Motokultivatori - opšta tema

^
Vrlo mi je drago da si vrlo iskusno zaključio da sam neobrazovan iz mašinstva, a i da sam vrlo loš u pravopisu.
Sve to stoji, i meni ne preostaje ništa drugo nego da to i sam priznam.
Zahvaljujem se da si me prosvetlio u pogledu ovih ventila, jer mi nikada nije bilo jasno koji je koji, a i par puta sam pri montaži pomešao pa izduvni ugradio na mesto usisnog..
To o mehaničkim osobinama šipki podizača nikada nisam ni čuo, ali sada znam i to..
Hvala još jednom..
 
Opet vi sami namećete svoje zaključke, nema potrebe da nastavljamo raspravu. Ja vam želim sve najbolje! Pozdrav
 
U potrazi sam za nekom kopačicom ili vučnom frezom do 50000 dinara a za oko mi je zapao ruris dac 7000k.
Ima li neko iskustva sa ovim rumunskim proizvodjačem?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Špartao sam jučer i danas kukuruz sa MTK po prvi put...
Smanjio sam joj zahvat na 55cm i ide savršeno...
Iskoristio sam i motičice sa Vašara što sam kupio, i moram priznati, a posle oštrenja, ide kroz zemlju kao u kajmak kašika, i bolje "radi" nego sa originalnim...
Moram sada tražiti opet nešto takvo, da "naparim" za špartanje, jer sam prezadovoljan...
Ne radim ovih dana zbog ovih čestih pljuskova, pa imam vremena, a i ne mogu, pošto je kukuruz "prerastao", da izvedem klasično špartanje, traktorom i priključkom zvanim špartač, te tako "spadoh" na "manuelni rad"...

 
Добродол, за мале паре купи или се направи шпартач који се подешава у свим правцима. Точкови 12-ке и да видиш посао. Ако је баш баш равна њива може и на 62 цм да се рашири. Само да не мора мотика.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Добродол, ако имаш потребе за шпартање култиватором, могу да видим да ли би мој ујак продао засебно шпартач, да л' ИМТ-ом или чији већ, али свакако фабрички, кога је он, практично неупотребљаваног купио за своју кинеску дизелску кангрбу. Тај шпартач је класичне конструкције, са три мотичице - просто као једна секција "правог" шпартача.
 
Ovo je bilo "iznuđeno" rešenje....
Nije moralo da se šparta, čista je njiva, vidi se na slici, prskanje perfekt uspelo, imao sam vremena, pa rekoh da i to odradim, kad već ne mogu traktorom ući, a MTK može...
Dosta ima praznog prostora gde kukuruz nije nikao, seme izbacilo klicu, ali se i osušilo, zbog nedostatka vlage u tom kritičnom periodu nicanja, pa je time otvoren prostor za nicanje korova, jer imaju idealne uslove, vlagu u poslednje vrijeme, i prostor....
Zato sam "preleteo" sve...
Imam u planu da napravim špartač za MTK, ali opet, treba i za to vremena, te tako pokušah ovako, i uspelo je, ostalo mi samo 6 redova od 37 koliko imam na njivi...
Oterala me kiša danas popodne, ove 2 litre što su pale...
Sutra bi trebalo da završim...
Зорге možeš pitati pošto je, ako prodaje, i škljocni koju fotku da vidim kakav je...
Ako nije skupo, da ne gubim vrijeme sa pravljenjem, mada imam već spremnog materijala, i "pačju nogu i lastine repove".... 😉
Slobodno vrijeme me sputava...

Jedno pitanje, jel' kada špartate opteretite MTK tegovima, ili je dovoljno metalni točkovi i sopstvena težina ?
Ova moja Hondica mi nekako lagana, 'oće da se bacaka kada naiđem na red gde je prošao traktor u prskanju, i poklopi se sa tragom u sejanju....
I opet, nemam vremena za eksperimentisanje, otud moje pitanje, mada mi, do neke naredne prilike, a u skorije vrijeme jok, neće trebati špartač za MTK...
S druge strane dobra mi je ovo reklama bila, nailazili ljudi atarom, pa se raspitivali za cenu špartanja, jer stvarno odlično ide, doduše sporo i utrošak goriva nije zanemariv...
Duvandžija jedan se baš zagrejao, a nisam znao šta da tražim, niti da obećavam nešto, kad ni sam ne znam kada ću opet na posao da krenem, čeka me put u Centralnu Srbiju, terenski rad....
Novi PRC Kina-Honda motor se pokazao da vrijedi svaki uloženi "ojro" od onih 90 koliko je koštao prošle godine, i radi odlično, nije štucnuo, nisam čak ni ključ za svećicu nosio sa sobom, toliko sam bio siguran u njega i preporuka i za snagu i pouzdanost ; e sad, za potrošnju, nemam reper za poređenje u odnosu na drugi ili sličan motor, za ovaj vid upotrebe, a pogotovo ne na stari originalni Honda motor, jer nisam se puno "družio" s njim....
 
Кад сам шпартао са мтк нисам користио тегове, нема потребе. Имам металне точкове са њима могу да идем 2 брзином, мањег су обима. Са 12-ицама прва брзина. Потрошња је била испод једног литра на сат. Може и 2 брзина али онда хоће да клиза лево десно и није толико прецизно. Шпартао сам кукуруз био ми је до рамена. Радио сам и соју и сунцокрет али то је напорније, ужи су редови.
За кукуруз ми је требало око 4 сата 1 јутар.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Зорге možeš pitati pošto je, ako prodaje, i škljocni koju fotku da vidim kakav je...
Немој ја да ти шкљоцам фотке, жив ми ти. ....Јер сам скоро то радио својим фоном и било је очајно. Бољу слику ћеш стећи да ти га речима опишем. Какогод, прво ћу питати ујака да л' се култиватора и опреме решава у пакету или како ко наиђе да му нешто треба. У сваком случају, знам да ко ујаку да ајн тојзент ојра, узима мало хабан дизел култиш, ИМТ приколицу, фрезу, плуг, шпартач, додатне веће котаче за транспорт...
 
Pozdrav braco! Planiram da kupim motokultivator da ima i mogucnost kacenja kosilice.
Planiram da obradjujem nekih 30-ak ari (pretezno kukuruz) plus da kosim jos 15-ak.
Mogao bih da odvojim nekih 800-1000e najvise, pa mi bi puno znacila vasa preporuka sta bi bilo najbolje da kupim za taj iznos a da dobijem i vucnu frezu i kosilicu (prikolicu bi kupio naknadno kad skupim jos para).
Razmisljao sam da uzmem novu IMT wema sa linka ispod pa me zanima vase misljenje o tim masinama.


Takodje sam otvoren za sve ostale preporuke vezane za polovne masine posto koliko vidim ovde se polovne pretezno preporucuju.
Nije mi strano popravljanje i otvaranje masina tako da verujem da i to moze da vam pomogne da mi date adekvatan savet.

Hvala vam puno unapred i zeljno iscekujem vase savete! :)
 
За 1000€ тражи нешто друго, половно. Може за те паре да се узме све.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja sam kompletnu priču počeo praviti oko Honde F400.
Imam i priključak pumpu za zalivanje, planiram vučnu frezu i još neke..
e90b0f0d7b1db4570c83f505c0aa8c8d.jpg
caa2386f5d8a80c55cac11151a4b4045.jpg
5161b12f428aff8420becee5a07b457e.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Hvala puno!
Jel imate neki predlog koji tacno model bi bio dobar (sem Honde f400) i da li ima nekog ko bi mogao da mi pomogne da kad kupujem masinu mozda da se cujemo preko whatsapp-a da baci pogled na masinu posto se ja uopste ne razumem a i ne znam nikog ko bi mogao da mi pomogne po tom pitanju.
Takodje jel imate preporuku na kom sajtu je najbolje da trazim masinu?
Primetio sam da je Honda F600 dosta popularna ali pretpostavljam da ona ne moze da se nadje za te pare u relativno dobrom stanju?
 
Poslednja izmena:
Mislim da Honda F600 može da se skocka sa svim priključcima(uključujući i prikolicu) za manje od 'iljadarke..
Po meni ta mašina je optimalna.

Sa obzirom da se uopste ne razumem i nemam iskustva nikakvih za motokultivatorima, jel postoji mogucnost mozda da platim koliko je potrebno, da potrazis, da ih ti zoves (posto ce videti da znas o cemu pricas) i preporucis sta bi po tvom misljenju bilo najbolje da uzmem od onoga sto je ponudjeno na oglasima trenutno.
Znam da niko nema vremena da se bakce samnom za dzabe zato bih vrlo rado platio nekog ko ima iskustva da mi pomogne da ne napravim gresku koja ce me mnogo vise kostati nego to sto bih platio na primer tebi da odvojis vreme.
Naravno platio bih unapred.
 
Pokušaću da ti pomognem, ali nikakav novac za 'konsultantske' usluge nije potreban.
Ovaj forum je zamišljen da se članovi ispomažu koliko je kome u moći. ;)
 
Pokušaću da ti pomognem, ali nikakav novac za 'konsultantske' usluge nije potreban.
Ovaj forum je zamišljen da se članovi ispomažu koliko je kome u moći. ;)

Stvarno nemam reci. :)
Ako je tako, ja se bavim digitalnim marketingom (oglasavanje na drustvenim mrezama pretezno) tako da ako ja nekome mogu da pomognem, uradicu to sa zadovoljstvom. :)
 
Nazad
Vrh