Motorna prskalica / Atomizer

ja sam bas hvalio ovaj 14pe, i radio je prosle godine solidno, jesenas mi procurri na pumpi odnesem zamjene, odradim spricanje jedno i na drugom bakrom procuri opet, nisam je jos nosio a odnjecu da vidim sta kazu
izgleda da sam se tesko zeznuo oko ove masine jednostavno los kvalitet pumpe
 
ja sam bas hvalio ovaj 14pe, i radio je prosle godine solidno, jesenas mi procurri na pumpi odnesem zamjene, odradim spricanje jedno i na drugom bakrom procuri opet, nisam je jos nosio a odnjecu da vidim sta kazu
izgleda da sam se tesko zeznuo oko ove masine jednostavno los kvalitet pumpe

E bas ste me naplasili sto se tic ovog atomizera,ja moj jos nisam sklopio a planiram prolecna prskanja,valjda necu imati problema sa pumpom,videcemo kako ce sve ispasti.
 
Odnio juce u servis, kaze majstor da su dobili nove pumpe sa nekim djelom od mesinga koji nije bio na staroj , stavice tu pa ce da se vidi vrijedi li sta.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Odnio juce u servis, kaze majstor da su dobili nove pumpe sa nekim djelom od mesinga koji nije bio na staroj , stavice tu pa ce da se vidi vrijedi li sta.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Smiki Javi nam šta su uradili jer moram i ja svoju da pošaljem za par dana.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Odnio juce u servis, kaze majstor da su dobili nove pumpe sa nekim djelom od mesinga koji nije bio na staroj , stavice tu pa ce da se vidi vrijedi li sta.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока

Bilo bi mi drago da se resi taj problem ,ako nije problem javite kako ce raditi sa tom novom pumpom,hvala unapred.
 
Ja danas prskao,masina upalila bez problema,da ne cuje zlo,isprskao 250 komada za tri sata,potrosio oko 1,5litra do 2litra mesavine,atomizer baca lepo u vis,oko 5 do 6 metara,dizna na luli kod rasprskivaca bila postavljena na broj dva,ventil kod rucke za gas nije skroz otvoren bio, oko dve trecine od prilike,za sada nemam primedbi.
 
Na 1 ,2 i 3 slici lehlerova dizna u moravinom nosaču ,dizna je na kraju malo upuštene i zato stavim platnu jel hoće ta ivica da nalegne na rupu pa da curi skoro je dizna iste veličine kao i otvor na nosaču.Gumica je malo deblja od standardne za aragove nosače.
4slika .Tu maticu koju pokazuje odvijač ,odvrneš i staviš neku podlošku(već maticu) Tako da pomeriš komplet nosač ka buretu.Tako se i stavi dvopolni nodač kao na slici 5.Može da se vrati nosač na mesto ali kao što vidiš na slici 5 mesto dizne nije na sredini nego je pomereno ka ventilatoru.
0c4092c3d8edd02856856ea267562f69.jpg
1b873846e23092fbded991b4ce3dc90c.jpg
1a91fba3d2a63f65e5706a0f569e65d7.jpg
c293609bbf66ed1e5445bd7297c9a4a7.jpg
870f94405d417034d5463f1e03e3badf.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Molio bih moderatore da premeste u temu o atomizerima
 
Ja danas prskao,masina upalila bez problema,da ne cuje zlo,isprskao 250 komada za tri sata,potrosio oko 1,5litra do 2litra mesavine,atomizer baca lepo u vis,oko 5 do 6 metara,dizna na luli kod rasprskivaca bila postavljena na broj dva,ventil kod rucke za gas nije skroz otvoren bio, oko dve trecine od prilike,za sada nemam primedbi.
Babin koji ventil kod ručke? Koji tip imaš atomizera? Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Atomizer je viliger DM 14PE,a ventil je kod rucice za gas,bela plasticna slavina koja regulise kolicine tecnosti koja ide iz rezervoara.Nastranici 55 druga slika.
 
Atomizer je viliger DM 14PE,a ventil je kod rucice za gas,bela plasticna slavina koja regulise kolicine tecnosti koja ide iz rezervoara.Nastranici 55 druga slika.
Babin na 55 stranici nema slike. Kod ručice za gas ima samo da se fiksira rad motora. Ako misliš na onu ručicu sa zarezima to je za ptaškaste materije. Možeš li slikati? Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Atomizer poslao na servis u petak 26.01.2018 a stigao u petak 2.02.2018. Piše zamenili pumpu pritiska i debelo crno gibljivo crevo koje ide iz rezervoara. Reklamacija se usvaja. Vreme ako dozvoli probam odmah. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Babin ova bela slavina je za stop tečnosti ili za open i ništa više jer kako misliš da nju podesiš. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Da ta slavina sluzi za to samo sto ja nju ne otvorim skroz jer onda
brze prazni rezervoar i moras brze da se kreces,ja je otvorim dve trecine,manji je protok tecnosti i konfornije radim nemoram da zurim,a na vrhi cevi kod turbine diznu stavim izmedju drugog i treceg broja.To je moje iskustvo.
 
Da ta slavina sluzi za to samo sto ja nju ne otvorim skroz jer onda
brze prazni rezervoar i moras brze da se kreces,ja je otvorim dve trecine,manji je protok tecnosti i konfornije radim nemoram da zurim,a na vrhi cevi kod turbine diznu stavim izmedju drugog i treceg broja.To je moje iskustvo.
Babin puno hvala na ovom vrednom savetu. Nisam znao da se ta bela slavina stavi na 2/3 a na vrhu izmedju 2 i 3. Probaću pa ću ti javiti. Veliki pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Babin puno hvala na ovom vrednom savetu. Nisam znao da se ta bela slavina stavi na 2/3 a na vrhu izmedju 2 i 3. Probaću pa ću ti javiti. Veliki pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Za vislja stabla od 6 do 7 metara,belu savinu otvori skroz,a ventil na vrhu stavi na 4,vise trosi ali i vislje prska.
 
Za vislja stabla od 6 do 7 metara,belu savinu otvori skroz,a ventil na vrhu stavi na 4,vise trosi ali i vislje prska.
Babin probao sam Atomizer jer je bio na servisu. Zamenjena pumpa pritiska i gibljivo crevo iz rezervoara i mogu reći da dobro funkcioniše. Isto tako sam probao ovo sa slavinom na 2/3 i na dvojku diznu I manje troši a efikasno.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Drago mi je da ste popravio atomizer i da konacno radi kako treba,ja cu za koji dan da prskam ponovo pa cu izneti nova zapazanja ako ih bude bilo,takodje i vi ako bodete nesto novo uvideli prilikom rada bilo bi dobro da svoja zapazanja iznesete ovde.Sve najbolje i sretan rad.
 
Odnio juce u servis, kaze majstor da su dobili nove pumpe sa nekim djelom od mesinga koji nije bio na staroj , stavice tu pa ce da se vidi vrijedi li sta.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Smiki ne javljaš šta je sa tvojim Atomizerom. Probao sam Atomizer pre tri danai za sada je dobro a opet treba testirati u radu. Bio je u servisu Batajnica i zamenili pumpu pritiska i debelo crno gibljivo crevo koje ide iz rezervoara. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Smiki ne javljaš šta je sa tvojim Atomizerom. Probao sam Atomizer pre tri danai za sada je dobro a opet treba testirati u radu. Bio je u servisu Batajnica i zamenili pumpu pritiska i debelo crno gibljivo crevo koje ide iz rezervoara. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
Nisam ga jos ni upalio, pocetkom aprila probavam, javicu svakako

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh