Motokultivatori - opšta tema

Nikad nisam imao priliku da vidim dvotaktni dizel, jel slicna konstrukcija kao kod benzinca?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ovde se može videti ono što te zanima. Obrati pažnju na zamajac cvajtakt dizela od preko 30kg radi uravnoteženja jednocilindričnog motora od 600cm3..
96eb2be6c8d12e187a4385b952781992.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Мислио сам на могућност подешавања висине управљача. Битно је да су леђа права и онда скоро да нема умора.
 
Pa imaš 4 položaja upravljača za svakog. Pomeri se za 5 sekundi vrlo lagano. Poluga ispod desnog upravljača.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ako preteze motor dodas teg na plug da se izbalansira . Ako i malo preteze prema napred nebi trEbao biti problem zato sto bi plug trebao sam ici u zemlju na pocetku brazde a i lakse ga vadis iz zemlje kad izlazis iz nje. Bar je tako kod mene na Hondi , orem sa prednjim tegom i nemam problem. Veca muka mi je pravac brazde ali to je jel nemam kandze pa je malo manji grip tocka u brazdi
 
Evo dragi forumaši danas išao pogledati mjenjač od imt-a 507 koji sam planirao kupiti samo ću reći da je bio u očajnom stanju na međuploči rupe razbušivane a i sama ploča je varena , probao sam ubaciti u brzine samo se moglo ubaciti u prvu brzinu a da o frezi ne govorim noževa da i nema , znaći napravio sam preko sto kilometara za ništa a čovjeka sam lijepo pitao dali je mjenjač ispravan na što je on rekao da je uh bio dam malo reći ljut no dobro sad sam opet u potrazi za mjenjačem 😂
 
Bolje što nisi uzeo krš, iako si prešao kilometražu. Polako sačekaj da izađe prava prilika..
Tako sam i ja napravio troška tražeći tomo vinković, bili sve krševi(za moj pojam), i onda je holder našao mene.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Bolje što nisi uzeo krš, iako si prešao kilometražu. Polako sačekaj da izađe prava prilika..
Tako sam i ja napravio troška tražeći tomo vinković, bili sve krševi(za moj pojam), i onda je holder našao mene.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ma to se slažem kolega bolje polako pa da nađem nešto što će me služiti godinama ( čitaj dok sam živ 😂) a sad se bacam u potragu haha im da visim na svim mogućim oglasnicima.
 
Možda može da se nađe nešto valjano i u Srbiji, nije ti to problem prebaciti u delovima..
Mada, ja se nebih strogo vezao za 507, ima i drugih finih mašina iste namene.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Možda može da se nađe nešto valjano i u Srbiji, nije ti to problem prebaciti u delovima..
Mada, ja se nebih strogo vezao za 507, ima i drugih finih mašina iste namene.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Pa slažem se sa tobom kolega prvotno sam mislio uzeti si 507 zato što su mi se svidjele komande na volanu , ali što i kažeš ima i drugim mašina sad sam otvoren za sve solucije samo da odgovara moj motor.
 
Tvoj motor odgovara za sve italijanske mašine te klase(bcs, goldoni, grillo, nibbi, itd.), kao i dosta nemačkih(agria, holder, bucher, rapid, kopl, itd).
Problem je samo iskompletirati priključke koje si zamislio.
Ja bih ipak dao prednost zapadnim mašinama radi kvaliteta izrade, iako je dostupnost priključaka malo teža..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Prodao sam ga pre dve godine.
Bio je Irus U900. Dobra mašina, ali meni bila nepotrebna.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Tvoj motor odgovara za sve italijanske mašine te klase(bcs, goldoni, grillo, nibbi, itd.), kao i dosta nemačkih(agria, holder, bucher, rapid, kopl, itd).
Problem je samo iskompletirati priključke koje si zamislio.
Ja bih ipak dao prednost zapadnim mašinama radi kvaliteta izrade, iako je dostupnost priključaka malo teža..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Kolega hvala na popisu , a meni je bitna samo freza i to je to a za plug to bih kupio od nekog drugog proizvođača pa bih ga prilagodio.
 
Ljudi, koliko je realno da se plati plug za Mutu? Vidim ima ih od 14 000 din, malo mnogo mi je to ...

Kolega Mirosti samo treba naci motor iz 50 tih godina za Holdera i eto ravnoteze :) Ovi noviji motori su lagani :)
 
Ево да најавим серијал расклапања и поновног склапања мотора. Хаварија право ниоткуда. Хилзна 2017-те убачена. Као што видите осим лома нема трагова оштећења.
cd7b644ea411e9362f1a91eb8e14e8c9.jpg
067146364cd4a7d6667731303c5b74ca.jpg
cf52bfa4632979411f98053ff8a5a0b7.jpg
3a8cf98e78f1252129793769d1cbd2f5.jpg
 
Nazad
Vrh