Motokultivatori - opšta tema

Cene polovnih motokultivatora su potpuno nerealne, verovatno zbog toga što su prodavci uglavnom preprodavci , četka , kilo farbe i 2.000 eura
 
Ma preskupo sve. Meni basta mala, 10x10...12x10. Nije neko gazdinstvo, al ko ce kopati, reko nesto da yzmem da kad zatreba prekopam lakse


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav! Ima li neki iskustva sa ACME ADN 37/2 dizel motorom? Zanima me kakav je to motor, cena odrzavanja, pouzdanost, potrosnja...
 
Imam ga je. Motor k'o motor, dobar.
Cena održavanja: jednom godišnje 2l ulja.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
U odnosu na lombardini, da li je manje kvalitetan i manje pouzdan? Stavio bih ga na mali labin... Da li je mnogo para dati za njega 250e, u dobrom je stanju, lako pali, ne dimi, nedostaje mu farbanje i da se zameni cep ulja...
 
Motor je bez nedostataka, ali bih rekao da je pretežak za mali labin. Taj motor može pogoniti i veliki labin bez problema.
250€ je smešna cena ta taj motor ako je sigurno ispravan(mada neverujem da je besprekoran za te pare).
Ja sam napravio reviziju na mom motoru sad je kao nov i nebih pogledao ni 500€ ponudu.

Evo kako to izgleda kod mene. Tera motokultivator od 400kg i u oranju mu ne fali snage..
12450b4eadfe6247e87769919193c586.jpg
9d9dee16ed6c631fc3d6ea53196a2b37.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ima jedan u susednom selu na velikom Labinu ovakav Acme, samo freziranje radi sa njim, nije bilo problema.
Ja ga imam na samohodnoj kosacici i pre par god od jednom je poceo da dimi i na kraju da izbacuje ulje na auspuh, kad smo ga otvorili karike su bile jako lose.
Radili smo dosta pre toga sa kosacicom, kosene su velike baste i skoro da je radila bez stajanja po ceo dan, da li je to uzrok, nemam pojma, ne bih rekao da se pregrejao motor ali drugi razlog ne verujem da postoji.
Sve u svemu ne bih bezao od njega, po meni mirniji i lepsi rad ima od Lombardinija.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Evo slika i snimka rada motora...




Po izgledu jeste malo ofucan, ali cini mi se da ima dobar rad, lepo prima gas, nema lufta u radilici... Moguce da za te pare ima neku zackoljicu...
6b320a1df404121f4.th.jpg
517b8d0f7d6bafe8f.th.jpg
4b44d4c2c3310fb49.th.jpg
37e7d3f4fe9a7f77f.th.jpg
26051a088b1150d6c.th.jpg
1dcf131d1d183a45d.th.jpg
 
Poslednja izmena:
Tesko je znati zasto je povoljna cena, to obicno kasnije bude jasno

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa to mu je cena za malo rizika.
Ja nikada nisam naišao na polovan motor da netreba da se sređuje.
Treba uzeti u obzir da se do delova dolazi malo teže nego za Lombardini.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Znaci, vase misljenje je zaobici ovaj motor za ovu kintu? Mislim da za ovaj novac ostaje prostora da se nesto utegne ako je potrebno... I mislim da ovaj motor ne moze da se meri sa novim kineskim motorima za 280e...
 
Nije to loša cena, ako ti sve drugo odgovara.
Ja sam na moj uložio: karike, leteći ležaj, uložak pumpe, uložak dizne, filter ulja, filter goriva(u rezervoaru), osovinicu klackalice(napravio sam), dodao cev za podmazivanje klaclalica.
To je sve izašlo oko 150-200€ ne sećam se tačno, ali sada znam šta imam.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
А где уопште налазите делове за моторе који у нашим крајевима баш и нису мејнстрим?
 
Nimalo prijatan poduhvat.
Ja sam preko neke veze nabavio delove Finipianti, a uloške dizne i pumpe preko mog bošiste iz starih zaliha..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Zorge jako je cudno sto neki ovaj motor nikad nisu videli a kod nas je sasvim normalna i svakidasnja pojava...
Stavljaju ljudi na cirkulare za drva, cepace, na svakakvim strojevima nalaze primenu.
Mirosti, ima kod nas neki, donosi delove iz Italije za kosacice i ta njihova cuda ali su cene ne daj Boze da ti nesto zatreba...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Otiso ACME motor, ugradjen u neku samohodnu kosacicu kupljenu na otpadu, izbacili ovi iz komunalnog... Mnogo sam razmisljao i dvoumio se... Sta mislite na kineski dizel, kako li se pokazao, sta gledati prilikom kupovine? Da li im je snaga od 8ks i 14ks realna, kao sto pise?
 
Ja imam kipor od 8ks na Goldoni frezi i prezadovoljan sam, lako pali, ne hvali mu snage, bas malo trosi sto se mene tice za svaku preporuku.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zasto na motoru od motokultivatora (tek je uradjena generalna) na auspuh kaplje crno ulje? Motor radi odlicno razradjuje se vec nekih 2h Nema plavog dima vec jednostavno pomalo kaplje crno ulje na auspuh a ulje u karteru novo(nije crno)?
I meni se to desava, menjao sam karike. I na auspuhu se pojavi kap ulja, meni se cini da kroz izduvni ventil dodje ulje...
 
Nazad
Vrh