Motokultivatori - opšta tema

Imam još jedno pitanje, pošto kada držim kabel osetim struju, da li je moguće da je bobina dobra odnosno da stvara struju, a da namotaji ne valjaju odnosno da ne pretvaraju napon i zato nema snagu da baci varnicu?
 
Na kraju je bio problem u tome što je bio mali zazor između platinskih dugmadi, kada sam naštelivao upalio je iz prve, i posle 2,3 gašenja nema ni jedne varnice
 
Ne....
Greškom sam ih "dobio", i odmah utvrdio da mi neće trebati....
Naravno, uvek se može "budžiti"....
Nosač motočica od Honde, a listovi, radna tela, od IMT-a...
Ne znam kako bi se ponašale u eksploataciji, nisam probao ni slično...
Motočice od Honde su dosta masivnije...
 
Zdravo, kada freziram sa frezom imt 506 počne da proklizava kada naiđe na veće opterećenje, rastavim kvacilo lamele dobre 3mm, u cemu bi mogao biti problem? Hvala
 
Највероватније си само требао попустити сајлу. Можда је била затегнута па није могла опруга да притисне квачило до краја. Имао сам таквих проблема.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pokušao sam na licu mesta da je otpustim mislim da nije to u pitanju, da li može biti u pitanju da vijak koji pritiska oprugu nije bio zategnut do kraja? Ili ne treba biti zategnut do kraja?
 
Не смеш да га претегнеш, после не одваја.
Састави све, навој треба да вири пар милиметара. Онда полако штелуј сајлу где почиње да одваја. Пази да ти бужир не искочи из оне рупе хоће и ту да зеза. Треба да подесиш да кад убациш у прву брзину мало или ни мало цимне. Да би видео колико одваја квачило угасиш мотор, убациш у другу или трећу брзину, стиснеш квачило и гурај. Требало би да иде лако. Полако попусташ и видећеш да ли проклизава или хвата. Скини кабал са свећице да не би случајно упалио. И пошто је квачило у уљу оно не одваја скроз. Код мене је на једном мтк квачило на крају и проклизавало. Морао сам да одпустим сајлу и сад једва одваја али не проклизава. Па докле издржи.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Zdravo svima, imam problem sa imt 506, naime kad ga palim radi na sekund, dve, i onda nece opet, skidao sam karburator da bih ga ocistio, i problem je nastao kad sam ga vratio, pa me zanima da li bi neko mogao da mi objasni kako da ga podesim? Hvala unapred
 
Gde mogu da se kupe kvalitetne motike za IMT 506 ali da nije mala privreda,ovo po internetu mi ne deluje bas kvalitetno ?
Moj 506 ne posustaje i posle 26 godina,jednom je ciscen karburator i zamenio svecicu i slavinu za gorivo, i naravno ulje gde je potrebno.
 
Не смеш да га претегнеш, после не одваја.
Састави све, навој треба да вири пар милиметара. Онда полако штелуј сајлу где почиње да одваја. Пази да ти бужир не искочи из оне рупе хоће и ту да зеза. Треба да подесиш да кад убациш у прву брзину мало или ни мало цимне. Да би видео колико одваја квачило угасиш мотор, убациш у другу или трећу брзину, стиснеш квачило и гурај. Требало би да иде лако. Полако попусташ и видећеш да ли проклизава или хвата. Скини кабал са свећице да не би случајно упалио. И пошто је квачило у уљу оно не одваја скроз. Код мене је на једном мтк квачило на крају и проклизавало. Морао сам да одпустим сајлу и сад једва одваја али не проклизава. Па докле издржи.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Hvala puno!
 
Све дизне заврни до краја. Ону дизну са опругом одврни 1-1/2 круг. Другу дизну око 1/2-3/4 круга и пробај да палиш.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Све дизне заврни до краја. Ону дизну са опругом одврни 1-1/2 круг. Другу дизну око 1/2-3/4 круга и пробај да палиш.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Uspeo sam da ga upalim ali sam onu diznu bez federa zavrnuo do kraja, jedino je ler jak i pored odvrtanja dizne sa federom, sta da probam?
 
Сајла где улази у карбуратор. Заврнути је док се не спусти лер гас. Дизну без опруге би требало одврнути може бити и мало горива пуно ваздуха.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Сајла где улази у карбуратор. Заврнути је док се не спусти лер гас. Дизну без опруге би требало одврнути може бити и мало горива пуно ваздуха.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Smem li da odvrnem diznu do kraja pa da probam, ili kako?
 
Не до краја већ како сам написао. Постепено одврћеш. Најбоље док мотор ради и са дугачким шрафцигером подешавати.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh