Motokultivatori - opšta tema

Ako ni se bas nebude sviđalo kako masina radi imam i rezervni motor mislim da bi bio taman i da palim ko covek na kljuc
EXsZrb.jpg
 
imam sigurno jedan podizac....imao sa dva ali sam jedan skratio trebao mi je za g150 u decembru
potrazicu sutra...nazovite me na 0612087284
ima tu par resenja
frezovanje sedista da upadnu ventili vise...brusenje ventila...imao sam u ponudi i nove ventile sa duzim stablom...
cimnite me sutra pa cemo videti sta mozemo da uradimo... ako bude i trebalo navaricemo podizace i prestrugati
taj slucaj je nazalost cesta pojava..valda ih mrzi da vade i bruse ventil
od 30tak motora sto uradim generalne godisnje...bar na 10 je to uradjeno i obavezno fali oprugica regulatora gasa ..
 
Brkin-sonta je resio problem podizaca ventila na G200 motoru, produzavanjem istih je vracen zazor u nominalne vrednosti. Svaka cast za majstorluk i sve pohvale za rad.
 
Poštovanje članovima. Molim odgovor na pitanje ako iko zna ,koliko troši benzina na sat rada IMT 506 za freziranje ,oranje ako je motor u dobrom stanju .
Hvala unapred
 
Dal je neko zainteresovan da kupi imt 504?
Na njoj je ista mašina kao na 506 samo je ram malo drugačiji, fabrički ima jednan točak ispred sebe pa radi kao motokultivator i može brže da uradi baštu nego 506. Točak joj preko menjača održava brzinu kretanja a ide brže i lakše u dubinu jer se može više nasloniti na ručke da održava dubinu a ne da se čeka da sama svojom težinom prokopava ispod kao što je problem kod 506. Ali ne može da vuče prikolicu osim da se prepravi kao što je jedan moj komšija uradio, probušio kućište i ubacio osovinu i još jedan točak i sad ima dva točka i radi kao motokultivator. Imao sam davno tu 504, to mi je bila prva freza pa posle par godina promenim za 506 pa mi to ispalo još lošija varijanta kad u proleće treba razbiti koru u jagodi a imao sam i malo maline, pa onda debelo doplatim za labina. Ima je jedan moj drug (ne tu prepravljenu nego sa jednim točkom, kako je fabrički), duguje mi nekih para (ja mu malo dodao letos da kupi kombi) i nudi mi frezu. On već treću godinu ne sadi baštu jer je u prigradskom naselju i dozidao je garažu (radionicu) i nema više mesta u dvorištu. Tvrdi da je u dobrom stanju osim što mu je zadnje proleće (kad je koristio) bio prokapljao rezervoar pa mu zatim pukla i sajla za palenje. Rezervar je skinuo da okrpi i nije ni okrpio jer mu više freza nije trebala a u međuvremenu ga je i izgubio, jednostavno nema ga. Znači nema rezervar (ali mislim da bez problema pasuje od apenca 4 ili 6 i sličnog) a što se tiče palenja odvrnuo bih onu poteznicu pa proverio da li je samo sajla. I zavirio bih i kakve su motike i guma, verovatno je propala od stajanja ili je možda metalni točak (takođe fabrički nuđen pa kupac bira hoće li gumeni ili metalni) i slikao bih ako je neko zainteresovan. Verovatno je malo i porđala. Ja je nisam zagledao, ni prilazio jer me ne zanima, video sam da je gurnuta iza kuće pod neku nadstrešicu, samo mu smeta u onako tesnom dvorištu. Imam labina dizela već tri godine i ne planiram da se vraćam na benzinku frezu osim ako kičma počne toliko da me zeza da ne mogu da trgnem dizelku da upali (što mi se jedno jutro desilo ali sam uspeo posle malo razgibavanja, muče me malo leđa, štipao sam više puta kičmu zbog lakog života :sjasi:). Pa on pomenu frezu jer slabo ima posla i nikako da mi vrati para a za cenu smo nešto napipali na 150 evra i ostalo je da razmislimo obojica. Njemu se otac buni, kaže da je to malo a mati mu opet kaže prodaji, smanji dug. Žena već u godinama i bolesna a i stvarno mena gde više baštu, ostao jedan ćoškić dvotišta mali i da samo luk za sebe posadi. Nisu neke ni pare, 230 evra, a dobri smo, al jebiga treba i meni a i skoro pa godinu dana kako sam mu pozajmio. A ja nezainteresovan za frezu jer mi ne treba osim ako bih našao odmah kupca. A da je uzmem, na tu cenu svakako vredi, ali moram dati neki dinar za rezervar, sajlu, možda gumu ili i koju motičicu, pa da je prodajem ko zna kad bih prodao. I nisam baš neki za švercera da lažem i mažem i ubeđujem. Nemam vremena da je teram na pijacu jer radim stalno pre podne na poslu i ko zna kad bih je prodao preko oglasa. Šta vi mislite da li da je uzmem, i ovako ko zna kad će mi dati šta para. Ne znam ni sam, moram od nedelje napraviti pola sata lufta pa svratiti da je pogledam izbliza. Ako se i otac složi da je prodaju. Ako je neko zainteresovan pa da je i islikam onako kako stoji?

---------- Poruka napisana u 11:57 ---------- Prethodna poruka je at 11:42 ----------

BigBang pa nije to više nova mašina pa da pali kao kad je izašla iz fabrike. Možda malo svećica, platine karburator. A gorivo je sigurno duplo lošije nego što je nekad bilo, i to ti je već dovoljno da zeza. Ja sam imao dve takve pa sam uvek morao pola gasa ili više pa kad zaurla smanjim na malo, koliko da se ne ugasi, dok ne krenem prema bašti. A u bašti na pola ili dve trećine gasa, po sluhu. A kad je vruća i sve idealno ispravno i uštelovano onda može da se desi da pali i bez gasa, na leru.
Da li je još uvek na prodaju IMT 504 ?
 
Арпадбем, ако је мотор у добром стању( а и карбуратор) потрошња иде у фрезирању другом брзином први проход око 1 литра на сат.
Други проход трећа брзина 1.2 литра.
Орање 1.2-1.4 литре на сат.
Транспорт највише што сам трошио је 1.6 литара на сат али то је било да летим по атарском путу са 40 бала сламе.
Углавном не треба давати већи гас и гушити мотор већ брзина мање и мањи гас. Треба погодити где почиње да гуши мотор. У таквим моментима потрошња иде на горе.
 
Gore si trebao sipati 5 ili 10W30 za motor i onda imaš otvor dole na karteru za ispustanje,a dole je onda verovatno sipanje za menjač i tu možeš to gušće...
Ako je gore stalo 5-6 dl ,skoro je bio suv.
Sipao sam bio gore u motor to gusto sae 80za menjac malo proradio i taman tim uljem ocistio masinu...hehe.. nasuo posle 10w30 i odlicno radi..zasad, izgleda da mi se ranije gasila kopacica usled velikog manjka ulja..zbog pregrejavanja.. srecom nije zaribala. Odsad cu redovno menjati ulje i kontrolisati..
 
Поздрав свима.
Купио сам скоро ИМТ 506 (повољно :) )и сређујем га. Код претходног власника је пар година стајао.
Скинуо сам наслаге свега и свачега и опрао.
Хоћу да заменим уља/масти.
У мењачу је уље добро (чисто).
Али у телу (мосту), тј. на ланцима није. Првенствено у доњем делу, када одвијем завртањ (чеп) скроз доле, је црно и пуно опиљака (на слици).
Како и чиме да очистим и исперем ту стару маст и која је процедура да сипам нову?
Да ли би могао (на неки мени још непознат начин) да сипам горе (где се та маст сипа код ланца) бензин па да на доњем чепу испирам?
https://disk.yandex.com/i/HOC_MtZd_hilzQ
https://disk.yandex.com/i/x4EbvqtgPXvQsA
https://disk.yandex.com/i/6Hj3r-VDik_RBg
 
Za podmazivanje mostova izmesas 1:1 ulje za menjace sae 80 i tovatnu mast . Ja licno koristim praznu kartusu od silikona za podmazivanje tih mostova. To pozmazujes jednom u 5-10god ako neradis nesto preterano sa njom i ako nepusta na semerinzima osovine tockova.
Donji most isperes dizelom tako sto oboris masinu ka nazad ulijes dizel koliko mozes zacepis i malo provozas istocis koliko mozes i tako u krug dok nebudes zadovoljan . Stim da je navalis kontra da sto vise izadje to staro van.
Za gornji most neznam kako bi uspeo bez otvaranja cepova a i to ti ne preporucujem da radis. Ako nema metala i spona neopterecuj se puno.
Nemoj preterivati sa kolicinom masti koju stavljas u mostove , ovaj gornji ako je tako podmazan kao na slici je ok. Neznam da li imas uputstvo za masinu ali ako nemas naadji na netu i tamo imaju kolicine ulja i maziva detaljno napisane.
 
Kod drugara malo pre na tavanu ugledam novog malog goldonija sa kopacicom bez motora, tu je valjda bio onaj mali Lombardini od 8ks...
Pitao ga da mi proda ali nece ni pod tackom razno a ne sluzi mu nicemu, samo prasinu skuplja ali njegovo je

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Za podmazivanje mostova izmesas 1:1 ulje za menjace sae 80 i tovatnu mast . Ja licno koristim praznu kartusu od silikona za podmazivanje tih mostova. To pozmazujes jednom u 5-10god ako neradis nesto preterano sa njom i ako nepusta na semerinzima osovine tockova.
Donji most isperes dizelom tako sto oboris masinu ka nazad ulijes dizel koliko mozes zacepis i malo provozas istocis koliko mozes i tako u krug dok nebudes zadovoljan . Stim da je navalis kontra da sto vise izadje to staro van.
Za gornji most neznam kako bi uspeo bez otvaranja cepova a i to ti ne preporucujem da radis. Ako nema metala i spona neopterecuj se puno.
Nemoj preterivati sa kolicinom masti koju stavljas u mostove , ovaj gornji ako je tako podmazan kao na slici je ok. Neznam da li imas uputstvo za masinu ali ako nemas naadji na netu i tamo imaju kolicine ulja i maziva detaljno napisane.
Хвала на брзом одговору.
Имам сва упутства, али ово не пише како радити.
Тамо пише да треба сипати "полутекућу маст+уље за мењаче без адитива SAE 80".
Да ли је полутелућа маст у ствари товатна маст?
 
Da, polutekuca mast jeste tovatna mast. To ulje BEZ EP aditiva tesko da ces naci, i nemoj se opterecivati stim uzmi redovno SAE80 ulje i izmesaj u posudi nekom kasikom sa tovatnom masti i resio si problem.
 
Poslednja izmena:
imam motokultivator sa Brigsovim motorom(quantum xm 55) pa je na remontu, da li neko ima motokultivator sa tim motoro, treba mi slika kako stoje opruge kod mehanizma za gas.
 
Nazad
Vrh