Motokultivatori - opšta tema

Nije izgleda donji cep za ispustanje! Sipao gore stalo dosta oko 5 do 6 dl sae 80w90. Dole nije izlazilo nista, suv donji otvor ko barut. Bio znatizeljan pa i dole sipao stalo malo 20,30 ml cca.

Donji
https://www.imagebam.com/view/ME8FJOP
 
Gore si trebao sipati 5 ili 10W30 za motor i onda imaš otvor dole na karteru za ispustanje,a dole je onda verovatno sipanje za menjač i tu možeš to gušće...
Ako je gore stalo 5-6 dl ,skoro je bio suv.
 
Neznam od koje godine. Neki motori nemaju donji čep ispust za ulje. Navodno zbog ekologije. Da se nebi slučajno rasulo ulje .
To je čisto sranje, moraš preokrenuti motor nopako da isustiš staro ulje. Ili da imaš kakvu vakum pumpu pa da isisaš svo ulje.
 
Postovane kolege da li neko ima podizace ventila za Hondin G200 motor a da nisu bruseni naravno. Elem dosao sam u posed doticnog motora i sredio sam ga za svoje potrebe , masinska obrada itd stim da je neki prethodni strucnjak koji je rasklapao motor i stelovao zazor ventila obrusio podizace istih a ne ventile. Stoga motor kad radi poprilicno cakće . Pa ako neko ima nek se javi na pp ili vec kako god, uzasno me nervira klaparanje a i nebih rado da spalim ventile, jest da bolje zatvaraju ali 0,5mm je puno lufta za hondu
Uskoro slike
 
Da li možda odgovara neka auto felna, ili uz preradu, za imt506? Razmišljam da iskoristim tu felnu, zavarim prečke i tako napravim kandže. To sam video negde na oglasima.
 
Odgovaraju od forda eskorta 1991-1996 , 13ke su tockovi stinm da se moraju podbaciti podloske izmedju glavcine i felge ima lufta malo 2-3 mm zbog krivina na felni. Od zastave nepase. Neda mi se ici slikati da vidis kako izgleda sa 175-80/13 tockovima.
Da dodam da nema razbusivanja - original
 
Da li možda odgovara neka auto felna, ili uz preradu, za imt506? Razmišljam da iskoristim tu felnu, zavarim prečke i tako napravim kandže. To sam video negde na oglasima.
Upravo ja tako radim...isekao sam felne od golfa2, naravno suzio... Posle cu komade L profila na 10cm ili flah navariti...Hteo sam da kupim mgotove ali skupe su mi. Ovako cu malo po malo..
 
Evo malo vracanja u zivot F600Y masine. Da napomenem da je ista bila u svinjcu stajala a motor rasrafljen do najsitnijeg srafa u gajbi i kanti. Ako neko ima podizace ventila za istu nek se javi
EGQgRI.jpg
EGQUHN.jpg
EGQvlR.jpg
EGQrNt.jpg
EGQiVs.jpg
EGQPxn.jpg
 
Možeš da navariš krajeve ventila, i doteraš na potreban zazor. Ja sam tako rešavao taj problem.
Mada, verovatno znaš, da ventili polako tonu i smanjuju vremenom zazor..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Razmisljao sam u tom pravcu vidicu, mozda ako nesto ne naleti tako i uradim, imam jedan tecumseh motor u delovima ima podizace ali neznam mere hondinih. Ustvari nije mi palo na pamet da izmerim hondine pa da nesto ishemijam ako se moglo
Znam da vremenom upadnu ventili ka dole ali ovde bi trebala vecnost da prodje ,nekih 10god.
 
Nazad
Vrh