Motorne pumpe za vodu

Ja nevjerujem da kod mene ima felš vazduha, više sumnjam da to možda pravi izbočina vara na usisnoj cijevi metar od motora, kao što penta pravi iza elise a ne hvata vazduh.
 
Dobio sam sad dobar kapacitet vode, pumpa 3 cola na punom gasu ne prekida vodeni stub, jedino me remeti pijesak, nekad mi začepi filter na prvom povlačenju vode, a kad polako sastavi vodu filter izdrži 1h.
 
A sto nisi stavio sito,ne valja da vuce pesak oribace pumpu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kakvo sito, morao bi onda biti još jedan filter 3 cola prije pumpe, to ovde niko ne radi, trebao bi taj pesak uskoro da se smanji na minimalu, tako je bar bilo do sada na drugim bunarima.
 
Kod Nas se na tu cev u zemlji gde se zaseca brusilicom ili se burgijom izbusi obmota plasticnim sitom posebnim za tu namenu i pesak ne sme da udje u vodu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ima razlicite gustine,kod mene kad su radili pre par godina dole negde oko pola metra su stavili krupnije sito a gore sitnije i kad se cevi ubace u zemlju onda prosejanim peskom ali onim krupnijim sto ostane na situ se napuni izmedju cevi I zemlje tako da taj tampon ne dozvoljava sitnom pesku da dodje do sita

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
To je kod vas složeniji posao, kod nas kolonama buše bunar 9 m a rijetko više od 9m, pa se u kolone samo ubaci pvc cijev fi 110 kojoj se zatvori dno, brusilicom se sijeku rupe na visini 1m do 1.2m. Danas se spusti cijev i crpa pijesak i sutra se zaljeva sa pištoljima, topovima, jedino kod kpk sistema neko vrijeme pijesak pravi problem filteru, mnogi i ne koriste filter u kpk sistemu.
 
Bunar kad se izbuši,i postavi se cev(bunar)pored cevi sipa se frakcija,a na dnu sito ide,što duži to bolji kod mene ima od 9m i od12m sito.Pesak NE sme da se pojavi u bunaru.Ja tu vodu iz bunara ponekad pijem.Svaki bunar mi preko 20m
 
Komplet sito je u vodi,što duže sito to više vode.Čak imam jedan bunar gde je sito 9m fi110,u nastavku prema gore bunar je fi90.Taj bunar daje nenormalnu količinu vode,krivo mi je što nisam svaki bunar tako uradio.I na tom bunaru nasuto je malo više od 1.5 kubika frakcije.Na ostalim bunarima gde je prečnik sita isto kao i bunar tu malo manje od 1 kubik frakcije stalo
 
Da li moze da pumpa od 4 bara da vrsi navodnjavanje voca kap po kap ako je razmak izmedju voca 4 metra i na svaka 4 metra se nalazi kapljac za voce. Ukupna duzina creva je 750 metara.Ima 3 reda vocki, svaka duzine 250 metara. Potrosnja vode po kapljacu je 4 l/h. Broj stabala je ukupno 150. Promer cevi je 2 cola. Vocnjak se nalazi u ravnici. Dubina sa koje se crpi voda je 6 metara.
 
Tomosova pumpa je vakum pumpa,max 2 bara gura.magistralu stavi na sredinu.Drugar sa hondinom vakum pumpom od2 cola gura 200m dužinu ali magistrala na sredini.I ako se ne varam ima 22 reda.papriku tako navodnjava.
 
750m trake i svaka 4m kapljač sa 4l/h protok, to je 12.5 L/ u minuti, to možeš i ručnom pumpom napumpati, ako sam dobro shvatio metražu i litražu. Tomos može daleko više od toga zaljevati.
 
Nazad
Vrh