Motokultivatori - opšta tema

Stelovanje dobosa na motokultivatoru!

Posedujem FPM(IMT) 408 vec duzi period, na njoj nisu podesene kocnice od kad je kod nas.
Posto vise ne mogu da se mucim sa tokom freziranja i drugih operacija... Da li neko zna da mi objasni kako da povezem dobose sa sajlama.
Da pojasnim. Sajle su bile prikacene ali nisu radile kada se povucu..sto znaci da moram da otvaram i da dodjem do dobosa..

Послато са SM-J510GN уз помоћ Тапатока
Ovo je ta masina
c997c99d59647403a0743eaa75ae4183.jpg


Послато са SM-J510GN уз помоћ Тапатока
 
Je l ide kakva platna izmedju cilindra i korpe? Zanemarite prljavrsinu, slikao sam stari deo, posto noviji je sklopljen
7355fa717e38a692e7ff911da3739e00.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Snasao sam se.... Gde se sipa ulje u menjac? Tamo gde su lamele i zupcanici

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Уље сипаш са леве стране иза карбуратора, имбус кључ. И пожељно намазати ламеле уљем код склапања. Треба око 0.5 литара уља. А подлошка која је и била, пар мотора сам расклапао било је и по 2-3 танке подлошке. Нисам сигуран али мислим да су и код томос аутоматика исте подлошке.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pozdrav drustvo...
Planiram kupiti imt 506, pa me zanima kakva je za kosenje? Meni licno treba za medjuredni prostor po kupini i malini ... Nikad ranije nisam imao motokultivator pa bi mi svako iskustvo i savet dobrodosao... Za 506 sam se odlucio zbog cene, odnosno zbog moje kupovne moci. Naravno mozete predloziti bolju opciju u toj ceni... Hvala
 
Jest da je proslo vremena od Nemanjinog sklapanja 506...ali,,,,neidu nikakve platne na radilicu ili na kvacilo.jedina platna(2mm) ide na izlaznu osovinu posle velikog zupcanika tzv tanjirastog....platne podmecu oni koji nece da kupe lamene....lamele se potrose i onda kliza kvacilo...brzinsko svercersko resenje je podbaciti platne pod burence ali to ne drzi dugo.....kad se montiraju lamele u bilo koje mokro kvacilo...novu lamelu/le obavezno potopiti u ulje najmanje 6 sati pa onda sklapanje i rad..u suprotnom kvacilo ne radi kako treba i opet crknu lamele....
cep za supanje ulja ke ujedno i kontrolni cep....nalazi se u ravni talozne casice filtera vazduha ali na strani karburatora....sipati dok ne preliva....sipati sae 30..15w40...nikako sae 80/90...kvacilo nece dobro raditi kad je hladan motor....iznad kontrolnog cepa se nalzi isti takav cep..njega odvrnuti i sipati par kapi ulja..tu se nalazi zabravljivac osovinice od viljuske za brzine....vremenom se rasusi zabravljivac i tesko se ubacije u brzine....


Amper91
Po meni mislim da vam je bilji izbor honda f600 sa kosacicom ili pak sa striznom kosom...
lakse upravljanje jel ima blokade.manja potrosnja goriva
dok kod 506 ide sve na misice..trosi kao prva ljubav i bucna....
 
Поздрав, знате ли где се може купити нова ручица гаса Агриа200 (ИМТ 502). Да ли одговарају ове од ИМТ 504.
 
To je isto kao na svim Agria/IMT frezama/motokultivatorima.
Nemožeš kupiti samo ručicu mora ceo mehanizam. Nije baš jeftino.
 
Одговара и са мио стандарда, узео сам на отпаду једну ручку. Ако је сајла у питању. Ставио сам на 506.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Htio bih da kupim motokultivator... Nije zurba, ne znam nista od tog al eto, ucio bih se pod stare dane :)
Za pocetak za svoje potrebe dok se ne naucim a poslije mozda i da zaradim nesto. Trebao bih konkretno savjet koja marka i model su "dobri" pa da znam sta da pratim u oglasima. Juce sam malo pricao s ovim sto mi je frezao bastu, on kaze obavezno lanac, ne remen i nesto u vezi redukotra da bude al nisam razumio sta. Uglavnom on kad kosi mora okrenuti rucke pa onda kosi u rikverc a rikverc mu ima samo jednu brzinu i to mu je prebrzo pa se kosa gusi... Kod njega je benzin a kaze da je bolji dizel pa da kupim dizel ako sam u mogucnosti. Oko mene je sve brdovito tako da ne treba nesto preveliko. Eto toliko pa sad ako mozete sta predloziti...
 
Nisam siguran da sam razumio, kako sam vec rekao ne znam nista od tog. Znaci remen je u pitanju, nije lanac i onda kad se premjesta ubrza/uspori. Koliko vidim u oglasima to su benzinci? Cijene su pristupacne to vidim
 
F600/700 postoje i dizeli a može se ugraditi i domaći Kipor.
Ali ako si već mator čovek(kao i ja), jel više voliš da sadiš lagano ili da kao štediš gorivo.
Zato ti preporučujem benzinjaru koja radi tiho i mirno(nema ludačko 'drmanje')

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh