Motorna prskalica / Atomizer

jel vama pušta vodu iz spremnika DM 14PE? rastavio sam i pumpu zabrtvio je i opet pušta. nemože se prskat koliko proljeva
Nije toliko strašno već kada se pojača gas malo izbaci par kapi pored gume pa mislim da promenim to gibljivo crevo.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Blizi se zima i kraj sezone. Sta sve treba da se uradi pre skladistenja prskalice preko zime?

Konkretno, meni se na dve godine zezne membrana karburatora, tada mi majstor rece al ne secam se tacno sta, otprilike da treba ispustiti gorivo, e sad da li samo iz cantre i kako ako i iz creva, da li treba samu membranu ocistiti ili ostaviti karburator rasturen i slicno....
 
Villager DM14PE,probao sam i lepo radi kao duvac lisca,medjutim u rezervoaru mora biti vode zbog pumpe visokog pritiska koja nesme raditi bez vode.Pitanje je kako iskljuciti pumpu ili je skinuti ,siguran sam da moze jer sa ovim atomizerom se dobija dodatak za razbacivanje vestackog djubriva kada se na koristi pumpa. Ako neko zna neka nam otkrije tajnu.
 
Prskalica motorna na kolicima VS 30 Villager,ima li neko iskustva sa ovom prskalicom,posedujem 250 zbunastih lesnika u 13 godini,visina od 3 do 7 metare,podloga je travnata i ravna bez nagiba.Voleo bih znati da li je sa njom moguce oprskati ovakve lesnike.
 
Neznam da li bi ovo moglo kod vilidzera dm 14 pe .https://www.youtube.com/watch?v=08FrMHUSHMs
 
Blizi se zima i kraj sezone. Sta sve treba da se uradi pre skladistenja prskalice preko zime?

Konkretno, meni se na dve godine zezne membrana karburatora, tada mi majstor rece al ne secam se tacno sta, otprilike da treba ispustiti gorivo, e sad da li samo iz cantre i kako ako i iz creva, da li treba samu membranu ocistiti ili ostaviti karburator rasturen i slicno....

Jel neko izvodi neke radnje pre zime?
 
Prskalica motorna na kolicima VS 30 Villager,ima li neko iskustva sa ovom prskalicom,posedujem 250 zbunastih lesnika u 13 godini,visina od 3 do 7 metare,podloga je travnata i ravna bez nagiba.Voleo bih znati da li je sa njom moguce oprskati ovakve lesnike.
Kolega znaci atomizer je super,zavrsava posao ali ipak prskalica na tockiće... ledja otpadaju:)!?
 
Ma neznam ni sam sta da radim,atomizer radi super,dobro isprska,malo trosi ali ledja otpadose.Svidja mi se ova prskalica na tockovima ali neznam kako prska,mislim da cu kupiti i probati pa sta se bolje pokaze.Sa atomizerom kada radim i kada vremenski uslovi dozvoljavaju da prskam tri, cetiri dana onda nije problem,ali kada moram da zurim zbog kise onda je vec frka.
 
Radi se, kako ne, ocistis od prašine i ostaviš na policu do sledeće upotrebe.
Mozda nisi primetio da svake druge godine menjam membranu karburatora, i neki majstor mi je bio rekao da treba da li da se rasturi ili nesto, mislio sam na takve radove, mozda treba jos nesto
 
Ma neznam ni sam sta da radim,atomizer radi super,dobro isprska,malo trosi ali ledja otpadose.Svidja mi se ova prskalica na tockovima ali neznam kako prska,mislim da cu kupiti i probati pa sta se bolje pokaze.Sa atomizerom kada radim i kada vremenski uslovi dozvoljavaju da prskam tri, cetiri dana onda nije problem,ali kada moram da zurim zbog kise onda je vec frka.
Koliko vremena ti treba da oprskas 250 lesnika i sa koliko vode?
 
Vode treba 400 litara,250 komada isprskam sada kada je dan mnogo kraci za dva dana,leti moza i za dan,ali od ujutro do uvece i crknem skroz.Dva dana je laganica da radis i da se ne umoris.Ja punim 10l i izbacim tri cetiri rezervoara pa pauza.Inace goriva trosi kao upaljac,mislim da sa zadnje prskanje potrosio 2,5 do 3 litre.Ponavljam atomizer odradi super posao,kvalitetno ispska,samo malo ledja stradaju,zato se raspitujem za prskalicu na tockovima ili cu za atomizer da napravim neka kolica.
 
Da znas samo da ti na tockovima imaju motor na tom nosecem delu, sto znaci davanje gasa kao i slavina za zatvaranje su tu a ti si negde na kraju creva....pa dodje do toga da ti treba operater odnosno jos jedan covek, narocito ako se odlucis da produzis crevo sto nije pametno ali radi poso, komsa ima crevo od 10 metara.
 
Da to mi je jasno,neznam samo kako ta na kolicima VS 30 oprska voce,koji joj je vertikalni domet,neki lesnici su mi visoki 7 metara.Atomizer lepo vrti list i prolazi kroz krosnju pri prskanju.Sve to ima svoje prednosti i mane,toga sam svestan,trazim najbolju kombinaciju.
 
Spomenuti komsija ima neku Villager na kolicima, mogu da pitam tacno koji model (ali ko zna kad cu ga videti), on ima tresnje na magrivi, velike porasle i oprska ih sa njom bez problema sto se tice visine i ostalog. Ja imam DM-25 i sa njome sam par puta prskao i orah, baci bez preterivanja 10 metara u vis, ali kada nema vetra i tako da se zavrne dizna da baca uzak mlaz, sto nije kvalitetno prskanje, ali mases tamo i amo i oprska se.

Konkretno mislim za te tvoje lesnike da sta god da uzmes nije problem visina, to je valjda podrazumevano pri dizajniranju prskalice.

DM-25 nabija do 30 bari pritisak, ako ti je to neki dodatni reper.
 
Hvala puno na objasnjenjima za prskalicu,mislim da vasa dm 25 ima isti motor i pumpu kao i vs 30 koja je na tockovima.
 
Nazad
Vrh