Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Bogami papreno, ako se e varam msm da i 420 i 430 mogu da izbacuju granule, ali da sam pročitao i da villager Dm-14 može da izbacuje granule na nekom sajtu ! ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

images


To bi trebalo raditi na ovom principu. Mada ne isključujem mogućnost greške. Idem pogledati ovih dana.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

SR 420 moze da baca granulat ali sa dodatnom opremom koja se motira na izduvnu cev, dok kod SR450 modela rezervoar je posebno dizajniran i naleze direktno na izduvnu turbinu...i tu je ugradjen taj sistem, i zato on moze i praskaste materije da baca ne samo granule...ali i kosta...ali je i kvalitet...
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ne kažem druže da nije kvalitet, Stihl je Stihl, košta, ali vredi, samo da i njega ne pokvari jeftina radna snaga kao uostalom i sve danas, šta kažete za ovo rešenje ? :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Te9hBsQzf9c&feature=related[/youtube]
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

SR450
stihl-atomiseur-sr450-v2.png

stihl-SR450-systeme-de-transformation-2-en-1.jpg

Post je spojen: [time]Sun Mar 6 17:20:05 2011[/time]
_________________________________________________
U jednom prolazu sve gotovo :haha:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dragojlo je napisao(la):
Razumem vas potpuno o cemu govorite, ali ovde nije potreban vakum, jer ima potisak iz rezervoara, govorim za Stihl atomizer koji imam, voda jednostavno pada pod pritiskom iz rezrvoara,

čekaj malo , mi pričamo konkretno o DM14 , nemoj sada da nam miješaš sa stihlom :nono: to je neka druga priča
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Matke stigo je DM14 i prezadovoljan sam na prvi pogled, za te pare extra , vidio sam u rezervoaru na dnu da ima jedna cijev koja ide iz motora pa je to vjerovatno za potisak vode. vjetar duva kod nas pa ga nisam mogao ni razraditi ali bice dana, sta je ona metalna poluga na lijevu stranu od 1 do deset podeoci i rucka je tu za neko podesavanje? mene je dosao sa ruckom za gas i doziranje na topu kao kod stila a ne ka kod ovih cije su slike nakacili ... mozda sam imao srece neki noviji model da zakacim haha :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Moguće da si dobio neki noviji model DM-14 :D, ako je crvene boje na vrhu to je gas, a dozer tečnosti bi trebao da bude na vrhu topa..... ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

, a u pravu si za ono za vazduh, dio iz turbine ulazi u rezervoar kroz crijevo koje je prikaceno na poklopac rezervoara a protok vazduha se regulise palicom sa lijeve strane sto sam te pitao za sta sluzi :D ima podeoke za protok u rezervoar od 1 do 10 , vec sam ga rastavio da se ubijedim i u pravu si




Post je spojen: [time]понедељак, 07. март 2011. 14:32:27 CST[/time]
_________________________________________________
2el43tz.jpg
E OVO JE RUCICA ZA GAS KAO KOD STILA SA JOS PONEKOM FUNKCIJOM I ISPOD VENTIL ZA PUSTANJE TECNOSTI, DALI SE SA NJIM DOZIRA TECNOST ?
3494dtx.jpg
A UVO JE OTVOR KOJI SE REGULISE PALICOM OD 1 DO 10 I PUSTA VAZDUH U REZERVOAR TECNOSTI KROZ CRIJEVO KOJE IDE U POKLOPAC REZERVOARA I NABIJA PRITISAK, TAKO SAM JA ZAKLJUCIO I MISLIM DA JE TO TO :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

DM14.jpg


2el43tz.jpg


Ocigledno da su ovo dva razlicita modela, tj. ovaj zadnji je novije generacije pa ima i modifikacija, vidi se nas slikama da ima izmena na rucki-topa, rezervoar goriva, stopa je dole crna a gore bela, ovi delovi na motiru...a sta je u nutra neznam da li je isto sve...
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Hohohoh vidi ti Villager :D, pa ovo je sada druga priča, kao što svi vidimo gledali su malo Stihl, verujem da su ispravili sve nedostatke koji su nastali kod prethodnog modela, i boja elemenata je promenjena.... :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

130 evra je sada, kada je izašao ovaj novi model ::namigivanje::, a koliko je bo pre nepune 3 godine kada smo ga kupili :udri:..... ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Eto vidite gjde su bili nesporazumi :haha: ocigledno da su ispravili greke... pazi covek vratio masinu i uzeo DM25 to je bili tacno pre godinu dana, lepo ga pitam jel ima potisni zrak u rezervoaru hemije, kaze nema nista covece prirodnim padom ide voda...

Tako sve pohvale za Villager, i tek sada je opravdao cenu apsolutno Best Buy ovaj model kao kod kolege Djuke a mislim i Matke, jel i u tebe ovaj isti sa slike :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

probao sam vertikalno prskanje sa njim, i nebitno je koliko se digne i koliko je vode, uz kucu sam izbacao na drugi sprat maglu :D na koji je podeok za doziranje najbolje prskati voce, ima na vrhu ventil od 1 do 4 ? koji da koristim ?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pa moras sam da probas, na zidu drvetu ne bitno, da uskladis brzinu hodanja i kolicine vode koju atomizer izbacuje i sam po sebi nastimas...kod mene stihl ima od 1-6 ja obicno koristim od 2-3, kada je zimsko kupanje malo vise od 3... i lagano prskam bez prevelike zurbe...
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pozdrav svima!
Danas sam i ja postao vlasnik DM14 - to jest juče, al danas sam odpakovao kutiju, i video šta je unutra!
Pročitao uputsvo,,,koje nema veze sa vezom, i ništa konkretno negovori...sem raznih upozorenja kao i zaštita na radu sa uređajem, blabla...
Isti je kao @Djukin, gas je na rukohvatu!
Malo sam ga prostudirao, i zaključak je sledeći:
Nadpritisak ima, koja se dovodi u rezervoar,ali bez silikona verovatnoća je mala...
@Djuka onaj otvor(rupa) što si označio crvenom strelicom - nije za dovod vazduha nadpritiska rezervoara, nego nasuprot...to je odvod - to jest, direkno se dovode praškasti materijali(bez vode) u izduvnu cev! Tako da možeš komotno skinuti onu crnu ručicu, ako nećeš razbacivati praškaste materijale po njivi! Hoću reći kad bi sipao neko đubrivo, primer "urea" - mogao bi ga razbacati po njivi sa njim!Pod uslovom da se ubaci ta druga plastika(što je u kompletu) i skine kraj lule sa izduvne cevi, da netuče bezveze u venturijevu!
Ja sam je platio 14,038dinara!
Posuda je mokra, bilo je vode unutra kad sam je otvorio!
Slavinu(ventil) kod rukohvata, i ono na kraju cevi za regulaciju od 1-4...nemogu ni da mrdnem - kao da je zapeklo!
Nisam hteo da silujem, dok nesipam vode - možda se bude lakše okretao!

Pozdrav Joe!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ček @Dragojlo polako, ovaj Villager sam baš pogledao u Hemoslaviji i tražio sam da mi skinu rezervoar, sve je isto što se motora tiče, karakteristika, samo je promenjena boja stopala, dodata ručica za gas.........., a crevo sam proverio i probao sam što je rekao @savoris i lepo se vidi da ima vakum, a probaj druže i ti, e sada da li i ja imam neki noviji model od tof tvog prijatelja nzm, ali stvari stoje tako, lepo je odrađen atomizer, zaista je estetski lepši i funkcionalniji.. Kupovao sam sredstva za prskanje pa sam ga slučajno zapazio ! :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

za @joekiki
Zanimljiva zapazanja kolega, javi sta je bilo na kraju i kako radi. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]уторак, 08. март 2011. 16:08:04 CST[/time]
_________________________________________________
matke. je napisao(la):
Ček @Dragojlo polako, ovaj Villager sam baš pogledao u Hemoslaviji i tražio sam da mi skinu rezervoar, sve je isto što se motora tiče, karakteristika, samo je promenjena boja stopala, dodata ručica za gas.........., a crevo sam proverio i probao sam što je rekao @savoris i lepo se vidi da ima vakum, a probaj druže i ti, e sada da li i ja imam neki noviji model od tof tvog prijatelja nzm, ali stvari stoje tako, lepo je odrađen atomizer, zaista je estetski lepši i funkcionalniji.. Kupovao sam sredstva za prskanje pa sam ga slučajno zapazio ! :D

Probacu obavezno samo dok dodje vreme za prskanje za nekoliko dana, kada se budem spremao za zimsko prskanje pa cu proveriti sta je kod stihla-a
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pozdrav svima!

Dovod vazduha ide iz dela turbine(ventilatora) i ona je nepromenljiva - nemože se regulisati, i verovatno zavisi od obrtaja turbine!
Nisam imao ništa pri ruci, da uzmem otisak naleganja - poslužila je krema za ruke. Tanko namazao, svinjski pritisnuo i dobio sledeće: naleganje jednaka nuli! Guma je pretanka, još i previše isečena da bi dihtovala( kao da je od nekog drugog modela prskalice)!Tako da je silikon neizbežan, za dobar nadpritisak - pod uslovom da veliki poklopac posude dobro dihtuje!

Evo slike kad je položaj ručice (minimum), i kad se stavi u gornji položaj (maximum)...možeš crevo progurati prema izduvnoj cevi! Verovatno kad se sve montira i pritegne,,,neće se moći crevo proturiti,,,ali na maximum se klapna spusti 8-10mm i i zrnaste(praškaste) materije padaju pravo u izduvnu granu!







pozdrav joe!
 
Nazad
Vrh