Motokultivatori - opšta tema

Ja sam Valpadanom (14ks) orao godinama jednu bašticu (dok je keva bila živa), traktorom nije moglo jer je skučen i ograđen prostor.Kao i kod svakog oranja bitno je da se pogodi vreme, ono što je kod mtk zajebano je to da se ne iskrivi brazda.Oranje kao posao i nije tako težak kako ljudi misle, jedino na izlazima iz brazde pri okretanju ruke trpe napor...plug je dosta lagan pa je balans sa mtk isključivo na rukama kada nije u brazdi.
 
Moze li mi neko pomoći, imam mtk muta gorenje, problem je sljedeci. Kad krenem frezirati freza se sama išalta u toku freziranja. Rucica kojom ukljucujem frezu je bas olabavila, sta moze biti problem? Hvala
 
Коначно готово орање за ову годину.
265d07fe5673aa4106d3922492e51ec8.jpg
e82a9954bd7eec8a13e3657400fa3ef2.jpg
3d03c1142fa493ba3a9fb137d0a3bffb.jpg
 
Ако је тако онда 509-ка са теговима. Имам пар башта са малим нагибом тако да не знам како би ишао у неком јачем нагибу.
 
Potrebno mi je misljenje , obzirom da je hauba motora polomljena da li neko ima iskustvo pravljenja nove, jer nidje nema da se kupi kod nas u cg? Rijec je o labin-u ?
 
Pozdrav svima. Imam motokultivator Agria 200 (imt 502)..Danas mi se u radu iz cista mira ugasila dvaput, ocistio svecicu i nije do toga. Posle je radila sve normalno,ali imam osecaj da nema punu snagu.Nekoliko godina je imam i nisam nikad menjao ulje, ni kontrolisao. Hteo bih da komplet zamenim novo ulje. Vidim na dva mesta se sipa, gore i dole. Kakva ulja se sipaju i zasto na dva mesta.i koliko

https://ibb.co/VxCX0sC
https://ibb.co/TT5xfg1
 
To je 2T motor koliko znam nema motorno ulje, a što se tiče menjača tu ide standardno Traktol 80, tako je kod 506. Za pogonski lanac ide polutekuća mast Redma 00.

Edit* Vezano za čepove, gornji bi trebao da bude za sipanje, dok donji za ispuštanje ulja.

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
To je 2T motor koliko znam nema motorno ulje, a što se tiče menjača tu ide standardno Traktol 80, tako je kod 506. Za pogonski lanac ide polutekuća mast Redma 00.

Edit* Vezano za čepove, gornji bi trebao da bude za sipanje, dok donji za ispuštanje ulja.

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
2T... Jesi li siguran. Godinama sipam cist benzin. Nema menjac samo to kvacilo za odvajanje.
Odvrnuo sam donji cep i nista ne izlazi da li je moguce da je ostao totalno bez ulja i da mi se zato ugasi motor kad se malo ugreje!? Juce stavljao drugu svecicu i sve isto dakle nije do nje.Filter vazduha cist. Bas cu da kupim to ulje i da sipam.
 
Zbunjujuce...ako je donji cep za ispustanje zar ne bi trebalo biti i neki otvor za sipanje i za donji deo gde su zupcanici kopacice..jer donji cep je iznad dole tih zupcanika gde se okrece kopacice
 
Ili je donji cep ipak za dolivanje a ne ispust..
Edit... Znam kako cu testirati... Kada budem dolivaonna gornjem ulazu, donji cep cu odvrnuti..i ako dole ne bude izlazilo napolje ulje prilikom gornjeg dolivanja znaci da je sve to odvojeno
 
Poslednja izmena:
Ovo je klasičan Brigsov četvorotaktni motor,naravno u njega ide čist benzin.Gornji čep je za sipanje i valjda bi na sebi trebao da ima merač nivoa ulja a donji je za ispustanje.Ukoliko si ostao bez ulja generalka ti ne gine:((n)
 
Poslednja izmena:
Nema merac nivoa ulja,jer da ga ima valjda bi bio na cepu ili unutra.Sipacu do vrha pa koliko stane.
Koliko ulja otprilike moze da stane..da kupim kanticu od 1l ili onu od 5l.
 
Nazad
Vrh