Motokultivatori - opšta tema

Осим мотора, нађи и предњи мост од неког тракторчета, па ако већ имаш толику кангрбу, оно бар да се возиш на њој. ::traktor1::

Још да кажеш да си га пазарио за неке ситне новце...
 
Dao sam nešto novaca, a jedan deo ću čoveku odraditi. Već sam mu pustio u rad jednu kosilicu za travu, ima tu još nekoh stvari..
Taj prednji most sam video ugrađen kod nekih, ali meni to za njegov opus rada, zaista neće trebati.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Miroslave, nek te dobro posluzi, a verujem da je bolje sto ti je ovako ispalo nego da si uzeo Vinkovica.
On je nepouzdan i sklon kvarovima, menjac boljka...
Gledao sam pre na YT sta ljudi rade sa tim Holderima, koliki teret povuce pa to je neverovatno.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zezaš ili si video lika što je zaista stavio motorče od golfa trojke?
Potrošio sam i vremena i novca obilazeći nekoliko 'dobrih i očuvanih' primeraka tomeka, ali po meni ono je toliko loše da nisam čak došao ni do tačke da dam bilo kakvu ponudu.
Otprilike Tomo je kao kombinirka: za deset-petnaest godina odu mu sve osovinice i zglobovi, i nema šta ne klima na njemu. Unutrašnjost neću ni pominjati..
Kod dva primerka je remenica imala pozamašnog lufta, a prodavci su tvrdili da je motor 'odličan'..
Kod ovog holdera nema nikakvih luftova, kada skinem ovaj gornji poklopac, postaviću sliku stanja menjača. Vidim da su kočnice zamastile, to ću morati srediti, ukoliko se odličim da ga ipak upotrebim i za transport..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nisam vidio to sa golfovim motorom. Bas gledam na YT nekoliko snimaka od tvoje novo-pazarene masine i cinimi se da je na njima dvotaktni motor. Koliko je to bilo ekonomicno samo da mi je znati , dobro verujem da benzin nije bio skup kao danas ali ipak.
Ali bas mi se svidja masina, u kombinaciji sa jednim odmerenim dizelom bice prava stvar.
E da sto se tice tomice ima tu jedan nas lokalni preduzetnik par komada, a rodjak mu strugar, kad god odem kod tog strugara tamo neki tomica rasturen i vazdan se nesto neka osovina ,zglob, zupcanik prestrugava i popravlja. Nekazem da je to losa naprava ali nekako mi je to mekano sve.
 
Poslednja izmena:
Има велика агриа са 1.4 дизел фиатом или цитроеном. Значи може да се набаци. У немачкој се возе трке, основа је било који мтк а после шта испадне и колико мајстор има пара.
 
Posle neuspele potrage za očuvanim primerkom Toma Vinkovića, našao je mene ovaj ogromni motokultivator Holder EB/EF.
Sa plugom, bez motora.
Već imam plan za ugradnju dizela od 10-12 konja, nadam se da će ova sprava za oranje bašte funkcionisati..
028fe82897ec1f76a9f0f9d60707661b.jpg
7cfa0dc0127b1d11b5d001e50c2cbbd1.jpg
986b28689b799a19197182a3d5c4a226.jpg
2400701dcd04f5537a9f1a242b87c677.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Neverovatno je to koliko očuvano izgleda na prvi pogled...

Poslato sa VOG-AL00 pomoću Tapatoka
 
I da ide SAE 30, sad je gotovo...
Kupio danas u Rumi dvije litre 90-ke i nalio u menjač...
Staje 1.1 litra....
Nek' radi tako, makar dok definitivno i 100% ne budem siguran koje ulje "ide" u menjač....
 
Pre par godina dosli su mi kupci za jedan menjac Honde f 600 iz Osijeka. Kao slucajno me pitao koje sam ulje sipao u menjac ,odgovorio sam motorno 15-40 I Po njegovoj reakciji sam video da je 'zadovoljan' odgovorom...bilo mu je to kao kontrola posto je ocigledno bio majstor za te stvari
 
DA, u menjač Mio Standard Osijek F400 se sipa ulje 15W40....
Tačna količina 1.1 litra...
E sad, sipao sam SAE 90, koliko je to ulje ređe ili gušće nego 15W40 ?
Ne prazni mi se menjač sada, šta da radim s tim uljem, nek radi barem par sati sa ovim uljem u njoj, pa da ispustim i nalijem preporučeno, 15W40....
 
Dobrodole ništa ne menjaj, ostavi tu menjačku 90-tku u menjaču honde.
Ja sam namerno usuo 90-tku u moju hondu pre 5-6 godina i nikada nije bilo problema radi toga.
Btw sae90 je dosta gušće od motornog ulja.
 
Pozdrav forumaši 😄 ovako molim vas za jedno mišljenje imam motor Lombardini 15ld315 koji mi stoji u garaži pa bih ga htjeo upariti sa mjenjačem od imt-a 507 ili ti agrije 2400 sad moje pitanje dali taj motor odgovara na taj mjenjač 🤔
 
Nazad
Vrh