Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

A u, pa mimoisli smo se u jednosmernoj :haha:

Ja konto na gorivo, a ti pitas za hemiju, e to vec ne bih mogao da vam kazem :haha: ::namigivanje::

:ppozdrav:
Post je spojen: [time]четвртак, 24. фебруар 2011. 09:55:54 CST[/time]
_________________________________________________
sve je relativno, koliko dizne bacaju koliko se otvori da izlazi tecnost...
Post je spojen: [time]четвртак, 24. фебруар 2011. 16:56:10 CST[/time]
_________________________________________________
koliki gas itd
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Da, mesavina jeste 3-5% ali te nisam najbolje razumeo u ovom prvom delu.Mislis koliko rezervoara tecnosti za prskanje mozes da izbacis sa 1L mesavine? Ako si na to mislio onda neznam , malo bre , bas malo, nisam vodio racuna ali mozes dosta da teras sa 1L mesavine.Ako imas DM 14, evo savet za tebe.Razdvoji onaj deo gde ventilator tera vazduh, znaci, odvij srafove.Mislim da se skida i rezervoar, videces zljebove koji mu dodju umesto dihtunga(pazi, ova masina je made in PRC pa im skupo da se oko toga bakcu), uzmi silikon pa ga stavi duz tih zljebova, tako ces da zadihtujes da ne gubis taj vazduh od ventilatora. On ti je bitan jer kada podignes malo visocije cev za prskanje slabije ide tecnost, ali veci gas, meni je druga rucka za vazduh na max. i onda dodje do nekog nadpritiska u rezervoaru pa i kada je cev vislja od rezervoara on je tera iz rezervoara i mozes da prskas.NIje sthil, al za te pare bolje i lakse nema.Obavezno cep od rezervoara(misli na onaj veliki)dobro zategni.
P.S. ako sam nesto iskomplikovao, izvinjenje, ako sam pomogao, drago mi je.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ako možeš malo preciznije da mi objasniš, neka skica bi mi dobro došla, plastične cevi sam isilikonisao prvi dan kada je došla, ali te ovo baš i nisam najbolje razumeo :sta:....
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

@matke.
znao sam da ces tesko razumeti.Pazi, ajd mi posalji tvoj mob.na PP i dogovorimo se da te okrenem i objasnim ti.Neznam da postavim skicu bre, a bilo bi dobro zbog ostalih.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ja sam skoro kupio Villager, dao 15000. Kakav god da je, bolji je od rucnog prskanja, to je sigurno!!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Veruj mi nećeš se pokajati :D, vredi svaki uloženi dinar...... ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Zdravo ljudi, ja sam novi u ovome poslu, imam oko stotinak stabala jabuka i ako biste bili ljubazni da mi kazete jer sam se nadovezao na temu o atomizerima, dali mi Villager DM14 moze biti od koristi i dali moze da prska visoke vocke pod uglom vecim od 45 stepeni, unaprijed hvala ?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

nije bitan ugao, nego nivo vode u rezervoaru i dizne na vrhu cevi gdje voda prirodnim padom ide iz rezervoara...tako da ima je to mana, procitaj temu iz pocetka sve imas lepo objasnjeno...
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Djuka Crnogorac je napisao(la):
Zdravo ljudi, ja sam novi u ovome poslu, imam oko stotinak stabala jabuka i ako biste bili ljubazni da mi kazete jer sam se nadovezao na temu o atomizerima, dali mi Villager DM14 moze biti od koristi i dali moze da prska visoke vocke pod uglom vecim od 45 stepeni, unaprijed hvala ?
Nije to vilegeru mana, kada napuniš prskalicu npr. 10 l tečnosti, dobro zavrni narandžasti čep i ostavi je da radi 1-2 minuta bez opterećenja, ja sam sa njom bez problema prskao kajsije visoke i do 5 m u cvetu......
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Mana jeste nego sta, pa kolega sam znas da villadzer nema potisni zrak u rezervoaru, a ni potisnu pimpu, dakle voda ide prirodnim padom, i tacno ona ce ici dok je rezervoar pun, a kada preavli polovinu kada je pri kraju voda podigni cev vertikalno pa da vidim kako ce da izlazi voda, i neznam kakve veze ima da pumpa radi 2min bez opterecenja, kada motor nema veze sa rezervoarom hemije...

Juce sam slucajno u poljoapoteci pricao sa covekom prolaznik-musterija kupio nov dm14 i sam je odamh primetio ovu manu kod istog , kada opadne nivo vode ispod nivoa izlaznog gore na cevi, tj.kad top podigne nema vode...
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

pa znaci moze uvis da prska uprkos ovim izjavama pojedinaca da ne moze i da je sranje od atomizera ? mene su iskreno ufrcili a treba da mi stigne jer sam ga narucio u ubili su mi volju za njim, narucio sam DM 14, ne znam koga da slusam vise i kome da vjerujem haha :) znam samo da mi stize sjutra i da sam dao 180 eura za njega pa pomozi boze ! ako ne bude prskao u vis ja sam propao :)
Post je spojen: [time]1299405313[/time]
_________________________________________________
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Kako ne nabija pritisak, a za čega mu služi belo crevo koje ide od motora do rezervoara i zašto u uputstvu za upotrebu na eng. jeziku piše da se atomizer ostavi 1~2 min da radi bez opterećenja ? :sta:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Djuka Crnogorac je napisao(la):
pa znaci moze uvis da prska uprkos ovim izjavama pojedinaca da ne moze i da je sranje od atomizera ? mene su iskreno ufrcili a treba da mi stigne jer sam ga narucio u ubili su mi volju za njim, narucio sam DM 14, ne znam koga da slusam vise i kome da vjerujem haha :) znam samo da mi stize sjutra i da sam dao 180 eura za njega pa pomozi boze ! ako ne bude prskao u vis ja sam propao :)
Post je spojen: [time]1299329713[/time]
_________________________________________________

Lepo je objasnjeneo ako podignes top tj. vrh njegov iznad nivoa vode u rezervoaru voda ne ide gore... u ostalom samo ce ti se kasti kad ti stigne masina, pa ces videti ko je u pravu...
Post je spojen: [time]1299406937[/time]
_________________________________________________
matke. je napisao(la):
Kako ne nabija pritisak, a za čega mu služi belo crevo koje ide od motora do rezervoara i zašto u uputstvu za upotrebu na eng. jeziku piše da se atomizer ostavi 1~2 min da radi bez opterećenja ? :sta:

to je samo da postigne radnu temperatutru i nista vise...
Post je spojen: [time]1299432236[/time]
_________________________________________________
vranac je napisao(la):
ja se spremam da kupim dm 25,treba mi za prskanje vinograda
Dobra masina i jako ekonomicna i po pitanju potrosnje goriva i hemije :D a i povoljana cenom u ovom cenovnom razredu nema konkurencije
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

ok @Dragojlo, a za čega onda služi belo crevo ? :sta:, onda je to što sam oprskao kajsiju svetsko čudo, još sam visom 191 cm i gotovo uvek je dizna bila iznad nivoa u atomizeru !
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Moze ona da izlazi sve dok ima dovoljno vode iznad polovine, a posle sve slabiji pritisak...a to crevo mozes li slikati da pogledam ne znam na sta mislis...znam samo da kod dm14 voda ide prirodnim padom...jedino da to nije neki noviji model da su ispravili gresku...ako imas lsiku najbolje bi bilo
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

iskreno se nadam Matke da si u pravu i molim boga ::namigivanje:: , ne bi volio da Dragoilo bude u pravu, jedva sam skupio malo para pa jos sranje da uzmem, nadam se da ce ovaj moj da pumpa pritisak , na izgled je jako lijep samo me to pod uglom kopka a ostalo je sve ok kod njega, hvale ga a i ima servisera , uostalom sjutra cu saznati na cemu sam .
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

@Djuka druže veruj mi da sam sa njim bez problema sredio sve kod mene u voćnjaku, jako je dobar atomizer i vredi svaki uloženi dinar ::namigivanje::, nisi se pokajao, radi sve po uputsvu i služiće te kako treba, odlična spravica....Svi mi znamo šta je dobro, Stihl 400~450 evra i da vidiš, ali su to ipak velika ulaganja za manje voćare i za ljude koji imaju voće samo na okućnicama a ne žele da pumpaju, mogu da slikam tek kada budem prskao voćnjak jer je sada ušuškana i zavijena da je sačuvamo od hladnoće, vlage i prašine, čim je odmotam slikaću... ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh