Motokultivatori - opšta tema

Mašina kao mašina je ok, menjači su malo nježni, ali ako je sve ispravno, nebi trebao da imaš problema.
Dali smemo znati koliko prodavac to ceni?
 
To je odlična cena za tu mašinu sa frezom a možda gazda malo i spusti kada dođeš na lice mesta.
Sa tim tvojim dizelom će da radi odlično. Čak možeš nabaviti i mali plug za njega, bašticu može i da uzore.
 
To je odlična cena za tu mašinu sa frezom a možda gazda malo i spusti kada dođeš na lice mesta.
Sa tim tvojim dizelom će da radi odlično. Čak možeš nabaviti i mali plug za njega, bašticu može i da uzore.
Hehe a budem probao još malo spustiti cijenu , pa da to mi je i bio cilj da mogu malo bašče uzoratu u jesen i na proljeće isfrezate te ju povremeno koristiti za prevesti nešto po potrebi 😁
 
Skinuh poklopac menjača da malo vidim unutrašnjost menjača..
Pa da podelim viđeno..
Brušeni zupčanici, ulje kao novo.
Kada bi se sada pravio ovaj kvalitet..
6d225aa680c9781172eb5f83f3f85558.jpg
9439565ce6d1f3f361952cdd67dc9c9f.jpg
b62c3d7dd7ee12b6c15710b763fce710.jpg
c9026c0ef2fc5df7628916611e88e948.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Veruj da sam istog mišljenja.
Najviše mi se sviđa što posle konusnog para ima još dve redukcije, tako da je izlazni par jačine skoro kao na vladimircu ili malom zetoru.
U prvoj brzini je 1,5km/h, kao stvorena za frezu. Ore se drugom 2,5km/h.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Која би била максимална брзина? Овако нешто наћи и још убацити неки дизел са два клипа вечна комбинација. Не бих уграђивао нешто са 10-12 кс, ово има велики потенцијал.
 
Да ли до сада имаш неку приближнију идеју који реално доступан мотор да уградиш на култиш?
 
Pre se moglo naci na otpadima Torpedova dvojka, korisceni cesto za agregate ili pumpe...
Bio bi kao izmisljen za ovaj projekat.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam jedan Acme adn37 od 10-tak konja odavno stoji pa ću sa njim probati, čisto da vidim kako se ponaša u oranju.
Po svim mojim 'analizama' trebalo bi da sa ovim prenosom bez problema ore sa ovim njegovim obrtačem. Na raznoraznim varijantama ove mašine, su išli dvotaktni
Benzinci od 8-12 konja i dvotaktni dizeli od 10-12 konja. Po tome mislim da će mojih 10-tak dizelskih konja raditi radnju.
Jedino, gde bi moglo faliti snage bi bilo u freziranju, ali za sada to i ne planiram da radim.
Veliki motor mi nebi odgovarao jer bi pretezao napred i nebih imao ravnotežu pluga. Ovaj motor koji imam je oko 50kg, i na ovako velikom prepustu će imatu dovoljno pritiska na točkove.
Moram dobro snimiti situaciju, jer planiram motor napraviti lako izmenljivim. Kvačilo u njegovom zvonu je svakako nezavisno..
Sa ovim motorom mašina bi imala između 350-390 kg.
Što se max brzine tiče, ovaj moj je usporen radi snage, i valjda mu je najbrža 4 brzina oko 10 na sat. Imaju druge varijante sa direktnom 5-om brzinom do 16 na sat.
Za brzi transport bi trebala pogonska prikolica sa svojim menjačom, pokretana preko priključnog vratila.. itd, itd..
Btw meni treba samo za oranje bašte..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Гледао сам на јт овај модел и морам признати да сам се заинтересовао за овај холдер. Првенствено за орање. Ово би могло добро да се оптерети без бојазни од неког лома.
 
Veruj da je uživo masivniji nego na YT.
Plug mu je zakođe lepo postavljen a upravljanje blokadama točkova na desnoj ručki je stvar koja zaista olakšava upravljanje. Okreće se bukvalno u mestu svojom snagom.
Ja zaista očekujem da ovo radi radnju što se tiče oranja. Ako bude potrebe za tegovima ili metalnim točkovima sa kandžama ni to nije problem..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Са 350+ кг и блокадом нема потребе за теговима и гвозденим точковима. Оно што ми се не свиђа је управљач / положај. Ту би оговарао од 509-ке. Или као код бсц-а са две ручке померати вертикално хоризонтално. То би спасило леђа и добило би се на окретности.
Пре неких 6 месеци један је био на КП , продавац тражио 500 € за њега. Двотактни дизел.
 
Nikad nisam imao priliku da vidim dvotaktni dizel, jel slicna konstrukcija kao kod benzinca?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Са 350+ кг и блокадом нема потребе за теговима и гвозденим точковима. Оно што ми се не свиђа је управљач / положај. Ту би оговарао од 509-ке. Или као код бсц-а са две ручке померати вертикално хоризонтално. То би спасило леђа и добило би се на окретности.
Пре неких 6 месеци један је био на КП , продавац тражио 500 € за њега. Двотактни дизел.
Moguće da neće trebati dodatni grip u mekoj bašti, ali imaću ja i nekih ledina gde planiram saditi vlče.
Neznam dali si skapirao, ali ja za komandu blokade bukvalno držim celo vreme, i po meni, ovo je daleko pogodnije ergonomski nego na 509 ili bcs-u gde moraš desnu ruku skinuti sa upravljača da bi odblokirao točak i kontrolisati tešku mašinu jednom rukom.
Meni je trenutno najbitnije da napravim optimalnu ravnotežu prednjeg kraja sa motorom i zadnjeg sa plugom, kako nebih trebao mnogo zapinjati i navaljivati.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh