Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

hvala ti, malo si mi volje dao, ja imam 150 vranaca i 100 vockica starosti oko 4 godine, za to ce jedino on biti koristen , inace pazim masine dobro. a kad budem zasadio oko 1500 jabuka za koliko imam mjesta na livadu a to ce biti boze zdravlja kad odradim jednu mirovnu misiju onda cu kupovati profesionalnu masinu kao sto je sthill , znam ja dobro sto je ta masina, nema limita, pozdrav pa nalijepi te slike , a i ja ga cekam sjutra da ga sklopim i odmah crveno ulje da se prska :D pozdrav
Post je spojen: [time]1299434534[/time]
_________________________________________________
Matke sjutra kad ga upalim oce li mu biti dosta 1 h da se razradi onako na ler da radi, Villager je za nas sirotinju zakon :D stil ce se kupiti kad se budem profesionalno bavio sa preko 1000 stabala, bitno je da mene ovaj dm 14 sluzi do tad i da prska u vis , pozdrav i hvala !
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

kakav 1 h ? :sta: @Djuka napuni u njega 14 l vode i pun rezervoar mešavine naravno, imaš uputstvo kako se pali, gas na keca pa saug pa ga polako popuštaš, e sada kada ga upalio dizna na vrhu topa ti je ja 1 ali je zatvoren protok tečnosti na slavinici kod rebrastog creva, sačekaš 1-2 minuta i pustiš da iscuri tih 14 litara vode na jedinici ( protok na dizni ), tako ponoviš 3 puta sa 3 rezervoara po 14 l. To odradi dan pre nego što je daš u prskanje voćnjaka ili vinograda nzm šta imaš i obavezno zavrni godivo, imaš mali belu slavinicu i nemoj da se brineš ništa, samo uputstvo lepo pročitaj.... :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

hvala , ubili su me bili u pojam ovi likovi da nevalja nista, i da ne pumpa zrak u rezervoar, a kakva je fora sa silikoniranjem vazdusne turbine ? citao sam u ovome forumu ?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pa da koliko sam razumeo Nebojsa Kostovica sa foruma treba skinuti rezervoar i isilikonisati taj deo sa tankim slojem silikona, pošalji mu pp, pa će ti verujem objasniti ! ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Djuka Crnogorac je napisao(la):
hvala , ubili su me bili u pojam ovi likovi da nevalja nista, i da ne pumpa zrak u rezervoar, a kakva je fora sa silikoniranjem vazdusne turbine ? citao sam u ovome forumu ?

Ma nemam ja sta tebe da ubijem, samo pisem iskustva drugih korisnika pomenutog atomizera, a u svakom slucaju nisi sigurno bacio novac, 100 puta je i dm14 bolji od obicne pumpe-pumparice :haha:

nek je sa srecom kupovina...

A matke slikaj mi samo to crevo to me interesuje gdje se tacno nalazi :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

ajde možda ćete reći da lupam i vjerovatno nećete pogriješiti , odmah da kažem , moje praktično iskustvo sa ovim mašinama je NIKAKVO

ovaj DM14 , kažete ne baca ako je dizna podignuta iznad rezervoara , e sad mene interesuje jer sam ga gledao na polici a ne u radu
ako je dizna za izlaz tečnosti postavljena u vazdušni tunel , to onda nema (velike) veze sa položajem ručke za prskanje , jer se tada stvara vakuum u crijevu koje dobavlja hemikaliju iz tanka do dizne a samim time vjetar povlači tečnost iz rezervoara

ovo mi je palo na pamet jer sam ovo uporedio sa pištoljem za pjeskarenje koji radi na istom principu , pištolj je u rukama , dva crijeva idu do njega , posuda sa pijeskom stoji na zemlji , u posudi nema nikakvog podpritiska ali ipak vuče pijesak iz posude u pištolj
jedno crijevo je doprema zraka drugo pijeska , e ako ovo može da vuče pijesak pa valjda i ova šprica može vući tečnost koja je mnogo ''tečnija'' :sta:

znači interesuje me ko je od vas lično probao to da DM14 baca u vis samo ako je u tanku preko polovine rezervoara jer to po mome mišljenju nema veze , razlika u visini nivoa tečnosti je mala ( to je nekih 10tak cm) da bi to uticalo
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Peskiranje sam gledao samo u američkim serijama o generalnom sređivanju automobila, tako da nzm po kom principu funkcioniše, ali moguće da tu dolazi i do vakuma nzm zaista, ali znam da sam sa njom do poslednje kapi prskao grane visoke i do 5 m... @Savoris druže možda si i upravu za to sa vakumom, ja nzm ima neko ko je sigurno stručniji od mene :cao: ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

imaš više sistema za pjeskarenje , ja sam pričao o ovome

0290_1268600176ffc9e1d4f.jpg


a evo gledajući u ovu sliku možeš da skontaš o čemu pričam
images


slike nadjene na netu
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Nisam koristio a ni pogledao ove lađne atomizere. Ovo što piše savoris je vrlo logično. Poznato odavno i naziva se venturijev efekt ili venturijeva cev. :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

aha @Savoris pa verovatno da je to što si rekao, sada kada sam pogledao slike vidim da to radi po istom principu :D, eto rešenja misterije ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ne kod ovih atomizera nije taj princip, ovde voda iz rezervoara dolazi crevom do vrha cevi topa, top je zadnjim delom spojen na izduvnu turbinu zraka, zrak ide kroz cev, na vrhu cevi voda pada u samu cev i tu je vazduh rasprsuje i tako prska, nema nikakvog vakuma...samo moze piti potisni zrak u rezervoaru da ide voda napolje kroz crevo...

Ali znam coveka koji je vratio DM14 pre godinu dana, zbog ove mane vertikalnog podizanja cevi i kupio DM25 koji ga i dan dans sluzi... a i pre neki dan sam pricao sa jos jednim kupcem, i on je sam rekao za DM14 kada podignem cev jako slabo prska gotovo da voda stane... e ako oni lazu mene onda i ja Vas lazem...ali prva prilika cu da licno isprobam DM14
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

meeker je napisao(la):
Nisam koristio a ni pogledao ove lađne atomizere. Ovo što piše savoris je vrlo logično. Poznato odavno i naziva se venturijev efekt ili venturijeva cev. :ppozdrav:
konačno da me neko dopuni sa stručnim izrazom ::svaka cast:: a šta ćeš kada nemam neko ''jako'' školovanje nego sam sve učio u praksi ::lose::

@dragojlo
nije da ti ne vjerujem ali mi to nekako baš i ne zvuči ubjedljivo :sta:
nemoguće je da se stvara čak i podpritisak kako ti kažeš , dovodni vod tečnosti nemora biti direktno u vazdušnom tunelu da bi se stvorio efekat vakuma
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Jok prijatelju, nema to, nema ni kod stihl-a kojeg ja imam ali zato ima potisni zrak koji dolazi u rezervoar, a crevo ide smao ladno preko jednog ventila za on/off i na vrhu dozatora dizne kolicine koja ce da izlazi na vrhu cevi...to je princip ledjnog atomizera
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pexus je napisao(la):

evo sliike sa prve strane ove teme , na ovo misliš vjerovatno samo što ovdje fali neki djelić

i sa ovime se mora pojaviti efekat vakuma iako je dolaz tečnosti sa strane
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ne, tu odozgo dolazi dizna-dozator-plasticni T sraf, uvijanjem njega ispustas vise ili manje vode u cev...
Nema vakuma sigurno
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dragojlo googlaj malo ovaj efekat.

Savoris je zasugurno primetio ili koristio pištolje i za farbanje, ima ih gde je rezervoar za boju i iznad i ispod i identično rade. A i mešači u rezervoarima prskalica za herbicide i atomizera rade na ovim principima.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

ajde ako si tako siguran onda kada budeš išao kod tog drugara što ima DM14 skini ovo malo crijevo i otvori taj ventil do kraja pa na mjesto crijeva stavi prst i reci nam jesi li osjetio pritisak ili vakum ::namigivanje:: ali nemoj da nas lagiš jer ću i ja da probam kod čovjeka :cao:

ako neko još ima 14ku neka proba i on nije teško , opet ponavljam nemam praktičnog iskustva sa ovim uredjajom i samim time nemam osnove za raspravu ali sam prilično siguran da se u ovome providnom crijevu za dovod tečnosti pojavljuje vakum :cool:
a tim ventilom koji fali se reguliše količina (sila) vakuma a samim time i količina dopremljene tečnosti , sličan princip je i u atogasa , silom (snagom) vakuma se odredjuje količina propuštenog plina u usisnu granu
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Razumem vas potpuno o cemu govorite, ali ovde nije potreban vakum, jer ima potisak iz rezervoara, govorim za Stihl atomizer koji imam, voda jednostavno pada pod pritiskom iz rezrvoara, a mesac o kom pricas, ima za stihl kao dodatna oprema tacnije zove se potisna pumpa sa ULV diznama, ona mesa hemiju i stvara jos jaci potisak...cena oko 150e
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

@Dragojlo pa koliko je onda taj Stihl atomizer sa svom dodatnom opremom i ovako je paprena cena ? :sta:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Nema potrebe za vakumom, voda je i onako teska sam od sebe, i jos ima dodatni potisni zrak koji se upumpava u rezervoar, i gotova stvar...da je vakum zasto bi onda dovodili zrak u rezervoar:haha:
Post je spojen: [time]1299452713[/time]
_________________________________________________
matke. je napisao(la):
@Dragojlo pa koliko je onda taj Stihl atomizer sa svom dodatnom opremom i ovako je paprena cena ? :sta:

Evo cena:

SR 420- 1090KM
SR 430- 1211KM
SR 450- neam za BiH trziste aon je jos skuplji, on moze da izbacuje i praskaste materije i granulate

ovo je bez dodatne opreme
 
Nazad
Vrh