Motokultivatori - opšta tema

Imam 38 godina, imam 10 duluma iza kuce, tjerao bih familiju da sadi nesto, jbg, svi nesto rade a moji samo leze. Ali htio bih ako budem kupovao da kupim pravu masinu, jaku, brzu, da napravi posao a ne da se pati
 
Aha, ti misliš da će kupovina freze natetati ove tvoje da nešto rade?
Ako hoćeš brzu i jaku, a dovoljno si mlad nije ti žao snage, onda uzmi Imt509 ili 506..
Sa njima će zaista imati osećaj da si radio..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Verovatno zato što važi ona: kol'ko para tol'ko muzike..
Btw, ipak ti preporučujem da to negde malo isprobaš u praksi, pre nego tresneš pare i kupiš.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel bas tolika razlika da je dupla cijena?

Ne zurim nigdje, kontam da je to najbolje na zimu kupiti, zato se raspitujem koji model da pratim u oglasima i zimi a i do zime jer kad vlasnika ne bude a nasljednici budu prodavali to ce biti dobra cijena :)
I kad ne bih orao i frezao treba mi kosa, sve mi je teze naci ko ce pokositi ovo mimo baste i vocara, trimerom je danguba

Ima u selu imt 414 sa prikolicom, nista od prikljucaka, izgleda kao nov 1300evra mozda i malo nize. Valja li to cemu, procitah ovde da ih zeza mijenjac a i prikljuci su im poskupi?
 
Ima neka mera 19,8 koliko se sećam.
Ali najsigurnija metoda ti je da meriš. Kada razdvojiš motor i menjač, izmeri od ravne površine zvona do druk ležaja. Imaš na drukležaju opciju da ga zakrećeš i tako ostvaruješ tri visine.
Na motoru kasnije ostvari meru sa žabicama do ravne površine na koju naleže zvono 1mm. Trebaće ti i lepak za vijke za štelovanje korpe..
 
Najzesce je kad me zovu ljudi sa 80g, i naruce tarup da kose po strancinama. Posle par kosenja prodaju j tarup i kultivator.
Ja dok sam je imo raskosim uzbrdo i nizbrdo uvece pa tek sutra nastavak,inace pi meni je za ljude preko 100kg bas mocne.
 
Isprobano, vrlo praktično po pravcu.
d8a194cb5ae0d1f2431eea2b0250b1bd.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ako dobro vidim ovo je IMT 506?
Okrenute rucke na prednju stranu, tockovi za kosenje i freza koja se kaci gde i kosacica.
Ovo je pravljeno da bude ovako?
 
Nakacena je freza koja je fabricka za imt504, tako da nema uticaja tvrdoca tla, neravnine, veličina dzombi, tvrdi predmeti, prašina... Problem nastaje kada je teren izrazito tvrd, gde freza odgura kulivator, čak i sa nakacenim tegom.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Пре пар година сам видео нешто слично само кардан окренут назад( хомокинетички зглоб и полуосовина од југа кратка). Разочарење брз, а ножеви не стигну да уситне добро. У ораном је радио а у чистој башти тешко. Кад се притисне буквално га фреза погура. Није за ово ма колико би волео да нешто овако направим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ta freza se zakaci bez nekih dorada sa 504 na 506 ili je potrebno nesto prilagoditi na samoj frezi?
Odgura ga freza? Zar se freza ne okrece u suprotnom smeru od okretanja tockova pa tako dobije bolje sitnjenje?
osim ako ga ne odgura na stranu gde vrti freza...
 
Meni je postavljen na najveću dubinu, motike se vrte daleko brže nego kod običnog kultiviranja, čak sam jedno vreme nosio dva tega kako ga ne bi freza gurala, ali tad bukvalno i put kultivira na najveću dubinu. Ovako sa jednim tegom dobije na težini, i ujedno izbalansira frezu sa druge strane.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ta freza se zakaci bez nekih dorada sa 504 na 506 ili je potrebno nesto prilagoditi na samoj frezi?
Odgura ga freza? Zar se freza ne okrece u suprotnom smeru od okretanja tockova pa tako dobije bolje sitnjenje?
osim ako ga ne odgura na stranu gde vrti freza...
Nema nikakvih dorada, samo se zakači. Potrebno je da 506 bude sa hodom unazad, jer se kreće unazad,i freza se okreće "unazad" zato su drške okrenuto postavljene.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pozdrav svima! Nov sam u ovoj temi. Trazim frezu, kultivator za vecu bastu. Gledam polovne Tomose, MIO Standard, Honde u oglasima ali stvarno ne znam sta da kupim, pa bih ovde trazio savet, predlog do nekih 200 EUR. Hvala!
 
Pozdrav svima! Nov sam u ovoj temi. Trazim frezu, kultivator za vecu bastu. Gledam polovne Tomose, MIO Standard, Honde u oglasima ali stvarno ne znam sta da kupim, pa bih ovde trazio savet, predlog do nekih 200 EUR. Hvala!
Kad uzmeš u obzir da su fiskars držalje 20€, motika 20, grabulje 20, onda bolje to kupi kvalitetno, jer za 200 ces kupiti kulivator za jednu sezonu, i sledeće ces ga prodati na kilu, jer više od toga neće vredeti. Ili da kreneš po srbiji da pretražujes, sigurno neka baka za te pare prodaje dedinu zaostavstinu, al ne ume da stavi u oglas.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh