Motokultivatori - opšta tema

Jasno je meni šta vi govorite, mi živimo u Srbiji i ovde je sve dozvoljeno i svako se snalazi kako ume. Niko ne bi registrovao frezu da se ide čitati sa njom po glavnom putu, već da bi se obavila neka vrsta radova bez poteškoća i ometanja policije, glavni pit se svakako treba izbegavati biciklom a kamoli motokultivatorom
 
Pozdrav svima prijatelj ima ponudu da za 650e kupi hindu f700 sa vucnom frezom i kopačicom. Može li li neko da mi kaže u par rečenica kakva je to freza a njemu je potrebna za baštu i malo neko košenje voćnjaka.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
F700 je jaka mašina, ali ja vučnu frezu za nju još nisam video. Od F600 ne odgovara..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Šta onda preporučuješ od vučnih freza koje imaju dobro uskladjenu brzinu i obrtaje freze? Moj komšija je pri stavu da od Italijanki(valpadana i lombardini) nema boljih i da Honda ne može vodu da im nosi...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nemam vremena da češljam temu a treba mi hitno informacija.
Koji motokultivator može da bude adekvatna zamena za imt 506?
Dajte neke predloge i cene ako može.
 
Molim vas za pomoc, skinuo sam glavu da zamenim dihtung glave i kasnije sa nastelujem ventile , nisam obratio paznju i sad ne znam jednu stvar. Sipke podizaca ventila za usisni i izduvni jel zna neko koja je bliza motoru.
Slika 1
Slika 2
Slika 3
Slika 4
Slike 1 i 2 su od freze gde su podizaci , a slike 3 i 4 su iz servisne knjige al me tamo bune slike malo.
 
Kao prvo niste napisali o kojem Motokultivatori se radi, od malog Mio do Lombardinija, kao drugo mislim da je svejedno oba podizača su ista, samo se ventili razlikuju. Neka me neko ispravi ako grešim
 
@Vranjanac93
Usisni podizač ventila ti je prvi do cilindra.
01838a02fdb5ac46f02252c3f26714ac.jpg
 
Poslednja izmena:
A kako razlikovati koji je koji podizdč kad su oba ista i imaju iste mehaničke osobine? Mogu oba biti usisni ventil ako im je dužine ista? Slažem se da je ventil do cilindra usisni, ali podizači su potpuno isti.
 
^
Aha, znači ukoliko imam nekim slučajem više od srednje škole, to nebih smeo ni pomenuti, pošto nivo znanja koji pokazujem nije ni za srednju?
Po tebi bih još trebao nostrifikovati diplomu ili proglasiti za nevažeću, pošto ništa ne znam..:unsure:
 
Čim vi pišete ne bih zajedno dovoljno mi govori da ne trebam ni ulaziti u raspravu sa vama o nekim dubljim temama kao što su mehaničke osobine i sastav materijala od kojih su ventili i podizači. Ja ću vam reći pošto vi ne znate, podizači su potpuno isti od oba ventila što se tiče mehaničkih osobina, razlika je samo u ventilima što je izduvni obično manji i jedan od njih je magnetičan što je obično usisni. A što se tiče vaše diplome o tome ne bih previše raspravljao, kao i o tome koliko znate. Ja ni jednog momenta nisam rekao da ništa ne znate, to je već vaše pogrešno shvatanje. Pozdrav
 
Nazad
Vrh