Motorna prskalica / Atomizer

Slike ova tri podešavanja za prskanje.
1a9e47f69e739ce54c337da11e9a605c.jpg
2ed91ebd6966db0fcfc4693da1cd8a9b.jpg
4db1431d4f7cbdd599241e54fc103888.jpg


Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja imam 14-ticu i prezadovoljan samJedna ručica služi za brzinu motora odn, br. obrtaja ventilatora a druga za protok vazduha u vent.U rezervoaru nema pritisak nego radi na principu slobodnog pada .S obziirom da kada duva na cevi gde se nalazi izlaz sreddstva dolazi do stvarnja vakuma faktički taj protok vazduha izvlači iz cevi tečnost koja je ionako pod pritiskom slobodnog pada.Ja sa mojim mogu da prskam i pod uglom od 90 stepeni.Ima ručica kojom se šteluje protok tako da zavisi šta prskam tako podešavam inače sam prve godine i ja trčao ko sumanut voćnjakom jer se za čas ispraznio.Učite sa vodom i protok podešavajte prema vašem načinu prskanja i brzini a nemojte vi njemu da služite nego on vama.
talianu uzeo sam DM14 PE ako može da mi pojasniš rukovanje.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
prvi ventil protok tecnosti na dizni, pise u uputstvu koliko koji polozaj pusta tecnosti u minuti mislim da je polozaj 1. 3 litra u minuti, drugim ventilom pustas i zatvaras tecnost na diznu a treci se koristi kad se atomizer koristi za zaprasivanje i nema veze sa tecnoscu, i nemoj daga koristis bez tecnosti u rezervaru otice pumpa
 
prvi ventil protok tecnosti na dizni, pise u uputstvu koliko koji polozaj pusta tecnosti u minuti mislim da je polozaj 1. 3 litra u minuti, drugim ventilom pustas i zatvaras tecnost na diznu a treci se koristi kad se atomizer koristi za zaprasivanje i nema veze sa tecnoscu, i nemoj daga koristis bez tecnosti u rezervaru otice pumpa
Smiki da li može da se zatvori ventil koji pušta tečnost da ga stavim na stop i da koristim atomizer da se razradi. Drugo probao sam sa otvore i ovaj na vrhu stavio na 1 i sve funkcioniše nego na auspuhu izbacuje što ulja što crnu uljnu masu nije mnogo i da li je to normalno. Ugasio se dva puta sam tako da je svećica bila zamašćena pod mešavinom 1:25 pa sam stavio drugu svećicu i gašenja nema sve funkcioniše i pitam se da li je to novo po izgledu OK. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Kakva razrada i bakraci. Malo jacu mesavinu idi na 3% prvih dva rezervoara i kasnije na 2,5 % standardnih i teraj do 2/3 gasa najvise. Nema tu vise klasicnih razradjivanja niti koje cega. Kad isteras barem 5-6 rezervara onda na krace vreme moze i pun gas i teraj.Ako je dobar on je dobar ako zeza pod garancijom je i servis. To sto malo masti na auspuh je upravo zbog rada na leru i malom gasu jer nema radnu temperaturu adekvatnu a malo su jaci na smesi. samo to teraj i nemisli i nemazi previse
 
moj je samo malo radio na prazno i odma u vocnjak to su dvotaktne masine a mozes zatvoriti i pustiti da radi,
po prospektu ide mjesavina 1:40 odnosno 25ml na 1l,
 
Da li stihlov ledjni atomizer,recimo sr 420 ili koji vec,moze da se koristi i kao duvac za lisce?
 
Vico hvala.Da li to vazi i za ovaj jaci model sr 430?Kod njega je protok vazduha znacajno veci nego kod sr 420!
 
Vazno je kako je usmeren protok vazduha a rekao bih da kod duvaca lisca izlazi u jakom snopu dok kod atomizera upravo to nije cilj vec rasuta magla.

Mozda bi mogao napraviti neki usmerivac, kolektor, kao na usisivac sto se stavi plasticni dodatak, ali ne znam koliko bi to opterecenje, pritisak za izduvati bilo jako za motor, creva itd.
 
Motor ce sve to da nosi bez problema samo bi trebalo skinuti te elemente od turbine te cevi i creva i staviti nesto jace sa suzenjem na kraju ili spljostiti cev ako nista drugo
 
Koji lednji atomizer bi ste preporucili?Da je odnos cene i kvaliteta srazmeran,do 200e.Hvala unapred
 
Pozdrav,molim za pomoc,kupio sam atomizer Vilager DM14 PE uz njega sam dobio u kesici plasticno postolje sa rupama na njemu i krucnu resatku da li to treba montirati ili se to koristi za prskanje sa praskastim materijama i sta je prskanje praskastim materijama.Hvala unapred.
 
Pozdrav,molim za pomoc,kupio sam atomizer Vilager DM14 PE uz njega sam dobio u kesici plasticno postolje sa rupama na njemu i krucnu resatku da li to treba montirati ili se to koristi za prskanje sa praskastim materijama i sta je prskanje praskastim materijama.Hvala unapred.
Babin gde si uzeo DM14PE. Ubaci foto. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam u Pancevu, slike cu ubaciti danas.

- - - - - - - - - -

Evo i slika.
motorna-ledna-prskalica-dm-14-pe-euro2-villager7612-1.jpg
IMG_20171201_121414.jpg
IMG_20171201_121101.jpg
IMG_20171201_121053.jpg
IMG_20171201_121044.jpg


- - - - - - - - - -

Uputstvo za ovaj atomizer je veoma sturo,ne bi bilo lose da clanovi koji su vec radili sa njim postave svoja iskustva.Ja sam radio sa starim tipom bez pumpe,on radi dobro ali je problem prskanje visih stabala,cim se rucka podigne tecnost ne dolazi do turbine i nemoze se prskati.Kod ovog modela me buni praskasto prskanje,na netu sam video da kod shtila ljudi skidaju rezervoar i menjaju tu plasticnu podlogu,e sada da li je to slucaj i kod viligera neznam.

- - - - - - - - - -

Upravo sam poslao pitanje Viligeru u vezi koriscenja atomizera DM14 PE,ako nesto jave kacim da svi vide.
 
ja sam kupio dm14pe nema jos godina do sada bio dva puta na reklamaciju .glavni problem pumpa procuri i voda ulazi u ventilator i curi po ledjima. sto se tice visine prskanja ne prelazi mozda tri cetiri metra. slomila se plastika sto nosi mlaznicu. mogu reci da je nuzno zlo kada nemas pare za bolje. sve u svemu teski kinez
 

Procitao sam i pre vasa zapazanja u vezi pumpi i njihovog podmazivanja,zahvaljujem se u svakom slucaju samo ja sam uzeo atomizer a ovo se odnosi na prskalice,ipak hvala.

- - - - - - - - - -

ja sam kupio dm14pe nema jos godina do sada bio dva puta na reklamaciju .glavni problem pumpa procuri i voda ulazi u ventilator i curi po ledjima. sto se tice visine prskanja ne prelazi mozda tri cetiri metra. slomila se plastika sto nosi mlaznicu. mogu reci da je nuzno zlo kada nemas pare za bolje. sve u svemu teski kinez

Hvala na upozorenju u vezi pumpe,pogledacu na netu razlog zbog cega pumpa procuri.Sto se tice visine prskanja ja sam sa starim tipom atomizera koji nema pumpu postizao visinu od 3 do 4 metra,na jednom snimku na yutubu vidi se rad ove prskalice koja prska lesnike koji su stari 10 godina i lepo dohvati sam vrh drveta,e sad videcu sta sam ja dobio i da li ce raditi dobro.Ako nista drugo moracu da kupim neki polovan sthil,sta da se radi kada nemam para.U svakom slucaju pozdrav i hvala na odgovoru.
 
I bre babin pa ti si barem stari lesnikar,pa ti od jedne ture uzimas barem dva i to nova...:)P.S.sala mala,stvarno je stihlov skup,negde oko 60000 dinara...ali ja mislim da radi posao i to dobro,naravno za manje povrsine...
 
Nazad
Vrh