Motokultivatori - opšta tema

Nasao sam ove 3 koje su mi privukle paznju pa ako mozete da pogledate i da mi kazete sta mislite.


Prva nema papire, druga ima a za trecu nista ne pise.
I jos jedno pitanje, sta mislite da li je bolje uzeti dizel ili benzinski motor za moje potrebe?

I unapred izvinite sto cu biti malo dosadan u buducem periodu dok ne kupim masinu. :)
 
Pomoći ću ako mogu, a tvoja pomoć ako ustreba znamo da imamo i stručnjake te vrste..;)
Ali je pravilo da nema profita na forumskim kolegama, piće i klopu niko ne odbija kada ima prilike..
BTW, skoro je poznanik kupio od babe koja je prodavala pokojnog dede imovinu, baš tu F600 sa svim priključcima za 350 evara.. Ali takvih stvari nema na oglasima..
 
Nasao sam ove 3 koje su mi privukle paznju pa ako mozete da pogledate i da mi kazete sta mislite.

Prva nema papire, druga ima a za trecu nista ne pise.
I jos jedno pitanje, sta mislite da li je bolje uzeti dizel ili benzinski motor za moje potrebe?

I unapred izvinite sto cu biti malo dosadan u buducem periodu dok ne kupim masinu. :)

Ma ima toga, ništa ne brini ako budeš strpljiv naći ćeš dobar primerak, ali na tvom mestu ipak bih radio gledao nešminkane mašine.
Vidim recimo da je ova gore freza iz Futoga baš sredjena, ali možda je i dobra..
Uzmi da je mašina sa motikama prosečno oko 350€, vučna freza oko 250€, plug oko 70, prikolica 200-300, kosa 150-250, metalni točkovi oko 40, pa možeš kupovati i iz delova..
 
Razmisljao sam da uzmem novu IMT wema sa linka ispod pa me zanima vase misljenje o tim masinama.
Ја сам једну "Веиму" са дизел мотором склопио из кутије у којој је дошла, потом сам смонтирао калемове и магнет као и назупчени венац на замајцу и на крају алнасер. Потом сам имао прилике и да мало фрезирам њоме.

Оно што је мене пријатно изненадило био је квалитет израде - јако лепи одливци и педантна машинска обрада склопова, што не треба да чуди јер, колико сам скапирао, та фабрика спада у прву лигу кинеских произвођача те ситне технике. Култиватор са којим сам имао посла, имао је и прикључно вратило, али је коришћена фреза која се поставља уместо точкова. Свиђа ми се што мотор (клон "Јанмара" Л70), иако са само 6 или 6 и по коња, има довољно обртног момента од лера до максималних обртаја и што заиста мало троши, а није ми се свидело што та кангрба има око 120 кила и мотор досадно клопара као што то чини сваки једноцилиндраш и вибрира више од бензинаца. Да поменем и да у прво време можеш да очекујеш да ћеш имати посла са упасивањем којекаквих ситница на своје место, да функционишу лако и поуздано, типа подешавања сајли, команди и којекаквих сличних ситница.
 
Ma ima toga, ništa ne brini ako budeš strpljiv naći ćeš dobar primerak, ali na tvom mestu ipak bih radio gledao nešminkane mašine.
Vidim recimo da je ova gore freza iz Futoga baš sredjena, ali možda je i dobra..
Uzmi da je mašina sa motikama prosečno oko 350€, vučna freza oko 250€, plug oko 70, prikolica 200-300, kosa 150-250, metalni točkovi oko 40, pa možeš kupovati i iz delova..

Hvala puno na savetima! Onda necu da zurim vec cu polako da gledam po okolnim selima da li ima nekih zanimljivih masina za male pare.
Takodje kad kupim, Boze zdravlja pravim slavlje pa ce biti svega! :) Hvala puno jos jednom.
 
Ја сам једну "Веиму" са дизел мотором склопио из кутије у којој је дошла, потом сам смонтирао калемове и магнет као и назупчени венац на замајцу и на крају алнасер. Потом сам имао прилике и да мало фрезирам њоме.

Оно што је мене пријатно изненадило био је квалитет израде - јако лепи одливци и педантна машинска обрада склопова, што не треба да чуди јер, колико сам скапирао, та фабрика спада у прву лигу кинеских произвођача те ситне технике. Култиватор са којим сам имао посла, имао је и прикључно вратило, али је коришћена фреза која се поставља уместо точкова. Свиђа ми се што мотор (клон "Јанмара" Л70), иако са само 6 или 6 и по коња, има довољно обртног момента од лера до максималних обртаја и што заиста мало троши, а није ми се свидело што та кангрба има око 120 кила и мотор досадно клопара као што то чини сваки једноцилиндраш и вибрира више од бензинаца. Да поменем и да у прво време можеш да очекујеш да ћеш имати посла са упасивањем којекаквих ситница на своје место, да функционишу лако и поуздано, типа подешавања сајли, команди и којекаквих сличних ситница.


Hvala puno na prenetom iskustvu, mada posle dosta citanja ipak sam odlucio da uzmem Hondu F600 jer i pored toga sto je svi preporucuju, vidim da su delovi dosta pristupacni i ima dosta snimaka na Youtube-u kako se sta menja/popravlja i slicno.
Hvala jos jednom! :)
 
Зорге, кад тај кинески мтк преживи 30+ година рада и учења на њему онда можемо рећи добар/одличан. Ово је лично моје мишљење.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Slažem se sa kolegom, Honda f600 je prava stvar za takve poslove, dovoljno jaka i ekonomična, uzmi nju i nećeš se pokajati.👍
 
Зорге, кад тај кинески мтк преживи 30+ година рада и учења на њему онда можемо рећи добар/одличан. Ово је лично моје мишљење.
...А ми да доживимо тих 30 година, да констатујемо у каквом је стању - то је још важније. ;)

Да не будем погрешно схваћен, просто сам пренео неко своје кратко искуство са једном "Веимом", as is, што би рекли 'Мерканци. Заиста сам у то мало прчкања по мотору стекао утисак да је веома простојан производ који није за једнократну употребу.

Исправка - мало сам презупчио и мислио да ме је "Сапатник" питао за шпартач за култиватор, а онда испаде да је то био "Добродол", па је је ово испод намењено њему.

Него, питао си за шпартач, да ли се продаје. Питао сам и чуо: да, продаје се, али у пакету са читавим инвентаром, просто да буде пуна приколица којекакве опреме, када неко дође да погледа култиватор.
 
Poslednja izmena:
Па види овако у мојој породици је један имт од 1985 године, дакле старији од мене. И ја учио да возим и да га користим и моја браћа. Тако да је положио тест времена. И још има живота у њему иако има ко зна колико сати рада. Пре 3 године сам узео једног 1974 годиште стари тип. И тај ради пуном паром. Тако да вреди узети то од твог ујака. А ове нове чија је цена иста или мања од половног по мени треба заобићи.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Samo da ispravim, te stare su bile čiste Agrie, a nove donekle IMT..
Pravili smo solidne kopije..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ljudi koja je razlika između original Honde i Mio standard? Totalno su me zbunile...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Honda je marka motora koju je ugrađivao Standard Osjek, pored Honde su ugrađivani Tomos i Briks motori, a postoje modeli motokultivatora Honda f400,420,600,620...A Mio Standard je takođe model motokultivatora kao što su 220,265,300,350...
 
Honda je marka motora koju je ugrađivao Standard Osjek, pored Honde su ugrađivani Tomos i Briks motori, a postoje modeli motokultivatora Honda f400,420,600,620...A Mio Standard je takođe model motokultivatora kao što su 220,265,300,350...
Hvala puno Nikola.
Pratim malo oglase i tražim pristojnu hondu koja bi mi trebala za košenje voćnjaka od 60 ari i obradu bašte od nekih 30ak ari.
Ove f700 mi se sviđaju zbog izbora brzina i samog gabarita pa ih pratim a u opticaju je neka fina f6XX

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nikola1312-jel ti treba sa papirima ili bez? ovde kod mene se mogu naci f600-620 za 300-500e sa frezama i ostalim orudjem ali bez papira...i to pristojni kultivatori
mi smo jutros kupili f600 registrovan na zutu tablu,sa prikolicom,metalnim tockovima,tegovima,12ke tockovi sa dobrim gumama,2 pluga ,spartac sve za 700e....pali radi ide..motor sam joj generalisao pre mozda 7-8god...sminka 0 bodova
i to posle 6 meseci trazenja masine sa regularnim papirima...
slike kad stignem ubacicu
 
Pitanje za vas koji ste več menjali motor na kultivatoru.Kupio sam dizel agregat bez generatora-spaljen i sad me zanima na koji tip-marku kultivatora bi se ovaj motor mogo ugraditi.Slikana je osovina i zadnji kraj motora.Sigurno treba preraditi poluge gasa jer sad je vezano preko regulatora.










 
Ovo kod tebe je 178, sa konusnom osovinom.
Ide na IMT 407/507, Gorenje Muta/Kosor/Maestral, Labin manji, razni talijanci i svuda gde ide mali Lombardini.itd
Doduše, treba ti ploča za adaptaciju, koja stiže sa tim motorom
Može i na Hondu F600/700 uz malo strugarskog rada na remenici..
Ukratko, može na maltene sve osim 506..
 
Društvo imam ponudu za f600 sa kosom,kopačicom, svim tegovima i točkovima,plugom,vadilicom za krompir, prikolicom i rezervnim motorom.
Šta mislite?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh