nigdje nesmije biti felš vazduh.
 
Drugo je to ako u cev ide cev,ali ako je samo jedna cev(bunar)onda ne sme nigde da dobije fals vazduh.Čak sam imao jednom problem sa medjašni ventilom,ventil se navrće na bunar i tu nisu stavili lepak i vukao falš vazduh.Sve i svašta sam već radio što se tiče navodnjavanja l,ali tek kad sam kreno sa kardanskom pumpom da navodnjavam onda sam video šta znači trunkice falš vazduha,mnogo se povećava potrošnja kada ima tek tek vazduha a da ne pričam koliko se gubi na kapacitetu pumpe.Ove male vakum pumpe,to su igračke za navodnjavanje,tu samo da ima vode ona će nekako raditi,ali traktorska pumpa to je već sasvim druga priča.
 
Moguće je i kod mene da vuče negdje vazduh, dobro se vide mjehurići na ususnom crijevu ali pumpa povlači vodu i radi.
 
Drugo je to ako u cev ide cev,ali ako je samo jedna cev(bunar)onda ne sme nigde da dobije fals vazduh.Čak sam imao jednom problem sa medjašni ventilom,ventil se navrće na bunar i tu nisu stavili lepak i vukao falš vazduh.Sve i svašta sam već radio što se tiče navodnjavanja l,ali tek kad sam kreno sa kardanskom pumpom da navodnjavam onda sam video šta znači trunkice falš vazduha,mnogo se povećava potrošnja kada ima tek tek vazduha a da ne pričam koliko se gubi na kapacitetu pumpe.Ove male vakum pumpe,to su igračke za navodnjavanje,tu samo da ima vode ona će nekako raditi,ali traktorska pumpa to je već sasvim druga priča.
To je onda nesto drugo,nisam do sad video nesto tako

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Večina kardanskih pumpi se lakše nosi sa falš vazduhom od elektro i motornih (ne mislim na vakum)....barem ovo što sam do sad vidio a u mojih 58 godina nagledao sam se svega
 
Nazad
Vrh